Įvairenybės

Kaimo reikalų komitetas pritaria platesnės diskusijos dėl tiesioginių išmokų ribojimo surengimui  

2022 m. sausio 19 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) sulaukė kelių Žemės ūkio rūmų narių kreipimųsi prašant persvarstyti Komiteto šių metų sausio 5 d. protokolinį nutarimą dėl tiesioginių išmokų ribojimo. Minėtu protokoliniu nutarimu Komitetas pasiūlė Žemės ūkio ministerijai Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginiame plane atsisakyti nuostatos, kad pareiškėjo bazinių išmokų sumos, viršijančios 60 tūkst. eurų, būtų mažinamos 85 proc., taip pat palikti nuostatą, kad būtų ribojamos tiesioginės išmokos, viršijančios 100 tūkst. eurų, numatant galimybę išskaičiuoti per metus su vykdoma veikla sumokėtus atlyginimus ir su jais susijusius mokesčius.

KRK Žemės ūkio rūmų narių kreipimusis aptarė šios dienos (sausio 19 d.) Komiteto posėdyje. Komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis atkreipė dėmesį, kad galutinį sprendimą dėl tiesioginių išmokų ribojimo priima žemės ūkio ministras, su kuriuo Komiteto sprendimas buvo suderintas, ir viešame Komiteto posėdyje gautas patikinimas, kad toks sprendimas galėtų būti įgyvendintas.

Komiteto nariai nepriėmė sprendimo persvarstyti sausio 5 d. priimtą Komiteto sprendimą dėl tiesioginių išmokų ribojimo, tačiau pritarė platesnės diskusijos dėl tiesioginių išmokų ribojimo modelio Europos Sąjungos valstybėse narėse surengimui KRK posėdyje vasario mėn. 

 

Parengė

Seimo kanceliarijos Kaimo reikalų komiteto biuro vedėja

Augustė Matulevičienė

Tel. (8 5) 239 6951, el. p. auguste.matuleviciene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą