Renginiai

JAUNIEJI PROJEKTŲ VADOVAI DALYVAUS PASAULINIAME ČEMPIONATE VILNIUJE

Ar kiekvienas gali būti projektų vadovu? Ekspertų atsakymas vienareikšmis – ne. Projektų vadovui pirmiausia reikia šių svarbiausių gebėjimų – mokėti planuoti ir vykdyti projektines veiklas, efektyviai komunikuojant su įvairiomis suinteresuotosiomis šalimis. Šiuolaikinis projektų valdymas yra nuolatinių pokyčių, komandinių darbų organizavimas, atsiremiantis į santykius su asmenimis ir jų kultūriniais skirtumais. Būtent tokius gebėjimus tikrino studentų komandos, kovo 28 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vykusiame Lietuvos projektų valdymo čempionato finale.

Iš viso 2015 m. projektų valdymo čempionate dalyvavo 46 komandos iš 16 Lietuvos aukštųjų mokyklų (daugiausiai Baltijos šalyse), o į finalą pateko 6 komandos. Čempionato organizatoriai – Lietuvos projektų vadybos asociacija (LPVA) ir „IPMA Young Crew Lietuva“ drauge su UAB „Tieto Lietuva“ atstovais panaudojo realų Tieto korporacijos projekto scenarijų

„Projektų vadovai turi būti ir stiprūs lyderiai ir geri tarpininkai, sugebantys tinkamu laiku priimti efektyvius sprendimus. Šiandien projektų valdymo kompetencijos tampa ne mažiau svarbios negu profesinės žinios“, – sako Dr. Alfredas Chmieliauskas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius bei LPVA prezidentas.

„Šiemet pasirinkome labiau techninę užduotį, tačiau tai nesutrukdė ne IT srities studentams puikiai pasiruošti ir pristatyti komisijos nariams rezultatus. Įsitikinome, kad projekto vadovas nebūtinai turi išmanyti tam tikrą industrijos specifiką. Ne mažiau svarbu tinkamai suplanuoti projektą, parinkti ir motyvuoti komandą, bei orientuotis į projekto iškeltus tikslus“ − teigia Inesa Semionova, bendrovės „Tieto Lietuva“ kokybės vadovė.

„IPMA Young Crew Lietuva“ pirmininkas, LPVA tarybos narys, Paulius Morkvėnas pastebi, kad viso finalo metu savo novatoriškumu, turimomis kompetencijomis ir kūrybiškumu labiausiai išsiskyrė Lietuvos sporto universiteto universiteto („Royals“), ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto („Broccoli“) ir Generolo Jono Žemaičio karo akademijos („Projektų kariūnai“) komandos, kurios tapo nacionalinio konkurso nugalėtojomis. Finale taip pat dalyvavo VDU, KTU, VU komandos, pasidalinusios 4-6 vietas.

Finalo komandas vertino projektų vadybos ekspertų ir ilgametę patirtį turinčių verslo atstovų komisija: Arvydas Avulis, AB „Hanner“ vadovas, Giedrė Tarbūnienė, AB „TEO“ Procesų vadovė, Inesa Semionova, UAB „Tieto Lietuva“ kokybės vadovė, Paulius Morkvėnas, Lietuvos projektų vadybos asociacijos Tarybos narys, IPMA Young Crew Lietuva pirmininkas, Aurimas Pautienius-Želvys, LPVA direktorius, Tarybos narys ir Vaidas Adomauskas, WoraPay technologijų direktorius (CTO) ir partneris, „Agile Lietuva“ asociacijos prezidentas.

Pasak LPVA direktoriaus, Projektų valdymo čempionato organizavimas parodo vis didesnį jaunimo susidomėjimą universaliu projektų vadybos modeliu ir įvairiais jo metodais, technikomis. “Ateityje matome prasmę ir motyvaciją dirbti pagal tarptautines metodikas kartu su projektinėmis įmonėmis ir aukštosiomis mokyklomis bei švietimo įstaigomis, skatinant lyderystę ir kitus efektyvios elgsenos gebėjimus jaunuolių tarpe”.

Komisijos narių sutarimu Nacionalinio projektų valdymo čempionato finalininkai sudarys jungtinę komandą, kuri dalyvaus pirmajame tarptautiniame projektų vadybos čempionate (IPMC) balandžio 24 d. ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, kurį organizuoja Tarptautinė projektų vadybos asociacija (IPMA) ir „IPMA Young Crew Global“. Be Lietuvos IPMC renginyje dalyvaus Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Kroatijos ir kitų šalių komandos. I-ojo pasaulinio studentų projektų valdymo čempionato finalo laimėtojai bus apdovanoti balandžio 24 d. „PM spring: voice of the profession“ konferencijoje.

IPMA Young Crew Global ir IPMA asociacijų bendruomenės organizuoja studentų projektų valdymo čempionatus įvairiose šalyse. Daugiau apie tai http://pmchampionships.com

LPVA ir IPMA inf.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą