Studijos

Kaip pradėti ugdyti vaiką jau nuo pirmųjų jo gyvenimo metų?

Žaislai ir įvairūs žaidimai yra neatskiriama vaikystės dalis, nes kiekvienas vaikas turi savo žaislus ir užsiėmimus. Tokie užsiėmimai yra ypač gerai, kuomet  vaikai gali ne tik linksmintis žaisdami, bet ir lavinti bei ugdyti savo sugebėjimus. Mokomieji žaidimai vaikams yra vienas iš populiariausių tėvų pasirinkimų, padedančių vaikams suprasti save, aplinką ir lavinti jų įgūdžius. Juk toks užsiėmimas smagus ir vaikams, ir naudingas tėvams, nes vaikai kasdien išmoksta ko nors naujo.

Lavinamieji žaislai ne tik padeda lavinti įgūdžius, bet ir ugdo vaikų socialinius ir emocinius įgūdžius. Dauguma mokomųjų žaislų vaikams reikalauja žaisti ir bendrauti su kitais vaikais ir suaugusiais. Žaisdami su kitais vaikais, jie susiduria su socialiniais ir emociniais simptomais, tokiais kaip pyktis, juokas ir verkimas. Tokiu būdu jie gali suprasti ir prisitaikyti prie įvairių emocinių situacijų. Mokomųjų žaislų naudojimas apima tokias veiklas kaip įsisavinimas, dalijimasis, laukimas ir linksmybės, ir yra svarbus socialinio vystymosi simbolis.

Vystymasis ir edukaciniai žaislai

Turbūt dauguma girdėjote, jog žaislai yra neatsiejamas vaikų mokytojas, tačiau edukaciniai žaislai turi daug daugiau teigiamų savybių, nei jums galėjo atrodyti.

Pirma ir svarbiausia, dėl ko tėvai renkasi tokius žaislus savo vaikams, nes lavinamieji, edukaciniai žaislai padeda lavinti vaikų rašymo įgūdžius, gerina jų koordinaciją, motoriką ir atmintį. Šios savybės palaipsniui padeda ugdyti net ir  vaiko intelektą. Taip pat svarbu, kad vaikai dažniausiai nori ilgai žaisti su lavinamaisiais žaislais, nes jie yra linksmi ir malonūs, neatsibosta ir nėra tokie, kaip kiti turimi žaislai, dėl to vaikai ir renkasi su jais žaisti. Tokiu būdu jūsų vaikas turi pakankamai laiko išmokti ir išlaikyti praktinius įgūdžius žaidimų pagalba.

Įvairūs edukaciniai žaidimai padeda lavinti vaikų pagrindinius pojūčius: regėjimą ir klausą. Kaip žaislai gali lavinti tokius pojūčius? Pavyzdžiui, kūdikiai lavina regos pojūčius, matydami ryškius įvairių spalvų žaislus. Arba žaislai, skleidžiantys įvairius garsus, gali lavinti vaikų klausą, dėl to tokie žaislai yra tinkami visiems vaikams, nes lavina net ir pačius mažiausius.

Viena iš pagrindinių edukacinių žaislų funkcijų yra ta, kad jie gali mesti iššūkį vaikų mąstymui

Žaislai, pavyzdžiui, medinės dėlionės, skatina vaikus mąstyti, kai jie žingsnis po žingsnio sprendžia problemas. Skirtingi galvosūkiai skiriasi sudėtingumu. Kuo sudėtingesnis galvosūkis, tuo daugiau energijos, dėmesio ir mąstymo reikia vaikui. Kai kurie mokomieji žaislai, pvz. uždarų dėžių žaidimai, gali padėti vaikams spręsti matematikos problemas. Išmokę naudoti šiuos žaislus galvosūkiams spręsti ir pateikti matematinius sprendimus, jie gali efektyviau spręsti realias problemas. Kai jie galvoja apie skirtingus problemų sprendimo būdus, jų protas auga ir laikui bėgant jie ugdo gebėjimą spręsti problemas.

Vaikai gimsta su neįtikėtinu smalsumu. Norėdami suprasti supančią aplinką, vaikai smalsiai tyrinėja aplinkinius objektus. Turėdami įdomių lavinančių žaislų, vaikai gali saugiai pasitelkti savo vaizduotę, kūrybiškai  kurti, eksperimentuoti ir tyrinėti. Meniškuosius sugebėjimus demonstruojantys muzikos instrumentai ar išradingumo reikalaujantys lavinantys žaislai, padės ugdyti vaikų kūrybiškumą, smalsumą ir norą pažinti muzikos pasaulį iš arčiau, nes skleidžiami garsai ir melodijos užburia ir neleidžia jų pamiršti.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą