Laisvalaikis

Kauno „Akropolyje“ – akį traukianti Roberto Kalinkino instaliacija

Kauną papuošė išskirtinė meninė instaliacija, kurios idėjos autorius – dizaineris Robertas Kalinkinas. Modernus ir ryškus meninis sprendimas – žirgo ir jojikės skulptūra ant pjedestalo, apsupto daugybės klasikinių kolonų – įgyvendintas kartu su skulptoriumi Vytautu Viržbicku bei dailininke Lina Gečiene. Savo akimis iki vasaros pabaigos tai galima išvysti Kauno „Akropolio“ restoranų aikštėje.

„Ši instaliacija – tarsi modernus muziejus prekybos centre. Rinkomės klasikines formas – kolonas, žirgo ir jojikės skulptūrą – bet jas pateikėme per modernią prizmę. Daug dėmesio skyrėme spalvai ir galiausiai išsirinkome itin ryškią ir madingą geltoną. Tokia industrinė tematika puikiai atitinka prekybos centro nuotaiką“, – teigia dizaineris.

Instaliacijos centre esanti skulptūra – unikalus skulptoriaus V. Viržbicko rankų darbas. Anot R. Kalinkino, aukštai galvą iškėlęs žirgas bei stilingai papuošta, pirkinių maišais nešina jojikė – lyg mados užkariautoja. Ekspozicijos išdėstymu rūpinosi dailininkė L. Gečienė, o erdvėje įrengti autorinį kūrinį menininkams padėjo gausi komanda.  „Išdėstymui pasirinkome beveik idealią simetriją su nedidelėmis paklaidomis optinei iliuzijai, siekiant išlaikyti įdomesnę perspektyvą. Tokioje erdvėje kaip prekybos centras būtina užtikrinti, kad instaliacija atrodytų gerai iš visų pusių. Kiekvienas kadras – iš kairės, dešinės ar viršaus – turi būti įsimintinas“, – kompozicinius sprendimus komentuoja R. Kalinkinas.

Atskiri instaliacijos elementai pasklidę ir tarp šiuo metu 1200 kv. m. aikštėje, lyg centrinėje miesto erdvėje, gausiai išdėstytų restoranų staliukų.

„Patikėję didžiulę prekybos centro erdvę Robertui Kalinkinui, buvome tikri, kad ji atgims unikalia nuotaika bei taps traukos objektu. Menininkams įgyvendinus savo idėją, renginių aikštė tiesiog pražydo. Vasariškas ir modernus sprendimas puikiai papildo erdvę, traukia lankytojų akį ir, žinoma, kviečia nusifotografuoti. Su Robertu bendradarbiaujame jau ne pirmą kartą, visos jo idėjos ir pasiūlytos iniciatyvos sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo“, – teigia Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Levenauskienė.

Kauno „Akropolio“ lankytojams šiuo metu jau atviri visi restoranai ir kavinės, visos parduotuvės, paslaugų teikimo vietos, laisvalaikio erdvės „Kakės Makės pasaulis“, „X Pramogos“, kino teatras „Forum Cinemas“. Lankytojų saugumo užtikrinimui, prekybos centre dėmesingai laikomasi visų specialistų nurodymų, dezinfekuojami visi dažniausiai liečiami paviršiai, reguliariai vėdinamos patalpos. Lankytojams sudarytos sąlygos dezinfekuotis rankas naudojantis prekybos centro teikiamomis priemonėmis.

Apie „Newsec“

Prekybos centras Kauno „Akropolis“ priklauso Vokietijos investiciniam fondui „Deka Immobilien GmbH“ ir yra valdomas tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“.

„Newsec“ valdo 27 komercinius objektus, kurių plotas viršija 350 tūkst. kvadratinių metrų, o komandoje dirba 57 profesionalai, kurie yra atsakingi už komercinių objektų valdymą ir jų vertės didinimą. Šiuo metu „Newsec“ valdo 8 prekybos centrus, kurie užima 180 000 kv. m ploto, taip pat – 19 verslo centrų, bendradarbystės ir gamybos paskirties komercinių objektų, kurie užima 170 000 kv. m ploto. Visoje Šiaurės Europoje „Newsec“ valdo 45 milijardų eurų vertės turtą.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Mockutė, UAB „INK agency“

Parašykite komentarą