Verslas

Keičiasi „Enefit“ valdančios bendrovės „Eesti Energia“ vadovas

Bendrovės „Eesti Energia“ stebėtojų taryba patvirtino Andrusą Durejko naujuoju įmonės valdybos pirmininku. Jis taip pat užims ir įmonės vadovo pareigas. Šiuo metu A. Durejko vadovauja „Ericsson Estonia“, o naująsias pareigas pradės eiti nuo balandžio 1 d. „Eesti Energia“ Lietuvoje valdo antrą pagal tiekimo apimtis nepriklausomą elektros energijos tiekėją „Enefit“ bei žaliosios energijos gamintoją „Enefit Green“.

Anne Mere, „Eesti Energia“ stebėtojų tarybos pirmininkė, teigė, kad A. Durejko iš kitų kandidatų išskyrė jo lyderystės savybės bei vadovavimo patirtis didelėje įmonėje, papildomas pranašumas buvo išsilavinimas energetikos srityje.

„Mano, kaip „Eesti Energia“ valdybos pirmininko tikslas ‒ toliau įgyvendinti ambicingą įmonės strategiją ir sėkmingai vesti bendrovę per energetikos krizę bei būsimus pokyčius.

Akivaizdu, kad energetikos sektoriaus laukia didelės permainos. Norint su jomis susidoroti, reikia diegti naujas technologijas, spartinti skaitmenizavimą, didinti elektros energijos generacijos pajėgumus bei mažinti anglies dioksido emisijas. Tai ‒ didžiulis iššūkis“, ‒ teigė A. Durejko.

„Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna antrina, jog investicijos į technologinius sprendimus vykdomos visoje grupėje.

„Tam, kad mūsų klientai kuo sklandžiau įveiktų dabartinį neužtikrintumo laikotarpį ir jiems galėtume pasiūlyti individualius energijos sprendimus – nuo žaliosios energijos iki elektromobilių krovos – tvarių bei technologiškai pažangių sprendimų plėtra, tikėtina, spartės. Ir Lietuva čia netaps išimtimi“, ‒ sako bendrovės „Enefit“ vadovas.

A. Durejko „Ericsson Eesti AS“ valdybos pirmininko pareigas eina nuo 2018 m. Prieš tai šioje bendrovėje jis užėmė valdybos nario, „Ericsson Ukraine Mobile Core Networks“ regiono direktoriaus ir kitas pareigas. Taip pat A. Durejko yra Estijos plačiajuosčio ryšio plėtros fondo stebėtojų tarybos bei „AI & Robotics Estonia“ patariamosios tarybos narys.

Jo kadencija „Eesti Energia“ truks trejus metus. Dabartinio „Eesti Energia“ vadovo Hando Sutterio įgaliojimai pagal dabartinę sutartį baigsis kovo 31 d. Tądien baigsis dar 4 valdybos narių: Andri Avila, Raine Pajo, Margus Vals ir Agnes Roos sutartys.

Apie „Eesti Energia“:

Estijos Vyriausybės valdoma įmonių grupė „Eesti Energia“ yra didžiausia Baltijos šalių elektros gamintoja ir prekiautoja. Grupės įmonės veikia Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Suomijoje. Taip pat ji valdo padalinius JAV ir Jordanijoje.

Lietuvoje nuo 2007 m. veikia grupės bendrovė UAB „Enefit“, taip pat ir didžiausia Baltijos šalių bei Lietuvos vėjo elektros gamintoja „Enefit Green“. Lietuvoje veikiančiose bendrovėse šiuo metu dirba daugiau nei 100 darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: Tomas Andriukonis, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą