Studijos

Ką skaito vaikai?

Faktas, kad Lietuvos pašto skyriuose viena iš populiariausių prekių yra knyga, gali nustebinti. Įdomu tai, kad net 62 proc. iš jų yra skirtos vaikams. Kasmet šie skaičiai tik didėja. Kokios vaikiškos knygos yra populiariausios?

„Ruduo, yra tas laikas, kai knygų populiarumas šokteli aukštyn. Jas dažniausiai perka moterys – mamos, tetos, močiutės. Nenuostabu, kad populiariausios būtent vaikiškos knygos –  tikriausiai, daugelis savo aplinkoje galime atrasti mažųjų skaitytojų“, – sako Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų departamento vadovas Norbertas Žioba.

Žvelgiant bendrai, pačios populiariausios vaikiškos knygos – tai įvairiausios spalvinimo ir užduočių knygelės, enciklopedijos, pasakojimai apie gyvūnus. Pastebima tendencija, kad patys vaikai, ypač mažiausi, knygas renkasi akimis – jos krypsta į ryškias knygas, kuriose pagrindiniai veikėjai yra išgalvoti herojai, o suaugę vaikams linkę rinkti ir klasikinę literatūrą.

Remiantis Lietuvos pašto pirmo šių metų pusmečio duomenimis, populiariausių vaikiškų knygų trejetukas:

  • „Haris Poteris ir išminties akmuo“. Sunku patikėti, bet ši, jau prieš 23 metus pasaulį išvydusi J. K. Rowling knyga, vis dar karaliauja tarp populiariausių. Tai yra pirmoji iš septynių knygų serijos, kuriose pasakojama neeilinio berniuko – burtininko Hario Poterio istorija. Pirmoji knyga – tai dar vaikiškas pasaulis, tačiau jame jau apstu nuotykių, vyksta kova tarp gėrio ir blogio, tuo pačiu šalia išryškinamos tokios gyvenimo vertybės kaip draugystė, atsidavimas, sąžiningumas.
  • „Gražiausios Anderseno pasakos“. „Undinėlė“, „Sniego karalienė“, „Coliukė“, „Bjaurusis ančiukas“ ir kitos pasakos – galima sakyti, tai amžina klasika, nukelianti į stebuklingą pasaulį ne tik vaikus, bet ir sukeliančios mielus vaikystės prisiminimus tėvams. Nors danų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas savo garsiausias pasakas parašė 1835 – 1848 m., jos išlieka mėgstamomis iki šių dienų. Knygoje galima rasti 25 pačias gražiausias autoriaus pasakas. 
  • „Mano pirmoji enciklopedija. Pasaulis aplink mane“. Vos 19 puslapių, tačiau juose vaikas gali pabuvoti įdomiausiose vietose – nuo ūkio iki kosmoso platybių, susidraugauti su žirafomis ar įvairiausių profesijų atstovais. Knygoje daug ryškių paveikslėlių, tad ji tinkama ir patiems mažiausiems. Knyga yra interaktyvi, puslapiuose yra atverčiami langeliai, po kuriais slypi patys įdomiausi faktai. 

Atsižvelgiant į vaikiškų knygų populiarumą, Lietuvos paštas kviečia mažuosius prisijungti prie „Skaitukų klubo“. Daugelyje pašto skyrių galima rasti specialiai pažymėtas lentynas, kuriose sudėtos šio klubo knygos – tai pačios naujausios knygos vaikams (daugiau nei 30 knygų). Perkant knygą, gaunamas antspaudas, o surinkus tris antspaudus, galima išsirinkti „Skaitukų klubo“ ženklelį. Šiuo metu galima rinktis iš 5 skirtingų ženkliukų.

Daugiau informacijos apie „Skaitukų klubą“ galima sužinoti Lietuvos pašto internetiniame puslapyje. 

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

Parašykite komentarą