Buitis, Namai

Kaip pasiruošti artėjantiems vasaros karščiams

Vis sparčiau bėgant laikui artėja ir vasara. Laikas, kai žmonės nebesiskundžia nesibaigiančia žiema ir ima dėjuoti dėl alinančių karščių. Su karščiu Lietuvoje žmonės kovoja įvairiais būdais: mirksta vandenyje, geria daug vandens ar tiesiog guli paplūdimyje. Tačiau yra tokių, kurie yra ypač jautrūs karščiams, todėl vėsinimu turi rūpintis visą parą. Viena efektyviausių priemonių – oro kondicionieriai.

Kondicionierių pritaikymas šiais laikais yra labai platus. Įsirengti juos galima tiek automobilyje, tiek namuose, tiek ir biuruose. Jų būna įvairiausių rūšių: nuo mažų nešiojamų iki didelių įmontuojamų. Naujos kartos oro kondicionieriai gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti orą. Taip pat jie gali valyti orą nuo dulkių, bakterijų ir grybelių bei prisotinti jį deguonimi ir jonų dalelėmis.

Kondicionierius namuose, biuruose bei automobiliuose verta įsirengti ne tik dėl komforto, bet ir dėl sveikatos. Pavyzdžiui širdies ligomis sergantys žmonės nuo karščio gali ne tik nualpti, bet ir patirti širdies priepolį. Taip pat per didelis karštis neigiamai veikia žmonių darbingumą. Sunku išlaikyti aktyvumą, jau nekalbu apie upeliais žliaugiantį prakaitą.

Kondicionieriai skiriasi ne tik rūšių įvairove, bet ir programų skaičiumi. Vienų kondicionierių temparatūra reguliuojama distancinio valdymo pulteliu, o kiti įsijungia, išsijungia bei palaiko reikiamą temperatūrą automatiškai ir pan. – kiekvienas gali išsirinkti pagal poreikius.

Jei pažvelgsime į netolimą praeitį – pamatysime, kad nedaug laiko praėjo nuo vyraujančio požiūrio, jog oro kondicionieriai yra prabangos daiktas. Anksčiau juos naudodavo tik turtingi žmonės, tačiau dabar jau beveik kiekvienas turi galimybę už prieinamą kainą naudotis šių prietaisų privalumais. Nebėra jokio tikslo vasarą kentėti nuo alinančių karščių, maudytis prakaite ir namuose kvėpuoti bakterijomis bei grybeliu prisotintu oru. Laikais, kai fizinio komforto užtikrinimas yra visiems prieinamas, be oro kondicionieriaus išsiversti yra beveik neįmanoma.

3 Comments

  • Tadam

    Kondicionieriai karsta vasara – tikras issigelbejimas, net neisivaizduoju kaip be jo gyvenome anksciau. Vasaros pas mus trumpos, bet tos kelios karstos savaites, kai negali nei lauke, nei namuose buti, padeda tik kondicionieriai.

  • specdarbai

    Labai svarbu pasirūpinti oro kondicionavimu vasarą, net jei ir ji artėja link pabaigos, šiuolaikiniai kondicionieriai gali ir šildyti žiemą, daug efektyviau nei elektriniai radiatoriai, taigi jie bus naudojami ištisus metus, ne taip kaip senesnės kartos ventiliatoriai arba radiatoriai

Parašykite komentarą