Buitis, Namai

Kaip apsaugoti savo turtą ir namus?

Kuomet vagys paliečia daiktus, kuriuos lietėte tik jūs ir pasiima jūsų brangiausią turtą, tuomet jausmas tikrai nėra malonus. Sužeisti, išniekinti namai, taip kalba šeimininkai po nemalonių įvykių. Todėl šiandien norisi pakalbėti apie tai, kaip apsaugoti savo turtą, savo namus nuo didžiausių nelaimių. Juk lengviau ir pigiau užbėgti nelaimei už akių, nei kentėti pasekmes.

Įrenkite signalizaciją

Apsauginės signalizacijos projektavimas šiais laikais nėra brangus ar sudėtingas, todėl ją įsirengti gali kiekvienas. O štai ne kiekvienas vagis drąsus eiti į namą, žinant, jog namuose yra signalizacija. Net jei ir nežino, pradėjusi kaukti apsauginė signalizacija tikrai nubaidys ne itin drąsų vagį. Beje, jei namuose lankosi daug svečių ir dažnai renkate kodą kitų akyse (išeinate ar įeinate į namus kartu su svečiais), tuomet reguliariai keiskite signalizacijos kodą. Ne tik apsauga, tačiau ir atminties lavinimas.

Nesigirkite kur slepiate turtus

Didžioji dalis vagysčių yra įvykdoma iš anksto išsiaiškinus kur reikia ieškoti ir ko galima tikėtis. Dažnai vagys yra net pažįstami asmenys. Todėl venkite girtis kur esate paslėpę vertingus daiktus, to nesakykite net artimiems draugams, juk niekada nežinote kam jie netyčia gali prasitarti (pvz. paminės jus kaip pavyzdį kaip sumaniai galima paslėpti turtą). Venkite dalinti namų raktus, signalizacijos kodus – tai turi žinoti ir turėti tik namiškiai.

Įsirenkite gaisrinę signalizaciją

Gaisras ne ką mažiau pavojingas nei vagys, todėl ypatingai nuosavuose namuose gaisro signalizacijos projektavimas yra būtinas. Gaisro signalizacija praneša apie pasirodžiusius dūmus, tad sureaguoti jūs ar apsaugos tarnyba galite greičiau ir galbūt dar nespėjus įsiliepsnoti atvirai ugniai. Taip, kartais gaisro signalizacija sureaguoja ir į kiek perdegintus blynus, tačiau gali būti ir taip, jog jūs pamiršote blynus „ant petelnės“ ir užsiplepėjote telefonu kitame kambaryje – taip netyčia ir susidaro palankios sąlygos gaisrui, tačiau įsidiegus gaisro signalizaciją apie pavojų bus pranešta pačioje pavojaus užuomazgoje.

Nepalikite įjungtų prietaisų išvažiuojant

Žinoma, šaldytuvo išjungti nereikia, tačiau visi kiti prietaisai turi būti išjungti išeinat iš namų. Pavyzdžiui, skalbimo mašina nuo vibracijos gali pasislinkti ir vandens tiekimo žarna gali nutrūkti bei aplieti patalpas. Gyvenant bute kyla pavojus aplieti žemiau gyvenančius kaimynus, o tai garantuoja dideles išlaidas.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

One Comment

Parašykite komentarą