Sveikata

Kaip išsirinkti maisto papildus?

Modernus, sąmoningas žmogus sunkiai gali išsiversti tik su prekybos centruose pardavinėjamais produktais. Jam reikalingas labiau „nišinis“, daugiau ekologiškas, daugiau maistinių medžiagų turintis maistas. Valgant vien standartinį maistą iš eilinio prekybos centro, net nekalbant apie pusfabrikačius ir kitą šaldytą maistą, galima nualinti savo organizmą, nes tokiu būdu jis negaus visų būtinų maistinių medžiagų. Todėl dalis žmonių ieško mažiau apdoroto maisto bei vadinamųjų „supermaisto“ produktų, kurie pasižymi išskirtinai solidžia sudėtimi.

Bet daugeliui tai reikalauja per daug pinigų. Arba per daug laiko. Todėl renkamasi daug modernesnė ir patogesnė alternatyva maistinių medžiagų trūkumui užpildyti: tai – maisto papildai. Jie yra išgaunami pramoniniu būdu ir pateikiami masiniam vartojimui tablečių, kapsulių ar kitoje patogioje formoje. Tarp maisto papildų labai populiarūs multivitaminai ar žuvų taukai. Jų tikrai rasite kiekvienoje vaistinėje ar kiekvienoje sveikatingumo parduotuvėje. Kadangi jų sudėtis yra beveik universaliai vienoda (su nedideliais skirtumais), labai daug klausimų apie jų pasirinkimą kilti neturėtų.

Daugiau klausimų atsiranda, kai mums reikia ne universalių multivitaminų, bet maisto papildų konkrečiam poreikiui. Jei jūs sportuojate, turbūt turite konkretų poreikį. Jūs galite norėti daugiau jėgos, daugiau ištvermės, masės priaugimo ar nereikalingų kilogramų atsikratymo. Visais šiais atvejais gali reikėti specialių žinių, kad galėtumėte išsirinkti tinkamus papildus. Jei nesate girdėję apie tokias medžiagas, kaip argininas, kreatinas, proteinas ir taip toliau, tuomet be kažkokios formos pagalbos išsirinkti papildą gali būti sudėtinga.

Bet tokios pačios problemos kamuoja ir kitus, ne tik sportuojančius. Jums gali reikėti papildų nuo kokio nors negalavimo, papildų ištvermei gerinti, imunitetui stiprinti ar pan. Galbūt jūs net norėsite ne cheminiu, bet natūralių medžiagų, žolelių pagrindu sukurtų papildų. Visais šiais atvejais naudinga, kai parduotuvė labai aiškiai kategorizuoja papildus ir tinkamai juos aprašo. Tarp naujesnių tokio pobūdžio parduotuvių yra Nutriwell.lt. Joje galite filtruoti maisto papildus pagal bet kokius jus dominančius kriterijus: galite pasirinkti kategoriją, tikslą, kainą ir panašiai. Kiekvienas pasirinkimas yra detaliai aprašomas, todėl net jei nežinote įvairių cheminių junginių pavadinimų ir jų reikšmės – paskaitę trumpus aprašymus galėsite susidaryti bendrą vaizdą apie papildų paskirtį ir jų veiksmingumą.

Papildų veiksmingumo analizė galbūt yra svarbiausias, bet rečiausiai atliekamas žingnis renkantis papildus. Kartais žmonės pasiduoda reklamai ar nuogirdoms, tačiau patys niekada nepasidomini apie realius mokslinius įrodymus dėl dominančio papildo veiksmingumo. Tą padaryti nėra taip jau sudėtinga. Jums tikrai nereikės skaityti mokslinių straipsnių. Bendram vaizdui susidaryti gali užtekti apsilankyti tokiuose puslapiuose kaip Webmd.com (anglų kalba), kur rasite informacijos apie mokslinius įrodymus įvairių papildų ir medžiagų veiksmingumo atžvilgiu. Be to, galėsite susipažinti ir su realių žmonių įvertinimais, kas irgi suteiks perspektyvą dominančio papildo ar medžiagos atžvilgiu.

Maisto papildų pasirinkimas gali būti varginantis procesas. Bet viskas priklauso nuo to, kiek daug žinoti norite. Kai kurie žmonės yra linkę eksperimentuoti ir nesigilinti į detales. Tai nebūtinai yra blogai, jei papildai nėra brangūs, o problema nėra labai opi. Bet bent elementarų familiarumą su jūsų problema ir jums aktualiais maisto papildais turėti yra tikrai pravartu.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą