Studijos

Jaunimo ir sporto reikalų komisija: būtina mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

Birželio 21 d. Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje Lietuvos plaukimo federacija pristatė programą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“.
Lietuvos plaukimo federacijos atstovė Ilona Zuozienė pažymėjo, kad Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kiekvienais metais nuskęsta daugiau nei 372 tūkstančiai žmonių, virš 90 procentų iš jų yra mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse. Daugiau nei pusė šių mirčių yra tarp jaunesnių nei 25 metų asmenų, o vaikai priklauso didesnei rizikos grupei. Atsitiktiniai skendimai yra trečia pagal dažnumą mirties vaikų nuo 5 iki 14 metų amžiaus grupėje priežasčių visame pasaulyje.
PSO duomenys rodo, kad Lietuva pagal skendimo rodiklius gerokai viršija Europos ir daugelio pasaulio šalių vidurkį ir pagal nuskęstančių asmenų skaičių yra sąrašo viršuje. Nors nemažai lėšų investuojama į šią sritį, lėšų trūkumas, pasak Lietuvos plaukimo federacijos atstovų, akivaizdus. Galimybę pasinaudoti valstybės finansuojamomis plaukimo pamokomis turi tik 25 proc. mokinių rajonuose, kuriuose yra pritaikyta infrastruktūra.
Lietuvos plaukimo federacijos prezidento Emilio Vaitkaičio teigimu, „pagrindinės vaikų skendimų priežastys yra ne tik nemokėjimas plaukti, bet ir vaikų neprižiūrėjimas, telkinių prieinamumas bei kultūros nebuvimas“.
Lietuvos plaukimo federacijos tikslas – pasiekti, kad visi vaikai Lietuvoje turėtų galimybę įgyti plaukimo įgūdžius ir būtų saugūs vandenyje. Tuo tikslu mokyklinio amžiaus vaikai mokomi plaukimo pagrindų, saugaus elgesio ir saugaus gelbėjimo įgūdžių.
„Kalbant apie plaukimo pamokas vaikams, būtų labai protingas žingsnis kitąmet didinti finansavimą šiai sričiai. Plaukimas – ne tik viena iš sveikiausių sporto šakų, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis. Mes visada sieksime tokių pokyčių, kurie leistų kiekvienam šalies vaikui turėti galimybę sportuoti ir gyventi sveikai“, – posėdyje kalbėjo komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

Pranešimą paskelbė: Asta Markevičienė, Lietuvos Respublikos Seimas

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Sorel Mac Hill Chukka Men's Waterproof Black/Dark Moss 42
 
EMU Australia Wallaby Sequin Deep Pink 27
 
EMU Australia Toddle Deep Pink 18M+

Parašykite komentarą