Investicijos

Ką reikėtų žinoti apie greitųjų kreditų grąžinimą norint išvengti teismo?

Prieš imant paskolas iš banko ar kitos kredito įstaigos, būtina įvertinti, ar pavyks laiku grąžinti paskolą, kokios galimos pasekmės paskolos negrąžinus ir kt. Aktualu pasiaiškinti, kokiais atvejais kreditoriai turi teisę kreiptis į teismą.

Kreditai ir vartotojai

Dažniausiai į teismą kreipiasi paskolas vartotojams suteikiančių įmonių įgaliotieji atstovai. Dažniausia kreipimųsi priežastis – siekis iš skolininko išieškoti skolą. Paskolos be užstato, paskolos studentams turi daug privalumų, tačiau kreditoriai (t. y. paskolų teikėjai) netenka papildomų garantijų. Tuo tarpu skolininkai neskuba ne tik laiku grąžinti paskolos, bet ir teisme renkasi pasyvią poziciją. Jei teismuose kyla ginčų, daugiausiai jie susiję su palūkanomis, komisiniais, delspinigiais, teismo išlaidomis, administraciniais mokesčiais ir pan. Visas išlaidas turi apmokėti atsakovas – skolos laiku negrąžinęs asmuo.

Neaiškiose situacijose, kuriose kyla įvairių ginčų, labai gelbsti 2016 m. priimti Vartojimo kreditų įstatymo pakeitimai. Įstatymo pakeitime numatyti nauji reikalavimai. Tarp jų numatyta, kas prižiūri kreditų rinką (aktyvi priežiūra), kad kreditoriai turi įvertinti, kiek mokūs jų klientai, numatytos baudos skolinantiems neatsakingai juridiniams asmenims, reguliuojamos metinės palūkanų normos ir kt. Daugelis įstatymo pataisų gina vartotojų interesus ir iš dalies padeda jiems skolintis atsakingiau, įvertinti daugelį aplinkybių.

Kaip elgtis dėl nemokumo patekus į teismą?

Asmenims, kurie gerai neapsvarstė, ar galės laiku grąžinti kreditą, siūloma dalyvauti teismo posėdžiuose ir jokiu būdu nesislapstyti. Jei atsakovas vengia pasirodyti teisme, vadinasi, jis sutinka su ieškovo reikalaujama jam priteisti suma ir neturi pretenzijų. Nereikėtų ignoruoti įteikiamų teismo dokumentų. Žmonės galvoja, kad jei nepriims ieškinio, tai ir išvengs teismo proceso. Anaiptol – taip galima prisišaukti tik dar didesnių problemų. Kiti išvyksta į užsienį, o tokiu atveju net ir pigiausios paskolos gali virsti didelėmis sumomis, kurias sunku grąžinti. Bendradarbiavimas visuomet yra naudingesnis vartotojui.

Informacija tiems, kurie buvo pasiėmę daug paskolų ir nesugebėjo jų grąžinti

Paskolų internetu paslauga yra labai patogi ir naudinga, bet tik tiems, kurie paskolas ima protingai. Jei jau teko turėti nemalonumų, nes laiku negrąžinote paskolos, galite Lietuvos bankui parašyti prašymą, kuriame nurodysite, jog pageidaujate, kad jums nebūtų išduodami kreditai. Vartotojams patogu ir tai, kad jie per dvi dienas gali nutraukti kredito sutartį be jokių įsipareigojimų – tiesiog grąžinti tokią pinigų sumą, kokią pasiskolino iš paslaugos teikėjo. Kaip ir anksčiau, galioja tvarka, kad kredito negali paimti asmenys, dar neturintys 18 m. Kreditai neteikiami riboto veiksnumo asmenimis, kuriems tokią negalią pripažino medikai. Kreditų negalima išduoti ir tam tikru paros metu – nuo 22 val. iki 7 val. ryto. Taip sumažėja rūpesčių ir teikiantiems kreditus, ir juos imantiems. Protingai pasiskolinus, paskolos tikrai gali pagelbėti tam tikrose gyvenimiškose situacijose.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą