Politika ir teisė

Jonavos meras prašo „Achemos“ užtikrinti saugumą, parodyti daugiau pagarbos darbuotojams

Chemijos pramonės įmonės „Achema“ darbuotojų profesinei sąjungai ruošiantis streikui, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ragina užtikrinti gamyklos ir visų rajono gyventojų saugumą. Meras taip pat kviečia įmonės akcininkus darbuotojų problemas spręsti derybų keliu.

Didžiausios chemijos pramonės įmonės Baltijos šalyse AB „Achema“ darbuotojų profesinė sąjunga vasario 8 d. planuoja surengti įmonės darbuotojų streiką. Skelbiama, kad tai bus pirmasis streikas privačioje Lietuvos įmonėje.

„Streikas reiškia, kad dalis darbuotojų tą dieną nedirbs, o tai nėra saldainių fabrikas – tai pavojinga chemijos pramonė, kur gamybos procesai negali būti neprižiūrimi ir nekontroliuojami. Tai reiškia, kad gamykla praktiškai turės stabdyti savo veiklą“, – sako Jonavos rajono meras M. Sinkevičius.

Jis ragina įmonės valdybą ir akcininkus tinkamai įvertinti galimas rizikas bei imtis visų priemonių, kad būtų užtikrintas įmonės darbuotojų ir visų jonaviečių saugumas, jei dėl streiko prireiktų stabdyti gamyklą.

M. Sinkevičius taip pat kviečia AB „Achema“ akcininkus ir valdybą sėsti prie derybų stalo su įmonės darbuotojų profesinės sąjungos atstovais ir išspręsti darbuotojams rūpimus klausimus derybų keliu.

„Darbuotojų keliami reikalavimai neskamba kaip neįmanomi socialiai atsakinga save laikančiai įmonei. Dar svarbiau, kad akcininkai šioje situacijoje parodytų daugiau pagarbos savo darbuotojams, ypač veteranams, įmonėje dirbantiems po 20 – 30 ir daugiau metų, ir deramai juos informuotų, kalbėtųsi, ypač jeigu planuojami darbo užmokesčio pakeitimai“, – sako M. Sinkevičius.

AB „Achema“ yra didžiausias darbdavys Jonavos rajone. Įmonėje dirba per 1200 žmonių.

Pranešimą paskelbė: Kristina Lukoševičiūtė, Jonavos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą