Verslas

Įvertintos įmonių, norinčių diegti ekoinovacijas, paraiškos: prašo 32,5 mln. Eur ES investicijų

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvertino šalies bendrovių paraiškas pagal priemonę „Eco-Inovacijos LT+“. Iš 60 pateiktų paraiškų teigiamai įvertintos 47. Jomis prašoma ES investicijų suma sudaro 32,5 mln. Eur. Paraiškos perduotos Ekonomikos ir inovacijų ministerijai dėl finansavimo patvirtinimo.

Jau ketvirtą kartą organizuojamos priemonės tikslas skatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmones diegti technologines ekoinovacijas, siekiant sumažinti neigiamas klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes. Įmonės, gavusios finansavimą, jį investuoja į įrenginius ir technologijas, skatinančias švaresnės gamybos inovacijas.

„Ši viena populiariausių LVPA administruojamų priemonių atliepia Europos Sąjungos „Žaliojo kurso“ tikslus ir skatina neutralaus poveikio klimatui, modernią, efektyvaus išteklių naudojimo ekonomiką. Priemonei numatytas biudžetas šįkart sudaro 22 mln. Eur. Didžiausia finansavimo sumą, kurią gali gauti įmonės – 1,5 mln. Eur, mažiausia – 50  tūkst. Eur. Įvertinę paraiškas fiksuojame, kad numatyto biudžeto užtenka 27 paraiškoms“, – sako LVPA direktorius Aurimas Želvys.

„Eco-Inovacijos LT+“ projektų metu turi būti įdiegtas technologinis procesas, kuriuo siekiama mažinti neigiamą poveikį aplinkai ar tausoti gamtos išteklius ir (arba) gaminami gaminiai ar teikiamos paslaugos, kuriomis siekiama taupyti gamtos išteklius ir (arba) žaliavas.

„Įvertinę paraiškas matome, kad daugiausiai įmonių pasirinko investuoti į produktų gamybą ir tik nedidelė dalis (vos du projektai) nusprendė investuoti į technologinių procesų diegimą. Trimis paraiškomis planuojama investuoti ir į procesą, ir į produktą“, – komentuoja LVPA Verslo skatinimo projektų skyriaus vedėja Gintarė Kuncaitytė.

Didžiausia teigiamai įvertintų paraiškų koncentracija yra Vilniaus regione – 23 projektai, tuomet Kauno – 15 projektų. Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Marijampolėje teigiamai buvo įvertinta po 2 projektus, Telšiuose – 1.

Finansavimo prašantys pareiškėjai užsiima tokiomis veiklomis kaip spausdinimas ir su spausdinimu susijusios paslaugos, popieriaus ir kartotinių, plastikinių, konstrukcinių metalo gaminių gamyba.

Įprasta, kad daliai vykdomo projekto finansuoti pareiškėjai prašo ES lėšų, o kitą dalį padengia nuosavomis, banko paskolos lėšomis ar ieško kitų finansavimo šaltinių. Matyti, kad daugiau nei trečdalis šįkart ketina pasinaudoti banko paskola ir įmonės lėšomis, trečdalis vien banko paskola, o kiek mažiau nei trečdalis – vien įmonės lėšomis.

Palyginimui, trečiuoju kvietimu „Eco-Inovacijos LT+“, kuris buvo vykdytas prieš metus, teigiamai buvo įvertintos 69 paraiškos ir skirtas 44 mln. Eur siekiantis finansavimas. Iš viso trimis kvietimais įmonėms jau skirta virš 65 mln. Eur.

Pranešimą paskelbė: Monika Visockytė, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra

Parašykite komentarą