Sveikata

Kasdieninio makiažo patarimai pagal Oksaną Pikul-Jasaitienę

Individualius bruožus atitinkančio kasdieninio makiažo kūrimas – klausimas, aktualus kiekvienai merginai ir moteriai. Kokius veido bruožus paryškinti? Kokių dažymo technikų vengti? Kaip pasirinkti geriausiai man tinkančias priemones?

Grožio srities profesionalės, savo vardo grožio namų įkūrėjos, vizažistės Oksanos Pikul-Jasaitienės teigimu, kasdieninis makiažas visų pirma priklauso nuo moters poreikių, skonio bei stiliaus idėjos.

„Ryškesnių bruožų moterims gali pakakti paprasto derinio – dieninio drėkinamojo kremo, serumo ir blakstienų tušo. Kitoms gali būti svarbu užmaskuoti tam tikrus veido aspektus, ar išgauti lygesnės odos efektą. Šiam tikslui pasiekti prie veidrodžio kasdien reikės praleisti kiek daugiau laiko, o į pagalbą pasitelkti ir kreminę veido pudrą bei, tarkime, priemones antakių formavimui. Visa tai priklauso nuo moters gymio, gyvenimo būdo, poreikių ir, žinoma, nuo skonio“, – sako makiažo meistrė ir grožio salono įkūrėja Oksana Pikul-Jasaitienė.

Pataria prisilaikyti kuklumo

Pirmasis ir svarbiausias makiažo profesionalės patarimas – neperlenkti lazdos. Į dieną vykstantį susitikimą atvykus su ryškiu, vakariniu makiažu, anot O. Pikul-Jasaitienė, rizikuojama sukurti pernelyg „rėkiantį“, vulgarų įvaizdį.

„Ryškinant akis – nepersistenkite. Per ryškios akys, būtų bruožas į kurį, asmeniškai aš, atkreipčiau dėmesį vos sutikusi moterį. Dienos metu rekomenduočiau prisilaikyti šiek tiek kuklumo. Pavyzdžiui, ryškias lūpas rekomenduočiau rinktis labiau vakaro metu, o darbui ir susitikimams dieną naudoti kiek švelnesnes atspalvius“, – pataria grožio meistrė.

Tiesa, O. Pikul-Jasaitienė pažymi, jog tam tikri, ryškesni makiažo akcentai dienos metu gali atrodyti dailiai ir žaviai. Svarbu, kad jie būtų priderinti prie tą dieną siekiamos atspindėti stiliaus idėjos.

„Įsivaizduokime, jog moters viršutinis rūbas yra juodi marškinėliai su žirneliais. Akys nedažytos, tačiau vos paryškintos tušu, o pagrindinis įvaizdžio akcentas – raudonos lūpos. Tiesą sakant, man tokia stiliaus idėja puikiai atrodytų ir pirmoje dienos pusėje. Tad į kasdieninio makiažo variacijas gali pažiūrėti kūrybiškai, tik svarbu išlaikyti bendrąją dieninio įvaizdžio taisyklę – nepadauginti kosmetinių priemonių“, – sako O. Pikul-Jasaitienė.

Per tamsi pudra – sendina

Makiažo profesionalė atkreipia dėmesį, jog dažnai plika akimi pastebimos makiažo klaidos prasideda dar nuo kosmetikos priemonių pasirinkimo. Ypač – nuo netinkamo makiažo pagrindą.

„Tenka girdėti, jog kai kurie vizažistai pataria rinktis tonu už savo odos spalvą tamsesnę pudrą. Mano nuomone, tai nėra teisingas sprendimas. Per tamsi pudra moteriai neprideda jaunatviškumo, priešingai –atima turimą. Tuo tarpu pagal savąjį odos tipą pasirinkta kosmetikos priemonė padės atrodyti gaiviai ir šviežiai“, – sako vizažistė.

Taip pat dienos metu makiažo profesionalė pataria nepabijoti kreminių skaistalų bei kreminio skaistintojo (angl. highlighter).

„Juos naudoju net ir gražindama brandaus amžiaus moteris. Jie odai suteikia švytėjimo, skaistumo ir gaivumo. Moteris atrodo, geros nuotaikos, lyg ką tik nubudusi“, – šypsosi meistrė.

Odai reikia pailsėti

Visgi, kalbėdama apie kasdieninę grožio rutiną, O. Pikul-Jasaitienė pataria ieškoti progų odai pailsinti bei palepinti.

„Kasdien apsunkinti veido odos makiažo priemonėmis – nereikėtų. Leidžiant laisvadienius namuose su šeima, veidą nuo kosmetikos priemonių rekomenduočiau pailsinti, o jei turite laiko – palepinti namų grožio ritualais. Pavyzdžiui, pilingu, veido kaukėmis ar gaivinamaisiais kremais“, – sako meistrė.

Puiki proga odai pailsėti, anot grožio namų įkūrėjos, yra ir atostogos. Leidžiant laiką prie jūros ar kitaip poilsiaujant šiltuosiuose kraštuose, rekomenduojama naudoti tik apsaugines odos priemones.

„Laiką leidžiant prie jūros ar kitaip lepinantis saulės spinduliais, linkėčiau nenaudoti jokių makiažo priemonių. Atostogų metu reikėtų pasirūpinti apsauga, bet ne veido slėpimu ar dengimu. Tad vienintelė jūsų naudojama priemonė turėtų būti apsauginis kremas nuo saulės, arba, daugių daugiausiai – kreminė pudra su apsauga nuo saulės (SPF). Ypač tai aktualu moterims ir vyrams, turintiems pigmentinių dėmių“, – pataria O. Pikul-Jasaitienė.

Šaltuoju metų laiku ar atostogas leidžiant kalnuose, makiažo meistrė vietoje drėkinančių priemonių pataria rinktis maitinančias. Tiesa, nors skamba kiek paradoksaliai, tačiau neretai geriausia apsauga nuo šalčio gali tapti kasdieninė kreminė pudra.

„Gali nuskambėti kiek keistai, ypač moterims, kurios ją naudoti atsisako, tačiau ta pati, mūsų kasdien naudojama kreminė pudra ne tik dengia, bet ir puikiai mus apsaugo žiemos metu. Kitaip tariant, tiek saulėkaitoje, tiek šaltyje, kreminė pudra mums yra netgi naudinga“, – pastebi makiažo profesionalė.

Daugiau patarimų parodoje „Beauty Expo 2020“

Daugiau profesionalių O. Pikul-Jasaitienės ir kitų grožio specialistų patarimų skambės Kauno „Žalgirio“ arenoje – parodos „Beauty Expo 2020“ metu. Jau vasario 21-23 dienomis vyksiančiame renginyje bus pristatomos naujausios grožio pasaulio tendencijos ir inovatyvūs atradimai, profesionali kosmetika, organizuojamos grožio meistrų konsultacijos, pristatomos kitos, tiek profesionalams, tiek grožio srities entuziastams aktualios temos ir naujienos.

Trijų dienų renginio programoje lankytojų lauks ir profesionalų pasirodymai „Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos“ rengiamuose konkursuose.

Pranešimą paskelbė: Indrė Beržinskaitė, UAB „Ekspozicijų centras”

Parašykite komentarą