Studijos

Kas sieja šiuos tris dalykus: paprastajį žaliagrybį, herojus ir sengirę?

Lietuvos senuosiuose miškuose gyvena holivudinių filmų žvaigždžių spindesiui nenusileidžiantys herojai – tokios išvados priėjo „Surink Lietuvą“ projektas, skatinantis pažinti visą Lietuvą, ir „idrama“ – socialinis verslas, siekiantis užtikrinti tvarų ir atsakingą vartojimą aprangos industrijoje. Šioms organizacijoms gimė mintis sukurti 12 dalių kampaniją apie unikalius Lietuvos miškuose sutinkamus gyventojus, kurie įdomūs ir įspūdingi savo savybėmis, išvaizda, elgesiu ir gali įkvėpti mus savo herojiškumu.

Pagrindinį vaidmenį kampanijoje „Tavo laukinis herojus“ lapkričio mėnesį atlieka paprastasis žaliagrybis. Tai išskirtinio ryškumo grybų karalystės žvaigždė: nedidelio ūgio, pasižyminti ekstravagantiška išvaizda, turinti gebėjimų švytėti tamsoje, sugebanti nepastebimus dalykus paversti matomais. Ar tai galėtų būti tavo herojus?

Šios ambicingos kampanijos „Tavo laukinis herojus“ tikslas – pristatyti visuomenei unikalius senųjų miškų gyventojus ir padėti kiekvienam atrasti savo laukinį herojų bei surinkti lėšų lopinėliui senos girios išsaugoti. Visus metus, kiekvieną mėnesį, bus pristatyta po vieną įspūdingą herojų, gyvenantį laukinėje gamtoje – video medžiaga, interviu su mokslininkais ir žmonėmis, kurie jau atrado jo išskirtinumą, charizmą ir ypatingas savybes, netikėtos herojų savybių interpretacijos. Šia edukacine medžiaga bus dalijamasi  organizatorių socialinių medijų paskyrose ir internetiniuose tinklapiuose. Stilizuoti kiekvieno herojaus paveikslėliai bus išsiuvinėti ant „idrama“ tvarių, tik pagal užsakymą ir jūsų dydį siuvamų, riboto tiražo džemperių, o 10 Eur nuo kiekvieno gaminio bus skiriama senųjų miškų išsaugojimui. Tad atradus savo herojų, galėsite jį pristatyti visuomenei, su pasididžiavimu nešiodami šiuos džemperius.

„Senieji Lietuvos miškai pilni gyvybės – neliestuose, natūraliuose miškuose gali gyventi net 15 tūkstančių gyvūnų, augalų, grybų rūšių. Sengirėje visi organizmai – lygiaverčiai ir kiekvienas iš jų – unikalus herojus, turintis ypatingų savybių, savo nišą ir rolę ekosistemoje. Saugoti namus šių girių gyventojams itin svarbu, o žmogus saugo, kai myli, o myli – kai pažįsta.“, – sako Mindaugas Survila, didžiąją dalį savo gyvenimo skiriantis visuomenei parodyti mūsų krašto laukinės gamtos ypatingumą.

Kampanijos metu surinktos, senųjų miškų išsaugojimui skirtos lėšos padės nevyriausybinei organizacijai „Sengirės fondas“ išpirkti ir išsaugoti dar vieną unikalų brandaus miško plotą, virsiantį sengire.

„Surink Lietuvą“ projektas jau sėkmingai įtraukė ne vieną tūkstantį keliautojų į pažintį su visais Lietuvos regionais. Tad stiprinant į projektą įsitraukusių žmonių lūkesčius, leidžiasi vis į naujus bendradarbiavimo projektus, kurie gali padėti šviesti ir pristatyti keliautojui Lietuvą iš visų pjūvių. Vykdant šią kampaniją „Surink Lietuvą“ ir „idrama“ komanda, specialistų dėka, tikisi perteikti tą nuostabos ir susižavėjimo jausmą atrandant mūsų Lietuvos laukinius herojus.

Pranešimą paskelbė: Simonas Kalesnykas, UAB Gelos

Parašykite komentarą