Taupymo patarimai

Kaip sutaupyti pinigų atsikratant ydingų apsipirkimo įpročių

„Pinigai pasišvilpaudami iš piniginės dingsta“, – jei šią frazę ir tu karts nuo karto tari, tuomet reikia susiimti. Jei tavo tikslas yra sutaupyti pinigų, tačiau mėnesio gale dar tenka kentėti tuščiomis kišenėmis kol gausi atlyginimą, nes pinigus tiesiog iššvaistai, tuomet šie patarimai kaip tik tau.

Aldona visuomet eina į parduotuvę su tikslu, pavyzdžiui, nusipirkti pieno. Tačiau išeina su pilnu krepšeliu. Pasiteisinimai patys įvairiausi: pamatė kažką skanaus; visada norėjo išbandyti, bet nedrįso, o dabar tam produktui akcija; pagalvojo, jog galės su to produktu pagaminti seniai gamintą patiekalą. O bet tačiau! Ji juk ėjo į parduotuvę pieno!

Akcijos, išpardavimai, specialūs pasiūlymai (2 už vieno kainą arba pirk 2, o trečias nemokamai) bei tuščias skrandis yra pačios didžiausios priežastys, kodėl tu iššvaistai pinigus. Nes tau dažnai nereikia tų visų prekių, o perki tik dėl to, kad joms akcija. Kaip to išvengti?

  1. Eik į parduotuvę pavalgiusi. Pilnas skrandis sukuria komforto jausmo ir net pats gardžiausias pyragaitis taip negundys, kuomet būsi sočiai papietavusi.
  2. Eik į parduotuvę su tiksliu pirkinių sąrašu. Apgalvok ką gaminsi porą ateinančių dienų ir susirašyk produktus, kuriuos turi įsigyti. Įvertink kiek tai gali kainuoti ir pasiimk tik tiek pinigų, kiek paskaičiavai. Neturėdama papildomų pinigų, negalėsi jų išleisti.
  3. Tą dieną kai gauni atlyginimą – jokiais būdais neik į parduotuvę!

Labai dažnai atlyginimo gavimas pradžiugina, užliūliuoja, iškarto kyla noras nueiti į parduotuvę „pieno“, tačiau dažnai iš parduotuvės išeinama su dar vienu rankinuku ar paltu. Todėl atlyginimo gavimo dieną reikia nosies tiesumu eiti namo. Tuomet pinigus leisti prioriteto tvarka: sumokėti nuomą, mokesčius, atidėti pinigus reikiamiems pirkiniams (pavyzdžiui, kiekvieną mėnesį perkate kontaktinius lęšius) ir tuomet likusią sumą padalinti į 4 lygias dalis. Tai yra pinigai skirti savaitei laiko. Padalinus pinigus ir žinant kiek galite išleisti konkrečią savaitę, yra mažesnė galimybė, jog pasiduosi pagundai ir viską išleisi gerokai iki gaunant atlyginimą.

Parašykite komentarą