Buitis, Namai

Ką reikia žinoti planuojant restauruoti medinius baldus?

Baldų atnaujinimas yra menas, nes tai restauravimas ir baldų prikėlimas antram gyvenimui (o gal trečiam ar ketvirtam). Užsiėmus atnaujinimu galima išgelbėti daug senovinių baldų ir net antikvarinių daiktų. Baldų restauravimas apima kelis procesus, pradedant sprendimu, ar verta išgelbėti baldą, įvertinant tai, ką reikia padaryti, ir nusprendžiant ar tai galima atlikti patiems, kaip „pasidaryk pats“ projektą, ar duodant baldą restauruoti profesionalams.  

Įvertinkite ar verta pradėti?

Svarstydami galimybę atnaujinti medinius baldus, nuspręskite, ar verta dėl jų pasistengti. Jei renkatės baldus iš sendaikčių turgaus ar kitos panašios vietos, pagrindinė taisyklė yra vengti dažytų medinių baldų, nes dažai užmaskuoja daug pažeidimų. Pavyzdžiui, medinis baldas galėjo būti nudažytas, kad paslėptų išdegimo žymes ar vandens dėmes, kurios galėjo prasiskverbti giliai į medieną ir ją pažeisti. Norint išgauti pradinę spalvą, reikės pašalinti kelis paviršiaus sluoksnius, kurie reikšmingai paveiks baldo išvaizdą. Todėl jei turite galimybę rinktis, pasirinkite lakuotus baldus. Lakas yra ne tik lengvai nuimamas, bet ir leidžia pamatyti medienos būklę po laku ir nuspręsti ar baldas bus vertingas ir atrodys kokybiškai jį atnaujinus.

Ar restauravimo procesas yra sudėtingas?

Baldų restauravimas susideda iš kelių dalių ir niuansų. Didelė dalis darbo yra baldo pažeidimų taisymas, kas sudaro didžiąją dalį restauravimo išlaidų. Baldo dydis, pageidaujamos apdailos tipas ir tai, ar baldas yra antikvarinis, ar ne, taip pat gali lemti kainą. Senas baldas vargu ar bus nesugadintas. Taigi reikia tikėtis tam tikro remonto darbų, net jei tai tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip važtų sutvirtinimas. Jei pageidaujate atkurti baldą ir išlaikyti originalią išvaizdą, tai, žinoma, yra pigiau nei tuo atveju, jei norėtume suteikti jam visiškai naują išvaizdą. Kalbant apie antikvarinių baldų restauravimą, reikia daugiau atsargumo ir kiek įmanoma išlaikyti kūrinio originalumą, o tai savo ruožtu padidina jo vertę.

Medinių baldų restauravimas prasideda nuo paviršiaus nuvalymo, paprastai naudojant cheminį valiklį ir galbūt baigiant švitriniu popieriumi. Šis procesas turi būti atliekamas atsargiai, kad medienos raštas būtų išsaugotas. Po viršutinio sluoksnio nuėmimo baldą reikės taisyti, užpildyti įlenkimus, šlifuoti įbrėžimus ir šlifuoti paviršių, kol jis taps lygus. Kadangi tai išryškina raštą, galima jį įvertinti ir nuspręsti dėl geriausio apdailos tipo. Jei reikia, šis paruoštas paviršius gali būti nulakuotas ir matytųsi medienos raštas. Arba gali būti nudažytas pasirinkta spalva. Bet kokiu atveju baldas turėtų atrodyti kaip naujas.   

Restauravimo kaina

Baldų restauravimo kaina priklausys nuo to, ką jau aptarėme anksčiau. Kuo daugiau reikės taisyti pažeidimus, šlifuoti, gruntuoti, kokio reikės lako ar dažų – visa tai galutiniame rezultate susives į tam tikrą kainą.

Kreipkitės į baldų remonto ir restautavimo įmonę, kad sužinotumėte orientacines kainas. Pradinei kainai nustatyti greičiausiai turėsite pateikti baldo foto, aprašymą, defektų aprašymą. Žinoma, geriausiai galima įvertinti tik apžiūrėjus gyvai ir jei baldas dažytas – po dažų sluoksnio nuėmimo. Bet kokiu atveju, orientacijai kreipkitės į specialistus.

Ar galima restauruoti patiems?

Šiuo metu žmonės dažnai imasi „pasidaryk pats“ tipo projektų, kurie leidžia atnaujinti namuose esančius senus, senovinius ar sovietinius baldus ir pritaikyti juos atnaujintame interjere. Tai yra puikus būdas prikelti senus baldus, sutaupyti ir sumažinti senų išmetamų baldų kiekį. Tai tikrai įmanoma. Tačiau jei prieš jūsų akis prabangus senovinis baldas, verčiau patikėkite jį profesionalams.

2 Comments

  • gerdunka222

    ačiū už patarimus, mes kaip tik ir ruošiamės baldų restauravimui, viena pažįstama parekomendavo klijus iš nevotex.lt, ji su jais tvirtina visas baldų sieneles, tada ant viršaus dažo

Parašykite komentarą