Transportas

Ką derėtų apsvarstyti prieš pereinant prie elektromobilio?

Pereiti prie elektra varomos transporto priemonės nėra tas pats kas persėsti prie kitos markės automobilio vairo. Elektromobilis – visai kita kategorija ir su ja į gyvenimą ateina daug naujovių – įkrovimo laidai, įkrovimo stotelės, krovimosi laikas, įkrovimo vietos ir kita. Todėl prieš priimant sprendimą, reiktų kiek geriau pagalvoti apie tam tikrus pokyčius gyvenime bei niuansus lemsiančius vieno ar kito elektromobilio pasirinkimą.

Ar elektromobilio nuvažiuojamas atstumas įkrovus yra pakankamas?

Šiuolaikiniai elektromobiliai gali laisvai nuvažiuoti 300 km pilnai įkrautu akumuliatoriumi. Ir įkrovimo stotelių jau daugiau, todėl nebėra baimės, jog neužteks akumuliatoriaus nuvažiuoti nuo vienos įkrovimo stotelės iki kitos. Žinoma, tokios baimės buvo prieš keletą metų, dabar jos mažai aktualios net ir mažesniuose miesteliuose ar keliaujant iš vieno Lietuvos galo į kitą.

Visgi, planuojant pirkti elektromobilį, turite apgalvoti kokius atstumus paprastai važiuojate, kur dabar yra įkrovimo stotelės, ar jausitės saugūs įsigiję nedidelį automobilį su mažesnės talpos akumuliatoriumi ar norite šiuolaikinio didesnės talpos akumuliatoriaus ilgesniems atstumams važinėti.

Kur bus galima įkrauti elektromobilį?

Nors įrovimo stotelių kiekis miestuose ir magistraliniuose keliuose auga, tačiau ne visada norisi važiuoti į parduotuvę ir laukti ten (t.y. leisti pinigus apsipirkinėjant), kol jūsų EV akumuliatorius įsikraus. Patogausia yra turėti įkrovimą vietą ten, kur jūsų automobilis stovi ilgiausiai –  t.y. namuose arba darbovietėje.

Jei gyvenate privačiame name ar turite garažą, apsvarstykite galimybę įsirengti įkrovimo stotelę. Tą gali atlikti specialistai arba elektrikai dirbantys su įkrovimo stotelėmis.

Tačiau žmonės gyvenantys daugiabučiuose bei neturintys vietos įkrauti elektromobilio darbe, puikiausiai išgyvena su viešai prieinamomis stotelėmis. Reikalingiausias daiktas tuomet yra įkrovimo laidai bagažinėje.

Kokiais privalumais ar paskatomis galite pasinaudoti?

Šiuo metu yra skatinamas perėjimas prie elektromobilių, tad galima pasižvalgyti, kuo galite pasinaudoti ir jūs. Tam tikrais laikotarpiais yra siūloma kompensacija už elektromobilio įsigijimą, seno automobilio utilizavimą. Tad jei dabar nėra aktyvi ši paskata, verta palaukti kurį laiką, nes paprastai didžiąją dalį metų šį finansavimo priemonė yra aktyvi ir suteikia galimybę sutaupyti.

Kai kuriose savivaldybėse elektromobiliai turi teisę važiuoti A juostomis, galia parkuotis nemokamai tam tikrose parkavimo zonose bei naudotis nemokamomis įkrovimo stotelėmis. Šie dalykai yra kaip bonusas, bet kodėl gi tuo nepasinaudojus? Svarbu pasidomėti iš anksto, kad žinotumėte savo teises ir galimybes.

Parašykite komentarą