Laisvalaikis

Jauniesiems literatūros kūrėjams – „Prix Laurence 2022“ konkursas

Vytauto Didžiojo universiteto festivalis „Kauno literatūros savaitė“, bendradarbiaudamas su Europos kultūros sostinėmis „Kaunas 2022“ ir „Esch 2022“, kviečia jaunuosius literatūros kūrėjus pasinaudoti galimybe dalintis savo kūryba europinėje erdvėje. 12–26 metų kūrėjai skatinami nepraleisti progos dalyvauti „Prix Laurence 2022“ konkurse, kurį organizuoja Liuksemburgo literatūros festivalis „LiteraTour“.

Konkursui teikiamų tekstų žanras neribojamas – nuo poezijos iki prozos, nuo repo iki dramos, o tekstus galima pateikti ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių ar prancūzų kalbomis. Galutinė konkursinių, niekur iki šiol nepublikuotų kūrinių pateikimo data – gruodžio 13 d. Tekstus autoriai kviečiami pateikti oficialioje konkurso svetainėje www.prixlaurence.lu. Nacionalinės Lietuvos komisijos atrinkti vyresnio amžiaus grupės (18–26 metų) finalistai 2022 m. balandžio 24 d. bus pakviesti pristatyti savo tekstą didžiojoje „Prix Laurence 2022“ finalo scenoje Liuksemburge. Jie net penkias dienas praleis tarptautinėje rezidencijose kartu su Liuksemburgo, Portugalijos, Italijos, Vokietijos bei Belgijos jaunaisiais kūrėjais, turės galimybę pažinti kitas literatūras ir plėsti kontaktų ratą.

„Kaip žinia, būtent studentiškame amžiuje dažniausiai apsisprendžiama rimtai rašyti, tapti rašytoju, o profesionalių institucijų, kurios leistų išbandyti save, suteiktų ir patarimų, ir diskusijų erdvę – trūksta“, – skatindama nepraleisti unikalios progos teigė VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė ir pirmojo tarptautinio rašytojų ir knygų festivalio „Kauno literatūros savaitės“ vadovė Rūta Eidukevičienė. 

Šis kvietimas dalyvauti konkurse – dar vienas Vytauto Didžiojo universiteto postūmis jauniesiems rašytojams augti. Universitetas jau surengė ne vienas dirbtuves, skirtas pradedantiems kūrėjams pasitikrinti savo literatūrinius gebėjimus, įsisąmoninti dominančias temas ir estetiką, išmokti viešai pristatyti savo kūrinius, reaguoti į pastabas ir kritiką, užmegzti kontaktus su bendraminčiais ir vyresniais literatūros lauko žmonėmis. Kauno studentai buvo kviečiami į esė rašymo dirbtuves „Miestas tekste – tekstas mieste“ su rašytoju, eseistu, „Kauno literatūros savaitė“ meno vadovu Laurynu Katkumi; trumposios prozos kūrimo dirbtuves su iš Kauno kilusia, Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureate rašytoja Danute Kalinauskaite.

„Tikimės, jog ateityje kūrybinio rašymo dirbtuvės ir skaitymai leis įrašyti Kauną kaip svarbų centrą Lietuvos ir Europos kūrybinio rašymo institucijų žemėlapyje. Tokie projektai didina mūsų literatūros profesionalumą, skatina įvairovę, mieste ir šalyje kelia žodinės kūrybos ir kūrybingumo prestižą“, – teigė R. Eidukevičienė.

Pranešimą paskelbė: Indrė Sekevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas

Parašykite komentarą