Buitis, Namai,  Taupymo patarimai

Ką svarbu žinoti apie fasado šiltinimą?

Jeigu svarstote apie namo fasado šiltinimą, tuomet reikėtų apgalvoti keletą svarbių dalykų dar prieš imantis darbų – kokią medžiagą naudosite šiltinimui, kokia apdaila dailinsite šiltinamą fasadą, taip pat reikėtų apsispręsti, ar patys bandysite daryti šį darbą, ar paliksite tai profesionalams. Pakalbinome vieną daug patirties turintį statybos ir fasado šiltinimo specialistą, kad jis mums pateiktų patarimų, susijusių su fasado šiltinimo darbais.

Kokią medžiagą verčiausia rinktis?

Jeigu kaina nėra vienintelis dalykas, į kurį žiūrite, galvodami apie fasado šiltinimą, tuomet turite iš tiesų nemažai pasirinkimo. A klasės namo statyba visų pirma prasideda nuo aukštos kokybės paieškų – dabar pačios populiariausios medžiagos, su kuriomis yra vykdomas fasado šiltinimas yra mineralinė vata bei polistireno putplastis. Apžvelkime, kuo gi šios medžiagos skiriasi tarpusavyje ir kuria iš jų geriau rinktis.

Polistireno putplastis yra medžiaga, kuri dažniau naudojama daugiabučiams apšiltinti. Taip yra todėl, kad tai itin lengva medžiaga – ji yra maždaug dešimt kartų lengvesnė už mineralinę vatą. Iš kitos pusės, taip pat vertėtų pasakyti, kad polistireno putplastis yra nenatūrali medžiaga – tai sintetika, tačiau visiškai nekenksminga aplinkai. Galbūt todėl ši medžiaga kainuoja pakankamai pigiai ir turi gana neblogą kainos ir kokybės santykį. Dar vienas svarbus dalykas – polistireno putplastis nepraleidžia drėgmės, todėl tai visiškai nesumažins aukšto šilumos koeficiento.

Nors galima sakyti, kad polistireno putplasčio ir mineralinės vatos šilumos koeficientas yra beveik vienodas, nuosavų namų gyventojai dažniau renkasi būtent mineralinę vatą – iš vienos pusės tai dėl to, kad ši medžiaga yra visiškai natūrali, tačiau ji turi ir kitą, labai gerą savybę – ji yra atspari daugybei cheminių reakcijų ir medžiagų. Taip pat ši medžiaga pakankamai neblogai sulaiko ne tik drėgmę, bet ir garsą. Reikėtų paminėti ir tai, kad mineralinė vata yra visiškai nedegi ir yra labai nedaug aplinkybių, kurios gali įtakoti šios medžiagos šilumos koeficientą.

Kalbant apie fasado apšiltinimo procesą, mūsų kalbintas specialistas teigė, kad šioje vietoje laimi polistireno putplastis, kadangi jis yra gerokai lengviau eksploatuojamas ir jį galima greičiau panaudoti fasado apšiltinimui. Kitaip tariant, jeigu norite greito ir gana kokybiško rezultato, polistireno putplastis jį tikrai jums suteiks. Polistireno putplasčio plokštės taip pat yra paprasčiau apdorojamos, šlifuojamos ir paruošiamos fasado šiltinimui.

Visgi, abejais atvejais, nesvarbu, kurią medžiagą pasirinksite, tikrai neverta patiems bandyti apšiltinti fasado. Palikite šį darbą profesionalams, kurie gerai išmano šį darbą ir gali jums suteikti kokybiškai atlikto darbo garantiją. Taip jūs sutaupysite ir laiko, ir pinigų, o galbūt ir nervų.

Kur galima rasti pigių ir kokybiškų medžiagų apdailai?

Ekspertas mus patikino, kad pigūs dažai fasadui dabar yra parduodami internetu – elektroninėse parduotuvėse dažus ir apdailos prekes galite įsigyti už kur kas mažesnę kainą, nei tai padarytumėte specializuotoje parduotuvėje arba prekybos centruose. Taip pat čia rasite ir kitų, su apdaila, fasado šiltinimu ir statyba susijusių prekių, kurių jums gali prireikti atnaujinant savo namus.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

One Comment

Parašykite komentarą