IT naujienos

„Kaspersky Lab“ klausia interneto vartotojų: ar jūs saugūs?

Vartotojų saugumas skaitmeninėje aplinkoje priklauso nuo daugelio veiksnių. Pirmiausia nuo vartotojo gebėjimo priimti teisingus sprendimus. Naudojimosi internetu įpročiai gali padėti apsaugoti Jūsų skaitmeninį „aš“, pinigus ir asmeninius duomenis. Arba visa tai gali virsti lengvu nusikaltėlių grobiu. „Kaspersky Lab“ nori atkreipti dėmesį į šią problemą atlikdama bandymą, padedantį vartotojams įvertinti jų žinias apie saugumą internete.
Remiantis metinio tyrimo „Vartotojų saugumo rizikos tyrimo 2015“ rezultatais, vartotojai vis labiau nerimauja dėl kibernetinių grėsmių. Jie taip pat savo įrenginiuose saugo daugiau asmeninės informacijos, tačiau netapo vis atsargesni. Pavyzdžiui, respondentų, pasirengusi įvesti asmeninius ar finansinius duomenis į nepatikimas interneto svetaines, skaičius, palyginti su 2014 m., net šiek tiek padidėjo – nuo 30 iki 31 proc. O vartotojų, įsitikinusių, kad kibernetinių atakų aukomis gali tapti bet kas, tik ne jie, padaugėjo nuo 40 iki 46 proc.
Interneto vartotojai dažnai nepripažįsta potencialios grėsmės, rodo „Kaspersky Lab“ atlikto bandymo, kuriame dalyvavo 18 tūkst. žmonių visame pasaulyje, rezultatai. Bandyme siūlomi keli scenarijai, kai susiduriama su keliomis potencialiai pavojingomis situacijomis, pavyzdžiui, naršant internete, siunčiant failus ar lankantis socialiniuose tinkluose. Kiekvienas scenarijus siūlo keletą atsakymų. Priklausomai nuo galimų neigiamų padarinių, kiekvienas atsakymas yra įvertintas balais – kuo saugesnis vartotojo pasirinkimas, tuo aukštesnis balas, ir atvirkščiai.
16 šalių atstovai surinko vidutiniškai po 95 taškus iš 150 galimų. Vadinasi, jie pasirinko saugias galimybes pusėje hipotetinių situacijų; likusiose labai rizikavo įkliūti į kibernetinių nusikaltėlių žabangas, pavyzdžiui, rizikavo nutekinti konfidencialią informaciją.
Bandymo metu tik 24 proc. respondentų galėjo nustatyti tikrą tinklalapį. 58 proc. apklaustųjų pasirinko netikras svetainės, skirtas vogti iš vartotojų sąskaitų. Taip pat nustatyta, kad kas dešimtas vartotojas, gavęs įtartiną laišką, yra pasirengęs atverti pridėtą failą jo nepatikrinęs ir taip paleisti kenkėjišką programą. Kiti 19 proc. išjungtų saugumo sprendimą, jei jis staiga bandytų sustabdyti diegiamą programą, nes tai gali būti pavojinga.
„Savisaugos instinktas yra neatsiejama mūsų egzistencijos dalis. Realiame pasaulyje mes žinome, kaip sumažinti pinigų ar turto praradimo riziką. Apie tai girdime nuo mažens. Kai nesame prisijungę prie interneto, esame saugūs, o prisijungus savisaugos instinktas dažnai nesuveikia. Žinoma, šiandien viskas yra skaitmeninio formato: mūsų asmeninis gyvenimas, intelektinė nuosavybė, pinigai. Visa tai reikalauja, kad mes imtumėmės tos pačios atsakomybės kaip realiame gyvenime, internete padarytos klaidos kaina gali būti lygiai tokia pat didelė. Štai kodėl mes kviečiame visus susipažinti su technologijomis ir tobulinti savo kibernetines žinias“, – pažymėjo Deividas Emas (David Emm), „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.
Jūs galite patikrinti savo įrenginį dėl kenkėjiškų programų ar pažeidžiamumo taikydami nemokamus „Kaspersky Lab“ įrankius, kurie yra adresu http://free.kaspersky.com. Norėdami sužinoti, kiek žinote apie kibernetines grėsmes, apsilankykite https://blog.kaspersky.com/cyber-savvy-quiz/. Daugiau patarimų apie saugų elgesį internete galima rasti https://blog.kaspersky.com/tag/cybersavvy.

Parašykite komentarą