Įvairenybės

Jau 13 -tas Pirmadienio mitingas vyks liepos 4 d. 18.30 Katedros aikštėje, prie paminklo LDK didžiajam kunigaikščiui Gediminui!

Pirmadienio mitingų maratonas skirtas remti Ukrainos kovą už laisvę. Šūkis: „Slava Ukraini! Už jūsų ir mūsų laisvę!“ Šio Pirmadienio mitingo tema – „Nepasiduosime. Kovosime iki pergalės“.

13-tame Pirmadienio mitinge telefonu kalbės tiesiai iš mūšio lauko Donbase Valentinas, slapyvardžiu „King“. Jis buvo pabėgęs nuo Lukašenkos į Vilnių, o žudikui maniakui Putinui užpuolus Ukrainą, tapo baltarusių bataliono savanoriu. Taip pat dalyvaus garsi Marija „Maša“ Aliochina – viena Pussy Riot įkūrėjų, menininkė, politinė aktyvistė ir politinė kalinė, dvejus metus kalėjo Rusijos kalėjime. Prieš mėnesį paleista atvyko į Vilnių. Taip pat – popiežiaus Pranciškaus paskirtas Lietuvai apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Petar Rajič ir kiti Žiūr. Sąrašą žemiau.

Pirmadienio mitinguose kultūrininkai, politikai, visuomenės veikėjai, ukrainiečiai ir kiti, turi galimybę pasisakyti, dalintis savo patirtimis. Išgirsime naujausias žinias iš Ukrainos. Pirmadienio mitingai vyks kiekvieną pirmadienį tol, kol Ukraina paskelbs pergalę prieš fašistinį putiniškąjį okupantą.

Mitingus organizuoja ir veda Arkadijus Vinokuras, aktorius, publicistas, rašytojas. Šiandienos Pirmadienio mitingų Vilniuje organizatorius 1990-1991 metais dalyvavo visose Pirmadienio mitinguose Stokholme. Jie buvo skirti Baltijos valstybių išsivadavimui iš sovietų okupacijos paremti. Pirmadienio mitingų koordinatorė Auksė Dransard.

Pirmadienio mitingo dalyviai:

Petar Rajič – arkivyskupas, apaštališkasis nuncijus Lietuvoje

Luuk Bouwers – Niderlandų ambasadoriaus pavaduotojas

Matas Maldeikis – Seimo narys, Ateities komiteto pirmininko pavaduotojas

Valentinas, slapyvardis King – Lietuvoje gyvenęs Baltarusijos opozicionierius. Jis kaunasi baltarusių batalione Severodonetske. Telefonu iš mūšio lauko, jeigu pavyks prisijungti. Dieve, saugok jį!

Marija „Maša“ Aliochina – viena Pussy Riot įkūrėjų, menininkė, politinė aktyvistė ir politinė kalinė, dvejus metus kalėjo Rusijos kalėjime. Vėliau nekartą teista, areštuota. Gegužės mėnesį atvyko į Vilnių. Rusijos prokuratūrą paskelbė jos paiešką.

Saulius GadlauskasLietuvos aludarių gildijos prezidentas. Lietuvos Aludarių Gildija, kuri Blue/Yellow per tris kartus jau pervedė 30 tūkstančių eurų, o Gildijos nariai Ukrainai skyrė dešimtis tūkstančių eurų ir sunkvežimius gėrimų.

Eventualiai (todėl vardo kol kas neskelbiame) karys, keturis mėnesius kariavęs Ukrainoje.

Daiva Steponavičienė – Rugiaveidė. Dainuos lietuvių liaudies dainas.

Sasha Petrauskaitė – vertėja, ukrainietė

Naila Garejev – mitingų fotografas

Pirmadienio mitingai nerenka lėšų. Mitingų metu rinkti lėšas griežtai draudžiama. Norintys finansiškai paremti Ukrainą, gali kreiptis į Blue/Yellow, Olegą Šurajevą ar Andrių Tapiną. Pirmadienio mitingai nepriklauso nuo politinių partijų. Mitingai vyks nesvarbu lietaus, šalčio, kaitros.

Pranešimą paskelbė: Arkadijus Vinokuras, Arkadijaus Vinokuro Individuali veikla

Parašykite komentarą