Įvairenybės

KAI ATEINA LAIKAS KEISTI ŠILDYMĄ. KODĖL AKTORĖ EDITA UŽAITĖ NAMUI UŽMIESTYJE PASIRINKO SAURIDA GAS ŠILDYMO SISTEMĄ?

Edita Užaitė: „Laiką, kurį Linas turėtų praleisti katilinėje prie seno malkinio katilo, dabar mieliau skiria šeimai, kai įsigijome SAURIDA GAS šildymo sistemą“

„Būdavo, važiuojant į namus pirma ateidavo mintis: „Kaip bus šalta…“ – pasakoja garsi teatro ir  kino aktorė Edita Užaitė, sukūrusi ne vieną įspūdingą personažą filmuose ir spektakliuose.

Užmiestyje jaukius namus puoselėjantys prodiuseris ir režisierius Linas Ryškus ir aktorė Edita Užaitė buvo susitaikę su mintimi, kad vos sugrįžus į šaltus namus Linui reikės greičiau imtis pečkurio darbo ir kuo skubiau pakurti malkinį katilą, kad namuose pasklistų maloni šiluma. O kol namai prišils, tekdavo netrumpai palaukti neišlendant iš striukių…

Sprendimas įsigyti naują automatizuotą dujinio šildymo sistemą

Po ilgų svarstymų, ieškojimų ir skaičiavimų šeimininkai nusprendė daugiau nekentėti, o įsigyti naują, patogią dujinio šildymo sistemą SAURIDA GAS. „Nėra jokių rūpesčių ir ne tai brangu“, – pasakoja žinoma moteris, įsigijusi automatizuotą ir mažai priežiūros reikalaujančią šildymo sistemą.

Tai ne pirmoji šildymo sistema jų namuose. Aktorė pasakoja, kad yra tekę kūrenti ir malkomis, ir granulėmis, tad kam pažįstamas šitas kuras, tas supras, kad kilnoti sunkius granulių maišus – menkas malonumas.

Ilgai vargę su malkomis šeimininkai turi ką papasakoti, o ypač apie jų sandėliavimą bei nesibaigiančias malkų laikymo vietos paieškas kieme. „Laikėme ir prie vienos namo sienos, ir prie kitos, po to pastatėme malkinę, bet, pasirodo, kad ji per toli, tad nešioti malkas buvo labai nepatogu… Tada sukrovėme paprastai, bet susidūrėme su kita problema – malkos tai šlapios, tai apsnigtos… Ai!“ – numoja ranka rūpesčius prisiminusi Edita.

Tarp kokių variantų rinkotės ieškodami naujos šildymo sistemos?

„Žinoma, svarstėme apie oras – vanduo šilumos siurblį, bet paskaičiavę ir įvertinę jų atsiperkamumą supratome, kad tai nuostolinga investicija. Gal ji atsipirks po 10 metų, o greičiausiai niekada neatsipirks“, – pasakoja Linas.

„Užpildžius užklausą internete dėl dujinio šildymo sistemos su manimi greitai susisiekė, labai gerai apie viską paaiškino. Kainos ir kokybės santykis buvo dujinio šildymo naudai“, – atvirai apie sistemų palyginimą pasakoja režisierius.

Namuose jau buvo įrengta šildymo kietu kuru sistema, kuri liko neišmontuota – tai labai patiko šeimininkams: „Mes pasilikome tą katilą, o kam gi jį išmesti? Tai dar vienas privalumas – jei turi šildymo sistemą, ji puikiai dera kartu su nauja dujinio šildymo sistema. Jeigu staiga pas jus atsiranda malkų tona, sakykim, dėdė padovanojo, tu puikiai gali sukūrenti tas malkas“, – juokauja pašnekovas.

Kas jums buvo svarbiausia renkantis naują šildymo sistemą?

„Ekonominis variantas ir kad nereikėtų daug dirbti. Nes iš tiesų gyvenant name darbo ir taip pakanka, tad jeigu tenka dirbti kūrenant, tai atima ir jėgų, ir daug laiko. O kai yra pigesnis ir ekonomiškesnis šildymo sprendimas – tai labai puiku“, – džiaugiasi Edita.

Linui svarbu kuo paprastesnė šildymo sistemos priežiūra ir aptarnavimas, nes su malkomis vargti nesinori: „Malkos yra vargas, nors galima gal ir pigiau šildytis. Vis dėlto ir malkų kainos kyla. Yra daug niuansų su jų atvežimu. Net negali paskaičiuoti, kiek tiksliai jų atvežė, nes malkininkai dažnai gudrauja. Dažnai tos malkos ir šlapios būna… Štai ir baigiasi visa romantika. Malkas gali naudoti židiniui – tai tikrai labai jauku ir smagu, bet šildymui – tai jau daug reikalų.“

O kas keičia dujų balionus?

„Nors tai šildymo sistema dujų balionais, tačiau pačiam jų nereikia vežtis iš degalinės ir keisti. Kai vienoje grupėje trijų balionų dujos baigiasi, atvažiuoja įmonės darbuotojai ir juos pakeičia pilnais, o aš tuo metu lieku su kitais 3 atsarginiais. Aš rūpesčių šitoj vietoj neturiu. Nereikia prisigabenti atsargų žiemai“, – juokiasi pašnekovė.

Ar galima pasikeisti šildymo sistemą namuose, kuriuose jau gyvenate?

Paklausus apie naujos šildymo įrangos montavimo sunkumus, aktorė šypsosi: „Vieną dieną atvežė įrangą, kitą – sumontavo, prijungė prie radiatorių ir šildomų grindų, manęs net namie nebuvo. Kai grįžau, viskas švaru, gražu ir šilta.“

Linas nedaugžodžiauja: „Aš buvau tą dieną, pats žiūrėjau, nes man įdomu. Įrengimas visiškai nesudėtingas ir kompaktiškas. Čia viskas elementaru. Tai labai gerai.“

Šeimininkai džiaugiasi, kad naujoji šildymo sistema lengvai tiko prie namuose jau išvedžiotos santechnikos, nieko nereikėjo keisti ar permontuoti, papildomai pirkti medžiagų ar išmontuoti esamo kieto kuro katilo. „Tai ekonominis šildymo variantas. Visiems rekomenduoju paskaičiuoti. Galite išsikviesti konsultantą, taip kaip mes padarėme, kuris paskaičiavo, kiek viskas kainuos. Tie skaičiai mums labai tiko“, – apie šeimos apgalvotą sprendimą pasakoja žinoma aktorė.

Išmanusis temperatūros valdymas telefonu arba pulteliu

Susipažinti su išmaniuoju dujiniu katilu BOSCH nebuvo sunku, juo labiau, kad žinomas režisierius vertina pažangias technologijas: jam patinka išmaniosios naujovės, kurios palengvina gyvenimą. Tokiu būdu valdomas namų šildymas tikrai palengvina kasdienybę ir taupo gamtos bei mūsų šeimos išteklius.

„Iš tiesų labai paprastas valdymas per telefoną. Tai paprasčiausia programėlė, o jei nenori lįsti giliau, pirštuku pajudini, kad pastoviai laikytųsi temperatūra. Jei nori automatizuoti visos savaitės šildymą, susiprogramuoji valandom ir savaitėm dienom – labai paprasta. Sistema labai tiksliai veikia“, – apie išmanų šildymo katilo temperatūros valdymą ir programavimą pasakoja Linas.

Namo šeimininkui yra svarbu, kad SAUDIRDA GAS dujų sistema yra komplektuojama su rinkoje seniai žinomu ir pripažintu dujiniu katilu BOSCH. „Pats dujų katilas yra labai kompaktiškas. Jo valdymas kaip ir kiekvieno normalaus gamintojo vis paprastėja. Kad pakeisčiau temperatūrą (tiek radiatorių, tiek karšto vandens gaminimo), tereikia paspausti vieną mygtuką. Iš tiesų labai gerai padaryta. O kas keisčiausia, kad momentinis vandens šildymas yra ekonomiškesnis – jis gaminamas tiktai tada, kada tu atsuki kraną, o vanduo bėga pakankamai lygiai.“

Kodėl pasirinkote įmonę SAURIDA?

Renkantis, iš kur pirkti šildymo sistemą, pašnekovams buvo labai svarbu, kad tai būtų patikima ir ilgai dirbanti įmonė, galinti užtikrinti profesionalų aptarnavimą ne tik pardavimo momentu, bet ir esant tolimesnei sistemos priežiūrai, jei to prireiktų.  „Svarbu, kad įmonė dirba daugiau nei 20 metų. Tu nebūsi paliktas, jeigu nemokėsi ko nors įsijungti ar kažkas bus neaišku. Visada gali paskambinti konsultantams. Yra priskirtas žmogus, kuris atsakys į visus klausimus. Kas vienam akivaizdu, kitam nebūtinai aišku. Gerai, kai gali paskambinti ir pasiklausti“, – džiaugiasi Lietuvoje gerai žinomi žmonės, pasirinkę SAURIDA GAS dujinio šildymo sistemą.

Kartu su šeimininkais pasidžiaugę namų šildymo sprendimu padėkojame už išsamų pasakojimą. Susimąstome – juk daugeliui mūsų namų šildymo sistemos pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių sprendimų, nuo kurio priklauso kasdieninis komfortas ir namų švara.

Pranešimą paskelbė: Jolita Vaitkevičienė, SAURIDA, UAB

One Comment

Parašykite komentarą