Politika ir teisė

JAV ambasada kviečia paminėti diplomatinių santykių 100-metį

JAV ambasada kviečia partnerius ir draugus visoje Lietuvoje paminėti liepos 28-ąją, JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių 100 – metį bei švęsti šią svarbią datą savo bendruomenėse. Kviečiame dalintis savo kūrybiškumu ir siūlome keletą paprastų idėjų, kurias galite įgyvendinti:

  • iškelkite JAV ir Lietuvos vėliavas
  • pakvieskite bendruomenės narius apsirengti trispalvės ir Amerikos vėliavos spalvomis šventinei nuotraukai
  • pasodinkite medį
  • savo miestuose ar rajonuose nuotraukose įamžinkite vietas, turinčias amerikietiškų sąsajų
  • švęskite ir atgaivinkite savo miesto ryšius su JAV ir amerikiečiais
  • bet kurioje vaizdinėje terpėje pasidalinkite istorijomis apie savo šeimas už Atlanto ar amerikietiškų šaknų turinčius šeimos narius, gyvenančius Lietuvoje
  • žaiskite krepšinį ir beisbolą – sporto šakas, kurios kūrėsi Lietuvoje ir kurioms gilią įtaką padarė Amerikos lietuviai Senda Berenson Abbott ir Steponas Darius!
  • dainuokite amerikietiškas dainas, deklamuokite amerikiečių poeziją arba vizualiai atraskite Ameriką.

Jei planuojate minėti liepos 28-ąją, praneškite mūsų Viešųjų ryšių komandai el. paštu NevieraV@state.gov ir StealySV@state.gov. Praneškite, jei norėtumėte, kad jūsų renginyje dalyvautų JAV ambasados atstovas ir mes pasistengsime atvykti. Galiausiai, pasidalinkite savo nuotraukomis ir vaizdo įrašais socialiniuose tinkluose, naudodami grotažymes #100together ir #USinLT bei žymėkite mus įvairiose socialinės žiniasklaidos platformose.

Norėdami padėkoti ir pakviesti švęsti kartu, surengsime visų bendruomenių ir organizacijų, kurios pažymės mus internete, konkursą ir kartu su laimėtojais suplanuosime specialų JAV Ambasadoriaus Lietuvoje Roberto Gilchristo ir ambasados komandos vizitą dar šiais metais.

Nors tęsiame šimtmečio minėjimą visus metus, tikroji mūsų diplomatinių santykių užmezgimo data – liepos 28 d. – jau čia pat. Šią datą Ambasadorius R. Gilchristas švęs Kaune, kur „Kaunas 2022“ vasaros scenoje pasirodys dvi JAV a cappella grupės ir aplankys pirmosios Amerikos ambasados vietą. Tą pačią savaitę šios muzikos grupės taip pat koncertuos ir švęs: liepos 27 d. Visagine, liepos 28 d. Kaune, liepos 29 d. Šiauliuose ir liepos 30 d. Klaipėdoje.  Rugpjūčio 2 dieną kartu su Užsienio reikalų ministerija 100 metų sukaktį paminėsime viešu renginiu Vilniuje.

Pranešimą paskelbė: Katažyna Voišnis, JAV ambasada

Parašykite komentarą