Verslas

Kalėdinių prekių jau nupirkta trečdaliu daugiau nei pernai

Per savaitę, kiek trunka kalėdinė prekyba „Maxima“ prekybos tinkle, pirkėjai nupirko beveik 30 proc. daugiau kalėdinių prekių nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Augo ir vieno pirkėjo vidutiniškai išleidžiama suma – pirmąją kalėdinės prekybos savaitę vienas pirkėjas prekybos tinkle „Maxima“ jau įsigijo prekių už 16,5 lito, arba 3,6 proc. daugiau nei prieš metus.

„Kalėdinė prekyba „Maxima“ prekybos tinkle dar tik įsibėgėja, tačiau šiemet pastebime naują tendenciją, kad mūsų pirkėjai šventėms pradeda ruoštis gerokai anksčiau nei pernai ir intensyviai perka dekoracijas. Pirkėjai elgiasi racionaliai – perkant iš anksto sutaupoma ne tik laiko, kurio trūksta prieš pat šventes, bet ir patiriama mažiau išlaidų, nes artėjant šventėms kasdien skirtingoms aktualioms prekėms yra taikoma įvairių nuolaidų ir akcijų“, – teigia „Maxima LT“, UAB Generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

Artėjant didžiausioms metų šventėms klientai visų pirma pradeda žvalgytis šventinių dekoracijų skyriuose, neaplenkia stendų su dovanų idėjomis artimiesiems. Pirmąją kalėdinės prekybos savaitę daugiausia buvo įsigyta žvakių ir namų tekstilės reikmenų – pledų, jų komplektų, užtiesalų. Žvakių – net 80 proc., pledų – trečdaliu daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Itin aktyviai perkamos ir popierinės kalėdinės servetėlės – jų įsigyta daugiau nei 110 tūkstančių pakuočių, tai 70 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai.

Neatsilieka ir prekyba kalėdinėmis dekoracijomis – kol kas jų nupirkta už beveik 168 tūkst. litų. Pavyzdžiui, kalėdinių žvakių ir žvakidžių šiuo metu nupirkta beveik dvigubai daugiau, eglučių ir jų stovų – ketvirtadaliu daugiau, kalėdinių eglių papuošimų – dešimtadaliu daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Vis tik, atsižvelgiant į ankstesnių metų tendencijas, prekyba jomis bus aktyvesnė iki Šv. Kalėdų likus kelioms savaitėms.

Artėjančios didžiausios metų šventės prekybą turėtų šiek tiek suaktyvinti. Stebint kelerių pastarųjų metų šventinės prekybos rezultatus, pastebima, kad lietuviai per šventes paprastai šiek tiek sušvelnina ar laikinai nutraukia taupymo rėžimą, leidžia sau vartoti šiek tiek daugiau, palepina save brangesniais pirkiniais, retesniais ir brangesniais produktais, kurių galbūt dėl aukštesnės kainos negali leisti sau vartoti kasdien. Manoma, kad panaši pirkėjų elgsena bus ir šiais metais.

Šiuo metu „Maxima“ prekybos tinklui priklauso 231 „Maxima“ parduotuvė Lietuvoje, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.
Siekdamas, kad darbuotojai per šventes galėtų daugiau laiko praleisti su šeimomis, prekybos tinklas „Maxima“, kaip įprasta, šventiniu laikotarpiu trumpins parduotuvių darbo laikus.

Parašykite komentarą