Verslas

Keliams į pramonines teritorijas gerinti skirta 5 mln. eurų

Keturioms Lietuvos savivaldybėms Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 5 mln. eurų kelių, vedančių į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas (LEZ), tiesimui ir tvarkymui finansuoti. Finansavimas skirtas Kauno rajono, Šiaulių miesto, Kėdainių rajono ir Klaipėdos miesto savivaldybėms. Šiuos projektus savivaldybės įgyvendins 2022 metais.

„Konkurso būdu atrinktos daugiausiai balų surinkusios keturios savivaldybės, kurių pateikti planuojami įgyvendinti projektai skatins į esamas LEZ ir pramonines teritorijas pritraukti daugiau aukštos pridėtinės vertės gamybos ir paslaugų įmonių investuotojų. Tai leis pagerinti ne tik šių teritorijų kelių infrastruktūrą, bet ir sudaryti sąlygas įsidarbinti naujiems ir aukštos kvalifikacijos darbuotojams. Savivaldybėms įgyvendinus kelių projektus, tikimasi sukurti 5350 naujų darbo vietų ir pritraukti 577 mln. eurų investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Kauno rajono savivaldybė vietinės reikšmės gatvių, vedančių į Kauno LEZ teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, tiesimo projektui įgyvendinti gavo daugiau kaip 3 mln. eurų.

Daugiau kaip 1 mln. eurų finansavimas skirtas Klaipėdos miesto savivaldybei – ji rekonstruos Klaipėdos mieste, Vilniaus plente, esančią žiedinę sankryžą bei Baltijos prospekto ir Šilutės plento kelius.

Taip pat 570 tūkst. eurų finansavimas numatytas Šiaulių miesto savivaldybei. Šiomis lėšomis ji užbaigs Šiaulių LEZ infrastruktūros (susisiekimo komunikacijų) įrengimą.

27 tūkst. eurų gaus Kėdainių rajono savivaldybė – ji įgyvendins LEZ gatvių projektą, kuriuo bus atnaujinama ir plečiama verslui svarbi Kėdainių miesto viešoji inžinerinė infrastruktūra.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

Parašykite komentarą