Sveikata

Ką daryti, jei slenka plaukai

Egzistuoja daugybė būdų, kaip galėtumėte sulėtinti arba sustabdyti plaukų slinkimą. Tačiau tai, ką turėtumėte pasitelkti, labai tiesiogiai priklauso nuo to, kodėl jums slenka plaukai. Kai kuriais atvejais, pvz., po neštumo, plaukų slinkimo problema gali išnykti savaime. Taip pat nereikia pamiršti, kad kiekvienas žmogus kasdien praranda dalį plaukų – ir tai yra visiškai normalu. Tačiau jei plaukai slenka labai intensyviai ir nuolatos, tai yra ženklas, jog atėjo metas ieškoti priežasčių ir imtis priemonių, kurios padėtų tai išspręsti.

Baltymų vartojimas

Plaukų folikulai daugiausia yra sudaryti iš baltymo, kuris vadinamas keratinu. Vieno atlikto tyrimo metu, kuriame dalyvavo 100 žmonių, susiduriančių su plaukų slinkimu, buvo nustatyta, kad tyrimo dalyviams trūko tam tikrų maistingųjų medžiagų, tarp kurių buvo ir amino rūgštys, kurios yra svarbūs baltymų statybiniai blokai. Tai gali rodyti, kad pakoregavus savo mitybą ir į ją įtraukus daugiau baltymų turinčių maisto produktų, galima lengviau apsisaugoti nuo plaukų slinkimo. Tarp tokių maisto produktų yra ir žuvis, neriebūs pieno produktai, vištiena ir kalakutiena, kiaušiniai, riešutai bei pupelės.

Vitaminas A

Vitaminą A sudaro dalis retinoidų, kurie, kaip rodo atliktų tyrimų rezultatai, gali paspartinti plaukų augimą. Vitaminas A taip pat gali pagelbėti gaminant riebalus, išsaugant galvos odos sveikatą ir sulėtinant plaukų slinkimą. Taigi, vertėtų į savo mitybos racioną įtraukti daugiau vitamino A turinčių maisto produktų, tokių kaip saldžiosios paprikos, špinatai, saldžiosios bulvės ir kt. 

Kiti vitaminai ir mineralai

Nereikėtų pamiršti ir kitų vitaminų bei mineralų, tarp kurių taip pat yra ir vitaminas B, C, D, geležis, selenas ir cinkas. Visi jie yra labai svarbūs plaukų augimui ir jų išsaugojimui. Nors visuomet patariama kuo daugiau vitaminų ir mineralų gauti su kasdien vartojamu maistu, kai kuriais atvejais susiduriama su tam tikrų maistingųjų medžiagų trūkumu. Tokiose situacijose verta vartoti maisto papildus, kompensuojant trūkumą to, ko negaunate kartu su maistu.

Plaukų priežiūros priemonės

Sumažinti plaukų slinkimo riziką, sustabdyti plaukų slinkimą ir paskatinti plaukų augimą galima į savo plaukų priežiūros rutiną įtraukiant su plaukų slinkimu kovojančias priemones.

Visų pirma labai svarbu, kad reguliariai trinktumėte galvą švelniu šampūnu, tokiu būdu užtikrinant švarią galvos odą ir tinkamą galvos odos būklę. Jokiu būdu nenaudokite stipresnių šampūnų, kadangi jie gali išsausinti plaukus ir nulemti jų skilinėjimą, tokiu būdu paskatinant ir plaukų slinkimą.

Taip pat galite pasitelkti ir plaukų kaukes, kurios suaktyvina galvos kraujotaką ir skatina plaukų augimą bei paverčia plaukus gyvybingesniais. Į savo plaukų priežiūrą galima įtraukti ir losjonus nuo plaukų slinkimo. Plaukų priežiūros priemonių, padedančių kovoti su plaukų slinkimu, yra ne viena, todėl investuokite į kokybiškas ir profesionalias priemones, galinčias sukurti apčiuopiamus rezultatus.

Žinoma, tai nėra vienintelės priemonės, kurias galėtumėte pasitelkti kovai su plaukų slinkimu. Todėl taip pat pasistenkite su savo plaukais elgtis labai švelniai, per daug dažnai nenaudoti kenksmingų plaukų formavimo priemonių, atsisakyti bet kokių žalingų įpročių, pasirūpinti pakankamu fiziniu aktyvumu ir stengtis vengti streso bei daugiau laiko skirti poilsiui.

One Comment

Parašykite komentarą