Verslas

Kauno oro uoste kyla lėktuvų dažymo angarai: „MAAS Aviation“ Lietuvoje vertina galimybes tolesnei plėtrai

Trečia pagal dydį orlaivių dažymo paslaugas teikianti kompanija pasaulyje – „MAAS Aviation“ – Kauno oro uoste pradėjo naujo angaro statybas. Kompanija, vertindama paklausos augimo perspektyvas, jau preliminariai išreiškė norą plėtoti tolimesnę veiklą antrame pagal dydį Lietuvos oro uoste.

Šiuo metu jau statomas dviejų dalių angaras įsikurs šiaurinėje Kauno oro uosto dalyje, daugiau nei 12 tūkst. kvadratinių metrų plote. Orlaivių dažymo paslaugas teikianti kompanija jau yra gavusi statybos leidimus, kyla pirmosios kolonos ir kitos laikančios konstrukcijos. Statybos ir įrengimo darbus planuojama pabaigti iki šių metų pabaigos.

„Oro uostas iš esmės turi stovėti ant dviejų kojų – viena iš jų keleivių vežimas, kita – krovinių pervežimo arba techninio aptarnavimo veikla (MRO). Mūsų strateginis sprendimas yra proporcingai didelį dėmesį skirti pastarajai veiklai ir į tai įtraukti mokymo įstaigas, savivaldybę, gyventojus. Prasidėjus koronaviruso pandemijai ir sustojus keleivinių orlaivių srautui, dar kartą įsitikinome sprendimo teisingumu – oro uoste dalis skrydžių vykdoma dėl techninio aptarnavimo poreikio, o darbo vietas išsaugojo keli šimtai žmonių“, – komentuoja Kauno oro uosto vadovas Karolis Matulaitis.

Pasak K. Matulaičio, bendras MRO infrastruktūros projektas yra reikšmingas ne tik todėl, kad juo siekiama pritraukti dideles investicijas, bet ir todėl, kad jo dėka siekiama sukurti daugiau negu 400 aukštos kvalifikacijos, gerai apmokamų darbo vietų. Šių veiklų atsiradimą Kauno oro uosto vadovas mato ir kaip rimtą iššūkį, ir kaip didelę galimybę.

Pradėjus „MAAS Aviation“ angaro veiklą, Kauno oro uoste įvairaus pobūdžio MRO paslaugas bus galima teikti vienuolikai keleivinių lėktuvų vienu metu. Būsimame dažymo angare bus aptarnaujami dažniausiai Lietuvos oro uostuose matomi „Airbus A320“ ir „Boeing B737“ orlaiviai.

„Šiuo metu Kauno oro uosto teritorijoje savo veiklą vykdo Airijos skrydžių kompanija „Ryanair“, „FL Technics“, „DOT“ „Aviabaltika“ ir „OS Technics“. Sėkmingai besikuriantis MRO paslaugų klasteris Lietuvoje yra pirmaujantis visame Baltijos regione, o prisijungus „MAAS Aviation“ šalies lyderystė tik stiprės, tuo pačiu augindama ir specialistų poreikį“, – teigia K. Matulaitis.

Primenama, jog MRO paslaugų teikimas yra Kauno oro uosto techninės infrastruktūros plėtros dalis. Šiuo metu vyksta šiaurinio perono praplėtimas, įrengiant naują riedėjimo taką. Jo ilgis sieks net 325 metrus. Riedant šiuo taku orlaiviams bus sudarytos galimybės pasiekti naujai planuojamus statyti angarus Ir ateityje pasiekti planuojamą orlaivių stovėjimo peroną su 6 naujomis aikštelėmis, kurių poreikį diktuoja paskutinių dviejų metų rezultatai pritraukiant orlaivius parkavimo paslaugoms.

Apie Kauno oro uostą

Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, kurį sudaro Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai. 2019 metais šiuose oro uostuose aptarnauta 6,5 milijono keleivių ir įvykdyta 62 000 skrydžių.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

Parašykite komentarą