Įvairenybės

Kairiosios Rytų ir Centrinės Europos bei Skandinavijos politinės jėgos paskelbė bendrą solidarumo su Ukraina pareiškimą

2022 m. kovo 8-ąją Lenkijos Seime per bendrą regiono kairiųjų spaudos konferenciją buvo pasmerkta Rusijos agresija ir pareikalauta tiekti ginklus Ukrainai.

Mes reikalaujame mūsų šalių vyriausybių ir Europos Sąjungos vadovų suteikti visokeriopą pagalbą ir paramą Ukrainai ir pritariame karinės technikos suteikimui, remiame aprūpinimą vandens, maisto ir medicininių priemonių bei pagalbos užtikrinimą civiliams gyventojams.

Ukraina turi būti išlaisvinta nuo išorės skolos ir destruktyvaus neoliberalios politikos spaudimo. Todėl raginame Europos centrinį banką (ECB) perimti Ukrainos išorės skolas ir netaikyti Ukrainai aptarnavimo išlaidų.

Mūsų vyriausybės turi būti atsakingos už tai, kad visi pabėgėliai gautų tokias pačias teises ir būtų traktuojami kaip mūsų šalių piliečiai. Tai galioja kalbant apie darbo sąlygas, galimybę įsigyti būstą ir mokytis ar studijuoti, taip pat kalbant apie sveikatos apsaugą ar kitas viešąsias paslaugas.

Mes raginame konfiskuoti Rusijos oligarchų turtą Europoje ir perduoti jį Ukrainos valstybei. Taip pat reikalaujame iš SWIFT pašalinti “Sberbank” ir “Gazprombank” ir nedelsiant sustabdyti iškastinio kuro importą iš Rusijos į Europos Sąjungą.

“Lietuvos atstovų vienas svarbiausių reikalavimų (be paramos ginklais) padėti karo pabėgėlius priimančioms šalims Europos Sąjungos finansais, nes dabar visa pagalba krenta ant pavienių individų ir savivaldybių pečių. Bet taip ilgai neišsilaikysim. Reikia jau dabar ruoštis ilgalaikei humanitarinei pagalbai, aprūpinti žmones butais (tinkamais nuolatiniams gyvenimui), maistu, medicina ir vaikus integruoti į švietimo sistemą”, – sako Kairiųjų aljanso atstovė Jolanta Bielskienė.

“Aplankėme stotį Varšuvoje, kur traukiniais ir autobusais atvežami žmonės nuo Ukrainos pasienio ir matome pervargusius ne tik bėglius, bet ir savanorius. Lietuvai norim perduoti tokią žinią, kad reikia valstybės teisioginio dalyvavimo, o ne vien tik savanorių pagalbos”, – sako Kairiųjų aljanso atstovas Artūras Rudomanskis.

Visą pareiškimo tekstą lietuvių ir anglų kalbomis rasite prisegtuke.

Pareiškimą pasirašė:

Sotsialnyi Rukh, Ukraina
Kairiųjų Aljansas, Lietuva
Vasemmistoliitto, Suomija
Budoucnost, Čekija
Demos, Romunija

Razem, Lenkija

Nuotraukose: Kairiųjų aljanso atstovai Jolanta Bielskienė ir Artūras Rudomanskis spaudos konferencijoje Lenkijos Seime bei nuotraukos iš Varšuvos traukinių stoties, kur šiuo metu renkasi karo pabėgėliai.

Kontaktai komentarams:

Jolanta Bielskienė +370 65255045

Art8ras Rudomanskis +370 61201192

Pranešimą paskelbė: Jolanta Bielskienė, Kairiųjų aljansas

Parašykite komentarą