Verslas

Kalėdinėms verslo dovanoms – istoriją menantis lietuviškas skonis

Didėjantis šurmulys ir nuolatinis skubėjimas vis dažniau primena apie artėjančias žiemos sezono šventes. Svarbus momentas, be kurio daugelis nei neįsivaizduoja Kalėdų – dovanos. Juk dovanojant dovanas norisi pasidalinti džiaugsmu, ypatingu dėmesiu, palaikymu ir geromis emocijomis. Skubos ir rūpesčio apsuptyje nederėtų pamiršti  kolegų, darbuotojų, klientų ar verslo partnerių. Net mažiausios dovanos tokiems asmenims parodo ypatingą dėmesį, jų svarbą ir reikšmę siekiant trokštamų darbo rezultatų. Verta atminti, kad tokios svarbios šventės kaip Kalėdos yra labai palankus laikotarpis išlaikyti ar užmegzti itin stiprius draugystės ryšius kiekvienoje srityje. Verslo dovanų ekspertai ”LT dovana”  kviečia išnaudoti šį jaukų metą ir gardžiomis lietuviškomis dovanomis nustebinti tuos, kurie prisideda prie tikslų įgyvendinimo bet kuriame darbe.

Kokią žinutę siunčia kalėdinė verslo dovana?

Be abejonės, dovana nėra vien daiktas ar nieko nereiškiantis skanėstas. Ne mažiau svarbu – jausmas ir dovanos prasmę atskleidžianti žinutė. Bet kuri verslo dovana prasminga tik tuomet, kai paliečia jos gavėją. Dėl šių priežasčių tinkamos dovanos ieškojimas pavirsta itin atsakingu sprendimu – svarbu apgalvoti, kokią žinią vienu ar kitu pasirinkimu norima nešti. Galbūt aromatinga dovana suteiks atsipalaidavimo nuo darbų rutinos pavargusiam kolegai? Galbūt lietuviško maisto rinkinys ne tik atskleis užsienio partneriui tai, ką Lietuva turi geriausio, bet ir paskatins apsilankyti? Prasmingi potyriai ateina ne tik per vaizdą ar lytėjimą – skonis leidžia nors trumpam įsilieti į šalies tradicijų sūkurį ir maža dalele pajusti kitokią kalėdinę dvasią.

Dovanos suasmeninimui – nuoširdus raštelis

Dovanos vertė priklauso ne nuo išleistos pinigų sumos, o nuo apgalvotų idėjų! Dovanojant verslo partneriams tai, kuo šalis gali didžiuotis, parodoma tų žmonių svarba bendrame kelyje. Tereikia įvertinti reikšmingų verslo asmenų bendradarbiavimą, komunikaciją, pastangas ar gebėjimą spręsti susidariusias sudėtingas situacijas. Kokybiška, skani ir kvapni dovana gali tapti pačia geriausia padėkos išraiška. Be to, Kalėdos tam itin palankus laikotarpis. Žinutę galutinai atskleisti padės dovanų kortelė ar dailus atvirukas su nuoširdžiais, įkvėpimo kupinais žodžiais, leidžiančiais suprasti tiek pačios dovanos, tiek šventinio sveikinimo prasmę. Ranka užrašytos svarbiausios situacijos, patirtys ir dėkingumas parodo ypatingą asmeninį dėmesį, o kiekviena teigiamus jausmus suteikianti smulkmena yra labai reikšminga.

Nevalia pamiršti ir dovanos įpakavimo – šventiniu laikotarpiu kuo puikiausiai tiks Kalėdomis kvepiantys akcentai. Kankorėžiai, džiovintos uogos, žalios šakelės ar kiti motyvai ne tik papuoš dovanų dėžutę, bet ir sutvirtins kalėdinę emociją. Svarbiausia, kad dovanos gavėjas pajustų būtent jam skiriamą laiką.

Dovanos, kurios pasakoja istoriją

LT dovana” atstovė Asta Matulevičienė rekomenduoja rinktis lietuviško maisto dovanas, kurios gali papasakoti istoriją. Tarkime, verslo partneriui užsieniečiui padovanoti lietuviški skanėstai ne tik sukelia susidomėjimą tradiciniu skoniu, bet ir leidžia prisiliesti prie svečios šalies išskirtinumo. Tuo pačiu metu sudaromos palankesnės galimybės užmegzti kokybiškesnius verslo santykius.

Maisto dovanos Kalėdoms lietuvių kultūroje palankiai vertinamos įvairiais laikotarpiais. Net ir tarpukariu buvo populiaru artimiesiems dovanoti kalakutus, žąsis, kumpius, šokoladus, sausainius ar kitus tuo metu taip vertinamus saldėsius. Nors šiomis dienomis valgomų dovanų asortimentas gerokai turtingesnis ir prasiplėtė iki verslo dovanų, itin svarbiomis dovanomis vis tik galima laikyti tradicijas menančius sprendimus – šakotį, skilandį, duoną, medų ir pan. Šie pasirinkimai ypatingi tuo, kad po savo gardžiu skoniu slepia unikalias paveldo istorijas. Pavyzdžiui, lietuviškojo šakočio istoriją pradėjo vienuoliai, kuomet pradėjo kepti šiuos gardėsius vienuolynuose. Manoma, kad tie receptai buvo itin saugomi, nes pirmieji šakočiai Lietuvos gyventojus pasiekė tik 19 amžiuje. Įdomu ir tai, kad seniau šakočių vertę atskleisdavo ne svoris, o vienam kepiniui suvartotas kiaušinių kiekis. Nors šakočius turi ir vokiečiai, ir lenkai, ir prancūzai, jų kepimo principas skiriasi, todėl lietuviškasis pasirinkimas neabejotinai pasakoja savąją istoriją. Taigi, kartu su dalimi istorijos dovanojamos maisto dovanos yra puikus sprendimas, norint sukelti ypatingus jausmus ir sužadinti norą pažinti kitos šalies kultūrą.

Kartu leidžiamas laikas – galimybė sutvirtinti ryšius

Ne paslaptis, kad gardus maistas ne tik džiugina bet ir suartina žmones. Akimirkos, drauge praleistos prie kavos puodelio ir skanėstų, neretai tampa žingsniu tvirtesnių kolektyvo santykių link. Skania kalėdine dovana galima pasidalinti su darbuotojais, bendradarbiais, vadovais ir tuo pačiu aptarti verslo planus, naujas galimybes. Dovanos iš kokybiškų lietuviškų produktų neabejotinai prisideda prie užtikrinto bendradarbiavimo ir malonių emocijų. Belieka įvertinti tai, kad reikšminga ne tik pati dovana, kad ir kokia reprezentatyvi ji būtų, bet ir draugiškas nuoširdumas, atveriantis duris į sėkmingus verslo santykius.

Įsisukus į kalėdinį skubėjimą labai lengva paslysti ir užmiršti tai, kas svarbu, tad ir dovanų planavimą prasmingiausia pradėti iš anksto. Juk Kalėdos neateina netikėtai, o spontaniški pasirinkimai paprastai nedžiugina taip kaip norėtųsi. Gera, prasminga ir įsimintina dovana ne tik artimiesiems, bet ir verslo žmonėms yra ta, kuri dovanojama su gražia idėja ir šiltais žodžiais. Tuo labiau, kad kokybiškos verslo dovanos yra puiki neverbalinės komunikacijos išraiška, puoselėjanti abipusę pagarbą ir tvirtesnį bendravimą. Tegul unikalus, tradicijų apipintas ir senovę menantis skonis bei nuoširdi šypsena sukuria pačią geriausią šventinę nuotaiką!

Pranešimą paskelbė: Asta Matulevičienė, Resursų centras, UAB

Parašykite komentarą