Technologijos

Kaip atsikratyti nepageidaujamų virusų rodančių reklamas?

Kompiuterinių virusų būna pačių įvairiausių. Vieni jų gadina kompiuterius, kiti – naudojasi kompiuterio resursais taip sulėtindami darbą, treti užima visą interneto ryšį ir t.t. Egzistuoja viena gana bjauri virusų grupė, kurių tikslas – rodyti reklamas. Jie dar vadinami „Adware“ – „Ad“ angliškai  reklama, o „ware“ – programinė įranga. Tai vienį įkyriausių virusų, kurių atsikratyti pakankamai sunku.

Šiame straipsnyje pateiksime keletą bendrinių patarimų, kaip atsikratyti šių virusų. Tikslesnius patarimus kaip atsikratyti vieno ar kito konkretaus viruso galite rasti Ugetfix.com ar panašioje svetainėje.

Išjunkite nepažįstamas programas, kurios veikia šiuo metu.

Kokios programos veikia jūsų kompiuteryje šiuo metu? Nesunku sužinoti paleidus Task Manager programą. Ar sąraše matote nepažįstamų programų iš keistų kūrėjų? Tai gali būti virusas, tad jį galite sustabdydami. Net jei ir sustabdysite gerą programą, jai nieko neatsitiks.

1

Išinstaliuokite nepažįstamas programas

Pirmiausia, pabandykite išmesti nereikalingas programas jūsų kompiuteryje. Tai galite padaryti nuėję į Control Panel>Programs and Features (Windows 10: Settings>System>Apps&Features). Pamatysite visą programų sąrašą. Ką reikia išmesti? Programas, kurių nežinote, ką jos daro arba jų leidėjas atrodo labai keistas dėl savo pavadinimo.

Naršyklės priedai ir programėlės

Kadangi reklamos rodomos ir vaikščiojant į tam tikrus interneto puslapius, greičiausiai apkrėstos yra ir jūsų naršyklės. Jums reikia patikrinti, ar jose nėra įdiegta nežinomų programėlių – „Add-on“. Nueikite į naršyklės nustatymus ir susiraskite add-ons sąrašą. Tada analogišku principu patikrinkite, ar žinote, ką daro sąraše esantys priedai. Jei atrasite jų nežinomų, meskite iš karto juos lauk. Tas pats ir su programėlėmis. Palikite tik tas, kurias tikrai pažįstate ir pasitikite jų autoriais.

2

Naršyklės pradžios puslapis

Reklamas transliuojantys virusai dažniausiai pakeičia pradinį naršyklės puslapį ir numatytąjį paieškos variklį į savo. Tokiu būdu kiekvieną kartą atidarydami naršyklę, atidarote ir kenkėjišką puslapį. Net jei ištrinsite programą iš kompiuterio, labai daug šansų, kad po kurio laiko ji vėl ten atsiras dėl to, kad atsidarysite užkrėstą pradinį puslapį. Jį taip pat galima pakeisti einant per naršyklės nustatymus.

3

Programos kompiuterio paleidimo metu

Kai kompiuteris yra įjungiamas, paprastai yra keletas programų, kurios pasileidžia automatiškai. Tarp jų gali būti ir viruso programėlių, todėl reiktų peržiūrėti ir išjungti programėles, kurios atrodo įtartinos ar tiesiog nenaudingos. Tai galima padaryti per Task Manager Start-up polangį. Tiesiog ant nereikalingos programos užveskite pelyte ir pažymėkite Disable.

4

Išvalyti programų registrą

Čia jau reiktų žinoti, ko gi ieškoma iš tikrųjų. Ar tai Conduit tipo virusas ar iStartSearch. Reikia nueiti į Regedit programą ir ten susirasti per paiešką registro įrašus, kuriuose šie pavadinimai minimi. Tada juos pašalinti arba pakeisti jų nustatytas reikšmes. Tai geriau daryti pasiskaičius konkrečius puslapius, rašančius apie konkretaus viruso pašalinimą. Tai daryti reikia atsargiai, nes tokiu būdu galite pakenkti ir normalioms programoms, kurios su virusais nieko bendro neturi.

Profesionali antivirusinė programa

Profesionalios antivirusinės programos turi unikalią funkciją – jos gali ne tik aptikti virusus, bet ir juos išvalyti. Bent jau pagrindinius viruso pajėgumus. Nemokamos antivirusinės paprastai šios funkcijos neturi arba leidžia labai nedaug, ragindamos įsigyti komercinę programą. Jei dažnai dirbate kompiuteriu ir tie virusai labai vargina, paaukoti 20-50 eurų gerai antivirusinei programai tikrai negaila.

Jei turite pažįstamų, kurie gali padėti išvalyti virusus, pasikvieskite juos kavos ir paprašykite parodyti, ką reikia daryti gyvai. Taip kitą kartą galėsite viską atlikti patys.

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą