Laisvalaikis

Jausmų sūpuoklės pavasariškame Vilniaus mažojo teatro spektaklyje

JAUSMŲ SŪPUOKLĖS PAVASARIŠKAME VILNIAUS MAŽOJO TEATRO SPEKTAKLYJE

Balandžio 21 d. 18 val. Rokiškio kultūros centre žiūrovai turės galimybę išvysti romantika ir pavasariu alsuojantį Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklį „Dviese sūpuoklėse“ (rež. Ulanbek Baialiev).

Tai jausminga retro stiliaus melodrama, sukurta pagal amerikiečių dramaturgo Williamo Gibsono pjesę. Šis 1958 m. parašytas kūrinys autoriui pelnė prestižinį „Tony Awards“ apdovanojimą ir nuo to laiko iki šiol traukia įvairių pasaulio teatrų dėmesį dėl nesenstančios temos ir puikios medžiagos aktoriniams darbams. Pagrindinius vaidmenis spektaklyje atlieka charizmatiški aktoriai: „Auksiniam scenos kryžiui“ 2021 m. už geriausią moters vaidmenį nominuota Indrė Patkauskaitė ir žavingasis Mantas Vaitiekūnas.

Jis ir Ji. Du skirtingi pasauliai, dvi vienišos salos. Ji – savęs nerandanti šokėja, jis – sunkiai kelią besiskinantis advokatas. Labiau už viską jie trokšta meilės, tačiau būti kartu jiems trukdo išdidumas, savimeilė, nenutraukti saitai su skaudinančia praeitimi. Jie kabinasi vienas į kitą lyg į paskutinę viltį, tačiau vienas iš kito tikisi skirtingų dalykų… Subtilūs vyro ir moters santykių niuansai, taiklūs dialogai ir kandus humoras Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklyje panardins į septintojo dešimtmečio filmus primenančią atmosferą ir leis mėgautis puikia aktorių vaidyba.

Gyvenimas, santykiai – lyg sūpuoklės. Lyg švytuoklė, kuri niekada nepaliauja svyruoti: čia kylame aukštyn ir beveik galime ranka pasiekti dangų, čia krintame žemyn, vos gaudydami kvapą ir sulaikydami ašaras. Čia švytim iš laimės, spinduliuojam meile, čia turim dorotis su nusivylimais ir kelti sau į klausimus: ar būti kam nors reikalingam reiškia būti mylimam? Ar laimė ir meilė visuomet eina greta? Ar kitas žmogus reikalingas tik tam, kad užpildytų mūsų gyvenimo spragas, patenkintų mūsų tuštybę, ar tam, kad išties pajustume pilnatvę? Ar galima sutikti gyvenimo meilę ne vieną kartą? Apskritai: ar gali įvardyti, kas toji tavo gyvenimo meilė, dar nenugyvenęs viso gyvenimo? O gal tai – tik iliuzija, jausmų žaidimas? Gal ir nėra tos antrosios puselės? Gal tai – tik legenda? Sakysite – tai kaipgi tada tie laimingieji, kurie teigia ją suradę? O gal jie tiesiog išdrįso prisipažinti mylintys, ištarti tuos žodžius ir patikėti jų galia. Ar ne per dažnai mes ją – meilę – tiesiog nustumiam, bijodami sudaužytos širdies skausmo, baimindamiesi prarasti save ir visiškai ištirpti kitame žmoguje?

Taip ir šiame nuostabiame spektaklyje – lyg sūpuoklėse – ir juoksitės iki ašarų, ir graudinsitės. Tačiau tikrai patirsite daug puikių emocijų, ir tos dvi su puse valandos taps gražia švente, intarpu, atotrūkiu, pavasariška meilės nuojauta alsuojančiu laiku.

Kūrybinė komanda: režisierius – Ulanbek Baialiev, pjesės autorius – William Gibson, iš anglų kalbos išvertė Auksė Mardosaitė, scenografas ir kostiumų dailininkas – Youlian Tabakov, kompozitorius – Faustas Latėnas, šviesų dailininkas – Džiugas Vakrinas, choreografas – Mantas Stabačinskas, teksto redaktorė – Ingrida Ragelskienė. Vaidina: Gitela – Indrė Patkauskaitė, Džeris – Mantas Vaitiekūnas.

Pranešimą paskelbė: Kornelija Anelauskaitė, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Parašykite komentarą