IT naujienos

Kibernetinis pasaulis toks, koks yra pagal skaičius ir faktus

„Kaspersky Lab“ siūlo unikalius statistinius duomenis, atspindinčius realų šiandienį kibernetinį pasaulį ir jo gyventojus. Naujame tinklalapyje http://kaspersky-cyberstat.com/ bendrovė surinko statistinę informaciją iš viso pasaulio apie tai, ką žmonės veikia tinkle, kokiais įrenginiais naudojasi ir su kokiomis grėsmėmis susiduria. Visi šie duomenys atnaujinami kas sekundę realiuoju laiku, tad tinklalapio lankytojai gali stebėti, kaip keičiasi pasaulis.

Ypatingas dėmesys, žinoma, skiriamas kibernetinėms grėsmėms. Visą parą stebėdama tinkle pasirodančią kenkėjišką programinę įrangą „Kaspersky Lab“ visada žino, kokie virusai šiuo momentu aktyviausi, kaip jie kenkia vartotojams ir jų įrenginiams, kokios šalies gyventojai labiausiai gali nukentėti nuo vieno arba kito kompiuterinio viruso. Pavyzdžiui, tinklalapyje pateikiami plačiai paplitusių internetinių grėsmių reitingai, šį mėnesį dažniausiai atakuojamos šalys, taip pat ką tik aptiktos kenkėjiškos programinės įrangos pavyzdžiai.

Tinklalapyje duomenys apie kibernetines grėsmes papildyti statistika apie bendrą pasaulio interneto vartotojų skaičių, tarp jų – pradėjusieji šiemet naudotis globaliuoju tinklu. Be to, naujojo resurso lankytojai gali sužinoti, kiek elektroninių laiškų visame pasaulyje išsiųsta per metus, kiek pranešimų tinklaraščiuose parašyta per dieną, kiek mobiliųjų telefonų parduota ir į kiek tinklalapių įsilaužta. Ir tai toli gražu ne viskas.

Tinklalapio kaspersky-cyberstat.com sąsaja

„Interneto vartotojų skaičius ženkliai didėja kiekvieną dieną, o kartu – elektroninių įrenginių skaičius ir, deja, kibernetinių grėsmių įvairovė. Šiuo metu vien kenkėjiškų mobiliųjų priedų yra daugiau nei 12 mln., – pasakoja Sergejus Novikovas, „Kaspersky Lab“ tyrimo centro vadovas. – Formuodami aktualų kibernetinio pasaulio vaizdą mes akivaizdžiai rodome, kaip šis pasaulis plečiasi, ir ši plėtra suteikia ne tik nuostabių galimybių, bet ir riziką.“

Portalo http://kaspersky-cyberstat.com/ statistika iš dalies surinkta pasitelkiant debesų infrastruktūrą „Kaspersky Security Network“, leidžiančią realiuoju laiku matyti informaciją apie naujas „Kaspersky Lab“ aptinkamas grėsmes, iš dalies gauta iš kitų šaltinių, pavyzdžiui, statistinių paslaugų realiuoju laiku worldometers.info ir realityclock.com. Beje, bet kurį tinklalapio skaitiklį kiekvienas besidomintis vartotojas gali įkelti į savo interneto puslapį tiesiog paspaudęs tam tikrą mygtuką „iframe“ bloko apačioje.

Vidinė „Kaspersky Lab“ informacija apie naujas grėsmes apdorojama antivirusų grupės analitikų, dirbančių bendrovės biuruose įvairiose šalyse. Skirtingose laiko juostose esantys ekspertai tokiu būdu užtikrina nuolatinį internetinės erdvės skenavimą, tikrindami naują kenkėjišką programinę įrangą. Aptiktos grėsmės nedelsiant įtraukiamos į antivirusines visų „Kaspersky Lab“ produktų bazes. Išsamiai susipažinti su analitikų darbu ir sužinoti, kaip atrodo bendrovės antivirusinė laboratorija jos centrinėje būstinėje Maskvoje, galima atlikus virtualų turą.

Be statistikos portalo, šiek tiek anksčiau „Kaspersky Lab“ išleido interaktyvų kibernetinių grėsmių žemėlapį – paslauga realiuoju laiku atspindinti kibernetinius incidentus visame pasaulyje.

Parašykite komentarą