Verslas

Įvyko trečiasis Alytaus ekonomikos forumas

Gegužės 25 dieną Alytuje įvyko trečiasis ekonomikos forumas. Alytaus miesto teatre vykusiame renginyje pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo Olli Rantala, Suomijos miesto Oulu kultūros ir švietimo departamento vadovas, Matt Corrigan, Lincoln miesto verslo vystymo grupės vadovas, Bogdan Topolski, Suvalkų bliuzo festivalio meno direktorius, Roma Žakaitienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė, miesto politikos, švietimo, kultūros ir verslo atstovai. Didžiausias Pietų Lietuvos renginys ekonomikai ir verslui buvo orientuotas į miesto ekonomiką formuojančias bendruomenes, todėl forumą vienijo tema  „Kurti miestą kartu“.

Atidarydamas Alytaus ekonomikos forumą, miesto meras Vytautas Grigaravičius teigė, jog jau dabar galima pasidžiaugti vis didėjančiu bendruomenių įsitraukimu kuriant miestą ir norisi, kad Alytų kurtų visi jo gyventojai, kad bendradarbiaujant verslui ir žmonėms gimtų naujos iniciatyvos, pabrėžiančios Alytaus unikalumą. „Šių metų forumo išskirtinumas tas, kad buvo dalijamasi gerąja kitų šalių – Anglijos, Suomijos, Lenkijos patirtimi. Tikimės,  jog ji įkvėps ir paskatins alytiškius kurti savo miestą kartu, ieškant tokių netradicinių sprendimų, kurie garsintų Alytų visame pasaulyje ir atneštų naudos miesto ekonomikoje dalyvaujančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui    “, – po forumo savo mintimis dalijosi V.Grigaravičius.

Didelis dėmesys forume buvo skirtas atviro verslo rėmimo modelio pristatymui ir jaunimo verslui. Vyko tvaraus verslo ekspozicija/konkursas „Žiedinė ekonomika ir jaunasis verslas“. Šioje ekspozicijoje pristatytos tvaraus verslo idėjos ir produktai, sukurti panaudojant mažavertes žaliavas (didesnių gamybų atliekas). Paraleliai vykusias edukacines dirbtuves „NEšiukšlės“ organizavo ir pravedė „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas. Dirbtuvėse kartu su lankytojais buvo gaminami įvairūs daiktai iš senų, buityje nebenaudojamų daiktų, antrinių žaliavų ir gamybinių atliekų. Susitikimų metu buvo diskutuota aplinkos apsaugos, ekologijos temomis, dalintasi darnaus vartojimo ir ekologiško gyvenimo būdo patirtimi.

Svarbiausio pietų regiono renginio verslui metu vyko diskusijos „Miestas – miestui“, „Verslas – miestui“, „Verslas – jaunimui“.  Forume  ir jo metu vykusiose veiklose apie miestą ir jį kuriančias verslo, švietimo bei kultūros bendruomenes dalyvavo per 250 dalyvių.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Modesta Tarasauskienė, Alytaus miesto saivaldybės administracija

Parašykite komentarą