Politika ir teisė

Jonavos rajone atnaujintas Markutiškių parkas – išpildyta gyventojų idėja

Jonavos rajone, Šilų seniūnijoje, atnaujintas Markutiškių dvaro parkas – čia įgyvendintas dar vienas Dalyvaujamojo biudžeto projektas, kurį savivaldybei pasiūlė ir vėliau patys išsirinko Jonavos rajono gyventojai.

Nors pats Markutiškių dvaras sunykęs, buvusios dvarvietės vietoje išlikęs didžiulis parkas su tvenkiniais ir senų medžių alėjomis.

Markutiškių dvaro parkas buvo įkurtas XIX a. antroje pusėje. Tai labai gražus ir turtingas rūšiniu požiūriu mišraus stiliaus parkas. Iš retesnių egzotinių medžių čia auga europiniai maumedžiai, veimutinės pušys, sidabrinis klevas.

Ypatingo žavesio parkui suteikia 5 tvenkiniai su greta jų esančiomis apžvalgos kalvelėmis ir nedidukas Neries intakas – Lokio upelis. Parke buvo įrengta patogi takų sistema, gražūs tilteliai ir lieptai per Lokio upelį, jaukumo suteikia įrengti mažosios architektūros elementai.

Ypač gražiai atrodo didysis tvenkinys, įrengtas užtvenkus Lokio upelį.

„Džiaugiamės įgyvendinę dar vieną bendruomenės pasiūlytą projektą ir kviečiame Markutiškių dvaro parką aplankyti ne tik rajono gyventojus, bet ir pravažiuojančius pro šalį. Dabar čia ypač palankus metas pasigrožėti gamta, retų medžių rūšimis, pasivaikščioti įrengtais takeliais, ramiai praleisti laisvalaikį“, – kviečia Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Markutiškių parko atnaujinimo projektas buvo vienas iš dviejų šiemet vykdytos Dalyvaujamojo biudžeto programos atrinktų projektų. 

Dvi savaites jonaviečiai buvo kviečiami balsuoti už pačių gyventojų pasiūlytas idėjas. Dalyvaujamojo biudžeto programos įgyvendinimui Jonavos rajono savivaldybės biudžete buvo suplanuoti 50 tūkst. eurų.

Pasibaigus balsavimo terminui ir susumavus rezultatus, gyventojų iniciatyvų atrankos komisija nugalėtojais paskelbė du mažos apimties kaimo projektus: Užusalių Vyturių g. poilsio ir laisvalaikio erdvės projektą, kuris jau įgyvendintas Užusalių tvenkinio pakrantėje, ir Markutiškių parko sutvarkymo projektą.

Markutiškių dvaro parkas: Parko g., Markutiškiai, Jonavos r., koordinatės 55.138948, 24.398044 

A. Reipos nuotr.

Pranešimą paskelbė: Kristina Lukoševičiūtė, Jonavos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą