Nekilnojamas Turtas

Kaip senas padangas paversti aktualiu statybos sprendimu

Įmonė „Ekobazė“ verčiasi atliekų tvarkymu, tačiau prieš porą metų rinkai pateikė naują prekinį ženklą EKOFINA, kuris pretenduoja aktyviai dalyvauti žiedinėje ekonomikoje: įmonė iš atliekų gamina inovatyvius, pažangius ir aktualius gaminius, kurie taip pat naudojami ir statyboje.

Garso izoliavimas ir akustinio komforto sukūrimas yra viena iš didžiausių statybos sektoriaus problemų. Statytojams aktualios medžiagos, padedančios užtikrinti privalomą C garso klasę ir pasiekti aukštesnes. Panaudotas tvarias statybines medžiagas, gaminius, sistemas statybos rangovai nurodo kaip pridedamąją objekto vertę. Įmonė „Ekobazė“, iš perdirbti surinktų naudotų padangų gaminanti inovatyvius ir aktualius gaminius, kuriuos žymi specialiu prekiniu EKOFINOS ženklu, atliepia aktualias statybos sektoriaus ir rinkos tendencijas.

Vienu iš inovatyviausių EKOFINOS produktų pastaruoju metu laikoma garsą izoliuojanti skirtingų medžiagų kompozicija, pagaminta iš perdirbtų padangų granulių, mėlynojo gipskartonio plokštės ir poliuretano klijų. Šis gaminys ir padeda pasiekti geresnių garso izoliavimo rodiklių, ir yra ekonomiškas sprendimas.

EKOFINOS gaminiai statybai turi konkrečią paskirtį – izoliuoti garsą, padėti sukurti akustinį patalpų komfortą. Svarbu, kad šie gaminiai kuria ir daugiau naudos: yra ekonomiški ir taupo vietą, kuri ypač svarbi siekiant turėti kuo didesnes būsto erdves.

Panaudojimas – nuo vidaus patalpų iki fasado įrengimo

Akustinio granuliato plokštės gali būti naudojamos tiek viduje, tiek ir įrengiant vėdinamus fasadus.

Vidaus darbams siūlomos EKOFINOS pertvarų plokštės, kuriomis galima atskirti tiek butus, tiek patalpas buto viduje: gyvenamuosius kambarius, vonios ar dušo erdves, virtuvę. Šias plokštes galima paprastai pritaikyti ir imantis atnaujinimo, renovavimo darbų, nes jomis gali būti dengiamas senas paviršius.

EKOFINOS plokštės tinka ir perdangoms patalpose įrengti.

Didžiausias tarpbutinės pertvaros pranašumas – galimybė sumažinti triukšmą iki 58dB. Palyginus su standartinėmis butų pertvaromis, EKOFINOS plokštės garso izoliaciją padidina iki 15–16 dB. Plokščių garso izoliacija yra patikrinta ir patvirtinta sertifikuotose laboratorijose: plokštės užtikrina papildomą garso izoliaciją.

Dar vienas iš garso valdymo sprendimų yra EKOFINOS akustinis fasadas. Tai paprastas ir efektyvus sprendimas, kuris sudaro užtvarą išoriniam triukšmui patekti į pastatą. Akustiniam fasadui skirtos plokštės pagamintos iš akustinio granulato granulių, papildomai naudojant putų poliretaną, difuzinę plėvelę, specialią gipskartonio plokštę, aliumininius tvirtinimo inkarus ir išorinę fasadinės apdailos plokštę.

Visos EKOFINOS plokštės yra optimalaus dydžio – 60×120 cm, todėl yra patogios naudoti, puikiai tinka ir norintiems savarankiškai jas įrengti namuose.

Tvari plokštė taupo vietą ir sąnaudas

EKOFINOS plokštės, skirtingai nuo daugelio garso izoliavimo medžiagų, yra itin plonos – vos iki 3 cm storio. Tad pasirinkus šį produktą statybai arba renovacijai, galima sutaupyti apie 3 proc. grindų ploto ir 13–15 proc. sumažinti apkrovą perdangai. Pastaroji ypatybė leidžia naujos statybos pastatams naudoti lengvesnes statybines konstrukcijas.

Gamintojai suskaičiavo, kad jų plokštės, naudojamos naujai statomose patalpose, sudaro galimybę įsirengti bent 5 cm aukštesnes lubas. Skaičiavimai taip pat rodo, kad EKOFINOS pertvarų plokštės leidžia sutaupyti iki 10 proc. lėšų, kurių reikėtų naudojant standartines pertvaras.

Kalbėdama apie EKOFINOS gaminius statybai, įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė Marina Curko-Notkuvienė akcentuoja, kad EKOFINOS ženklas reiškia ne tik geresnę garso izoliaciją, akustinį komfortą, galimybę išsaugoti kuo didesnes būstų erdves, sumažinti darbų sąnaudas, bet ir rūpinimąsi žmonių sveikata.

„Iš įvairių šaltinių sklindantis triukšmas – vienas iš didžiausių neigiamų civilizacijos padarinių žmonėms visame pasaulyje, – sako komercijos vadovė. – Niekam nebereikia įrodinėti mokslininkų patvirtintos tiesos, kad triukšmas yra kenksmingas žmogaus sveikatai. Tad mūsų gaminiai su EKOFINOS ženklu įsiliedami į rinką, suteikia galimybių sukurti akustinį patalpų komfortą, kuris sudarytų sąlygas žmonėms ramiai pailsėti, atgauti darbingumą, išvengti neigiamų pasekmių sveikatai.“

Saugo nuo traukinių ir kelių transporto triukšmo

Jau įprasta, kad šalia intensyvių geležinkelių ar kelių transporto linijų, įrengiamos garsą slopinančios sienelės. Tarp EKOFINOS ženklo gaminių yra ir sprendimų geležinkeliams bei keliams.

Įmonė iš perdirbtų atliekų gamina specialias akustines tvoras magistraliniams keliams ir geležinkeliams.

Šis paprastas ir efektyvus sprendimas, padedantis mažinti išorinį triukšmą, atliepia tvarumo tendencijas, nes gaminamas iš perdirbtų padangų granulių.

„Šitos pertvaros naudojamos ne tik susisiekimo infrastruktūros projektuose, – pastebi įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė M.Curko-Notkuvienė. – Kad būtų minimizuojamas skleidžiamas triukšmas, jos jau naudojamos viešbučiuose, naktiniuose klubuose, gamyklose.“

Kompozicija pagaminta iš akustinio granulato granulių, papildomai naudojant kietą akmens vatą, specialią gipskartonio plokštę, gamyklinio dažymo skardą ir kelių sluoksnių fasadines plokštes.

Didžiausias tokių akustinių tvorų pranašumas, akcentuoja komercijos vadovė, – galimybė triukšmą sumažinimas iki 65dB.

Į sprendimų paieškas įtraukia partnerius ir mokslininkus

„Ekobazė“, gaminanti nestandartinius gaminius iš atliekų, teikia kompleksines jų tvarkymo, techninių sprendimų ir konsultavimo paslaugas. Įmonės skaičiavimais, šalyje kasmet vidutiniškai susidaro apie 27–28 tūkst. naudotų padangų.

Verslo strategija praktiškai seka rinkos tendencijomis, kurios siekia, kad atliekų tvarkymas neužsibaigtų tik kokybiškai perdirbta atlieka – turi būti sukurti inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški galutiniai produktai, kurie uždarytų žiedinės ekonomikos ciklą. Turėdama didžiausią padangų perdirbimo gamyklą Lietuvoje, įmonė realizuoja savo strategiją: perdirba daugiau negu pusę surinktų senų padangų.

Siekdama lyderio pozicijos žiedinės ekonomikos srityje, moderni įmonė nuolat ieško pažangiausių technologinių sprendimų gaminiams sukurti, todėl konsultuojasi su verslo partneriais, sėkmingai bendradarbiauja ir ruošia bendrus projektus su Lietuvos mokslininkais. Tokiu būdu surinktos senos padangos tampa gumos granulėmis, kurios naudojamos gaminant guminius kilimėlius, parkavimo aikštelių bortelius, akustines plokštes. Granulės gaminamos ir iš kai kurių perdirbtų plastiko atliekų.

„Mes gerai žinome, kad svarbi sudėtinė viso šio proceso dalis yra žmonių sąmoningumas, kuris formuojasi suteikiant informacijos, demonstruojant realius darbus, todėl dalijamės savo žiniomis, aiškindami ir įrodinėdami savo pavyzdžiu, kad išmesti atliekas sąvartynuose ar kaupti jas, yra neefektyvu, nenaudinga, tiesiog – nekultūringa“, – sako įmonės „Ekobazė“ komercijos vadovė M.Curko-Notkuvienė. 

Įmonės „Ekobazė“ / EKOFINA nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

Parašykite komentarą