Studijos

Jurgita Šiugždinienė: „Sėkmės formulė veiks tuomet, kuomet vieningai priimsime lemiamus sprendimus“

Rugsėjo 19 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) viešėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri atvyko pabendrauti su universiteto bendruomenės nariais, aptarti jiems aktualius klausimus, pristatyti planuojamus pokyčius ir nuveiktus darbus švietimo sistemoje.

Pokyčiai švietimo sistemoje – itin reikalingi 

Susitikimo metu J. Šiugždinienė atkreipė dėmesį, kad visos švietimo grandys yra labai susiję ir pokyčiai ypatingai svarbūs bendrajame ugdyme. Jau priimta daug sprendimų, kurie turėtų sustiprinti ugdymo kokybę, tačiau sprendimai švietime nėra įgyvendinami taip greitai, kaip norėtųsi.   

„Itin svarbu, kad keistųsi visuomenės požiūris į ugdymo kokybę ir pažangos vertinimą. Reikėtų tarpinius patikrinimus mokykloje vertinti ne kaip priemonę pasilyginti ir konkuruoti, bet kaip galimybę suteikti mokiniui grįžtamąjį ryšį ir suteikti individualią paramą“, – pabrėžė ministrė. 

Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad gimnazijose turi mokytis mokiniai, kurie tam pasiruošę, todėl  žymiai rimčiau reikėtų vertinti mokinių pasirengimą pereiti į aukštesnę klasę. 

„Taip pat, kaip ir  į aukštąsias mokyklas. Jeigu neturėsime vaikų, laikančių ir išlaikančių matematikos egzaminą, kuris itin reikalingas stojant į gamtos ir inžinerinių mokslų krypčių studijų programas,  negalėsime kalbėti apie stiprų aukštąjį mokslą Lietuvoje. Jeigu jau dabar nepriimsime reikalingų sprendimų, pasirengusių studijuoti studentų universitetuose skaičiai nedidės“, – mintimis dalijosi J. Šiugždinienė.  

Svajonėse – užsienio ekspertų vertinimas  

Susitikimo su VILNIUS TECH bendruomene metu buvo keliamas klausimas dėl studijų programų vertinimo mechanizmo. Kai kurių profesorių nuomone, vertinimo procesas yra neefektyvus ir biurokratiškas, retai atsižvelgiama į teikiamas apeliacijas. Ministrė išsakė ir vieną iš savo svajonių, kad ateityje būtų atliekamas tarptautinis aukštųjų mokyklų veiklos vertinimas, o studijų programų vertinimą inicijuotų pačios aukštosios mokyklos, kurioms nuoširdžiai turi rūpėti studijų kokybė.  Kita svarbi veiklos sritis – Lietuvos mokslo tarybos stiprinimas.

„Šiuo metu vyksta Lietuvos mokslo tarybos pertvarka, netrukus pradės veikti nauja valdyba. LMT turi būti šiuolaikiška, vieno langelio principu veikianti institucija. LMT keliame labai svarbius tikslus – pirmiausia – tarptautiškumas. Labai svarbu, kad mokslo tyrimai būtų vertinami tarptautinių ekspertų.  Kitas svarbus prioritetas – jaunimo dalyvavimas moksliniuose tyrimuose. Be galo reikalingas ir valstybei kertinių mokslo programų sukūrimas ir paleidimas, pavyzdžiui – ugdymo mokslų ar IT srityse“, – teigė ministrė.  

Ar universitetai sulauks ministerijos paramos? 

VILNIUS TECH bendruomenės nariai, dalyvavę susitikime su ministre, turėjo puikią galimybę iš jos lūpų sužinoti, kokią pagalbą Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teiks universitetui, šiuo sunkiu metu, artėjant šildymo sezonui, kai itin greitai auga energetikos kaštai.  

Susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys ir į tai, kad užsienio studentai, atvykstantys studijuoti į VILNIUS TECH, susiduria su problema – negali užsiregistruoti į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ir gauti itin reikalingų vizų.  

Buvo aptartas ir kitas klausimas, itin svarbus VILNIUS TECH studentams, susijęs su bendrabučiais. J. Šiugždinienė pabrėžė, kad bent jau kol kas šis klausimas išlieka itin svarbus, o jį sprendžiant dirba speciali grupė, kuri galimus problemos sprendimo būdus pateiks jau netrukus.   

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Parašykite komentarą