Verslas

„Kaip Niujorke“ daugiabučių vystymą finansuos „Röntgen“ platformos investuotojai

UAB „Victory Funds“, valdanti 7 informuotiesiems investuotojams skirtas investicines bendroves su daugiau kaip 30 mln. Eur turto portfeliu, bendradarbiaus su sutelktinio finansavimo platforma „Röntgen“ vystant naują daugiabučių projektą „Kaip Niujorke“ Vilniaus Kareivių gatvėje.

Prie naujo 174 butų projekto perspektyvioje sostinės dalyje vystymo galės prisidėti ir mažmeniniai investuotojai.  „Victory Funds“ valdoma investicinė bendrovė „Victory Development V“ sutarė dėl pirmojo daugiabučių vystymo etapo „Kaip Niujorke“ finansavimo per „Röntgen“ sutelktinio finansavimo platformą. Šio projekto statybų ir pardavimų valdymu jau rūpinasi patyrusi NT paslaugų kompanija „Citus“.

„Röntgen“ investuotojams šią savaitę pasiūlyta finansuoti pirmąjį, jau pradėtą statyti 8,4 mln. Eur vertės projekto daugiabutį, kuriame numatytas 81 butas su požeminiu parkingu ir komercinėmis patalpomis pirmame aukšte. Dalį šio projekto „Victory Development V“ finansuoja nuosavomis lėšomis bei neviešai platintomis obligacijomis, o iki 5,5 mln. Eur per keletą etapų bus sutelkta „Röntgen“ platformoje, kurios investuotojų bendruomenei bus siūloma nuo 8 iki 11% metinių palūkanų ir pirminis turto įkeitimas. Tai – pirmoji „Victory Funds“ valdomų investicinių bendrovių ir „Röntgen“ partnerystė. 

Pasak „Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus, ši partnerystė ne tik atveria galimybes mažmeniniams investuotojams prisidėti prie patyrusio vystytojo kuriamų esminių teritorijos pokyčių visai šalia sostinės centro, bet ir rodo platformos brandą bei rinkos profesionalų pasitikėjimą.

„Sutelktinis finansavimas kasdieniams investuotojams leidžia prisidėti prie NT projektų, kurie anksčiau buvo prieinami nebent siauram profesionalų ratui. Džiaugiamės, kad sutelktinio finansavimo platforma jau yra vertinama kaip pajėgi, brandi ir nuspėjama finansavimo alternatyva, o šis atvejis taps puikiu profesionalių ir mažmeninių investuotojų sinergijos pavyzdžiu realizuojant miestui svarbius projektus“, – teigia M. Stankevičius.

„Victory Funds“ fondų valdytojas Vilius Pažereckas pritaria, kad sutelktinio finansavimo platformų įtraukimas į NT projektų finansavimą vystytojams jau tapo įprasta praktika, atsidūrusi toje pačioje „eilutėje“ kaip bankai ar kredito unijos.

„Platformos jau seniai išaugo rinkos naujokių antpečius ir dažnu atveju yra pajėgios finansuoti ir didesnės apimties NT projektus. Manome, kad tokio formato bendradarbiavimas ateityje tik augs, platformoms užimant vis didesnę NT finansavimo rinkos dalį. Kiekviename mūsų valdomų bendrovių projekte renkamės iš keleto galimų finansuotojų ieškodami geriausio varianto. Šiuo atveju „Röntgen“ laimėjo mūsų atranką ne tik dėl gerų pasiūlytų sąlygų, tačiau ir dėl to, kad stebime rinkoje veikiančių platformų veiklą ir matome, kad „Röntgen“ yra pajėgi mūsų tipo projektui, turinti geros patirties bei aukštą kvalifikaciją“, – tvirtina V. Pažereckas.

Pasak jo, „Victory Funds“ atidžiai ir konservatyviai vertina šiandienos rinką, tačiau net ir dabartinėmis aplinkybėmis „Kaip Niujorke“ turi puikų potencialą dėl per artimiausią dešimtmetį neatpažįstamai pasikeisiančios šiaurinės Žirmūnų dalies, gausių išankstinių užklausų, taip pat pakankamo kiekio suplanuotų būstų, turinčių paklausą tarp jaunų specialistų, porų, jaunų šeimų, investuotojų ar studentų.

Tarp „Victory Funds“ valdomų įmonių projektų yra tokie vilniečiams ir kauniečiams žinomi gyvenamosios paskirties projektai kaip „Link Ten“, „Miško ardai“, „Visi Savi“, „Radio City“ bei kiti. 

„Röntgen“ yra viena pagrindinių Lietuvos sutelktinio NT finansavimo platformų. Pernai „Röntgen“ investuotojai projektų vystymui sutelkė 24,1 mln. Eur arba 70% daugiau nei 2021 m. Platforma rinkoje išsiskiria konservatyvesne projektų atrankos strategija, orientacija į stambesnius NT projektus, didele profesionalių ir stambių investuotojų dalimi ir yra viena nedaugelio šalyje, neturinti vėluojančių paskolų.

Pranešimą paskelbė: Kostas Baubinas, KITAIP TARIANT

Parašykite komentarą