Verslas

Kėdainių krematoriumas keičia kainodarą

Prieš mėnesį įgyvendinusi technologinę plėtrą, Kėdainių krematoriumą valdanti AB „K2 LT“ nuo kovo 15 d. keičia kremavimo paslaugos kainodarą. Pasak bendrovės vadovo, kainodaros pokyčiai atliekami įvertinus veiklą su dviejų linijų technologiniais pajėgumais ir atsižvelgiant į pastaruoju metu viešojoje erdvėje išsakomus gyventojų pageidavimus.
„Skaičiuojame sumažėjusias sąnaudas, peržiūrime kremavimo paslaugos kainą, nesikeitusią nuo krematoriumo veiklos pradžios, ir jau galime siūlyti kitokius paslaugos teikimo sprendimus, – apie būsimus pasikeitimus pasakoja bendrovės „K2 LT“ direktorius Vytenis Labanauskas. – Mūsų strateginis tikslas yra populiarinti laidojimo būdą kremuojant, kaip ekologišką, estetišką ir ekonomišką, taigi šia kryptimi nuosekliai einame jau penkti metai ir esame numatę įvairių priemonių, kad paslauga taptų prieinamesnė šalies gyventojams“.
Pagal naują kainodarą, nutarusiems kremuoti mirusį artimąjį per 72 val. nuo jo mirties, kai konkretų kremavimo laiką parenka krematoriumo darbuotojai, kremavimo kaina bus 157,50 eurų. Atitinkamai kinta ir kremavimo ir su juo susijusių paslaugų bendra kaina. Jei pageidaujama kremavimo paslaugą atlikti ne vėliau kaip per 24 valandas, patiems pasirenkant laiką iš rezervavimo tinklelio, išlieka dabartinė kaina – 315 eurų.
V. Labanausko teigimu, technologinė plėtra buvo vykdoma iš sukauptų bendrovės veiklos lėšų ir iš per akcijų emisiją pritrauktų pinigų, kai 2015 m. gegužę bendrovė įžengė į alternatyviąją akcijų rinką „First North“ ir tapo pirmąja Lietuvos bendrove, kurios akcijas į „First North“ įtraukia „Nasdaq Vilnius“. Šiuo metu bendrovė turi apie 100 investuotojų.
Šių metų sausį-vasarį Kėdainių krematoriume buvo atlikti 703 kremavimai – 24 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2015 m. – 567. Iš viso per 2015 m. buvo atlikti 3502 kremavimai, t. y. kremavimo būdu buvo palaidota apie 9 proc. visų šalies mirusiųjų. Lietuvoje kasmet miršta vidutiniškai apie 40 tūkst. žmonių.

Parašykite komentarą