Įvairenybės

Ketvirtadalis pirmojo etapo dalyvių jau pasirinko naują elektros tiekėją

Daugiausiai elektros energijos suvartojantys Lietuvos gyventojai, vis aktyviau renkasi elektros tiekėją turimam nekilnojamajam turtui. Lapkričio 5 d. duomenimis, daugiau nei 23 tūkst. (iš beveik 100 tūkst. patenkančių į pirmąjį etapą) turto objektų buvo pasirinktas nepriklausomas elektros tiekėjas. Neabejojama, kad iki gruodžio 10 d. didžioji dauguma tų, kuriems šiemet reikia pasirinkti elektros tiekėją, nuspręs kas jų nuosavybei (namams, butams, sodyboms ir kt.) nuo sausio tieks elektrą. 

Iki gruodžio 10 d. lieka vis mažiau laiko – tik penkios savaitės – ir beveik ketvirtadaliui, iš 100 tūkst. turto vienetų, jau pasirinktas elektros tiekėjas. Iki lapkričio 5 d. ūgtelėjo pirmojo etapo vartotojų turimų turto vienetų skaičius, kurie renkasi nepriklausomą elektros tiekėją savo namams, sodybai ar kitam turtui, tačiau kiek mažiau nei ankstesnėmis savaitėmis. Pasirinkusiųjų 1 etapo turto vienetų skaičius perkopė 23 tūkst. Tačiau laikas eina vartotojų nenaudai, todėl būtina pasirinkti nelaukiant paskutinės minutės.   

Iki gruodžio 10 d. nepriklausomą elektros energijos tiekėją turi pasirinkti tie, kurie per mėnesį suvartoja apie 420 kWh arba moka už elektrą virš 60 eurų, pagal standartinį tarifą. 

Iš viso, kartu su kitų etapų dalyviais, pasirinkusiųjų elektros tiekėją turto vienetų priskaičiuojama beveik 60 tūkst., kai 10.29 d. jų buvo kiek daugiau nei 52 tūkst. 

Iki gruodžio 10 d. nepasirinkus tiekėjo, nuo sausio 1 d. nutrūks visuomeninio tiekimo paslauga,   todėl vartotojo turimam objektui elektra bus tiekiama teikiant garantinio tiekimo paslaugą. 

Garantinis tiekimo elektros kainos (kaip produkto) dedamoji ne tik brangesnė ketvirtadaliu, bet ir kiekvieną mėnesį keisis, nes nustatoma pagal praėjusio mėnesio elektros biržos „Nordpool“ kainą. Tad garantinio tiekimo vartotojas kas mėnesį mokės vis kitokią elektros kainą, o pati garantinio tiekimo paslauga teikiama ribotą – iki 6 mėnesių trunkantį – laiką. Todėl vartotojui naudingiau  pasirinkti nepriklausomą, rinkos sąlygomis paslaugas teikiantį elektros tiekėją. 

Visa informacija apie pokytį – www.pasirinkitetiekeja.lt 

Natūralu, kad vartotojams gali kilti labai konkrečių, techninių ar pačio tiekėjo pasirinkimo proceso klausimų, ne tik dėl paties pasirinkimo, etapo trukmės, kainos, bet ir pvz. sutarties su tiekėju sudarymo procedūrų. Visiems tokiems ir panašiems klausimams skirta svetainė – www.pasirinkitetiekeja.lt Čia, kiekvienas ras ne tik išsamiai aprašytą pokytį, jo eigą, etapus, bet ir pačius tiekėjus. 

Vartotojams rekomenduojame pasidomėti ir „Dažnai užduodami klausimai“ skiltimi bei susipažinti su „Naujienose“ esančiomis ekspertų, rinkos žinovų ir pačių tiekėjų įžvalgomis bei patarimais. 

Apie elektros tiekėjo pasirinkimo procesus ir procedūras galima sužinoti ir paskambinus tel. 8 626 555 65, o nežinantiems ar jau laikas rinktis – padės www.eso.lt/savitarna 

Raginame aktyviai domėtis, naršyti pokyčiui skirtoje svetainėje, skambinti ir klausti, o gavus tiekėjo pasiūlymą išsamiai susipažinti ir palyginti bei galiausiai pasirinkti, bet nelaukiant paskutinės minutės – gruodžio 10 d. Beje, elektros vartotojai, priklausomai nuo esamos sutarties su tiekėju sąlygų, tiekėją galės keisti bet kada. 

Pranešimą paskelbė: Tomas Kavaliauskas, AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)

Parašykite komentarą