Verslas

Istorinė sutartis Lietuvos švietimui: VU ir Lankasterio universitetas steigs jungtinį mokslo inovacijų centrą

Lapkričio 12 d. Vilniaus universitetas (VU) ir Jungtinės Karalystės Lankasterio universitetas pasirašys memorandumą, kuriuo susitariama dėl mokslinių tyrimų ir inovacijų centro R-E-D (angl. Research, Engagement and Delivery research) sukūrimo. Šis centras bus Lankasterio universiteto Vadybos mokyklos ir VU Verslo mokyklos jungtinė mokslinių tyrimų, inovacijų, žinių, gerosios praktikos pasikeitimo ir mokslo potencialo stiprinimo platforma.

„Mes labai džiaugiamės nauja partneryste su VU Verslo mokykla – tikimės abipusiškai naudingo bendradarbiavimo. VU turi turtingą ir garsią istoriją – ši partnerystė bus ypač vertinga Lankasterio universiteto Vadybos mokyklos tarptautinei bendruomenei. Tarp mūsų ir VU matome daug sinergijų ir per ateinančius dvejus metus tikimės sukurti būdus, kaip galėsime efektyviausiai dirbti kartu dalijantis geriausiomis praktikomis šeimos verslo, antreprenerystės, mažų ir vidutinių verslų, regioninio vystymo srityse, sustiprinti studijas, sukuriant teigiamus pokyčius Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje“, – teigia prof. Angusas Laingas, Lankasterio universiteto Vadybos mokyklos dekanas.

Lankasterio universiteto Vadybos mokykla yra viena iš nedaugelio pasaulio verslo mokyklų, turinčių keturgubą akreditaciją. Tai viena iš seniausiai įkurtų verslo mokyklų Jungtinėje Karalystėje, ji vienija tarptautinę studentų ir darbuotojų bendruomenę iš daugiau nei 180 šalių. Ši mokykla studijų programas vykdo 24 šalyse, yra įkūrusi universiteto miestelius Kinijoje, Vokietijoje, Ganoje ir Malaizijoje. Lankasterio universitetas pasaulio universitetų reitinge užima 136 vietą ir yra tarp 15 procentų geriausių pasaulio universitetų.

Sutartis bus pasirašoma Jungtinės Karalystės ambasadoje Lietuvoje ir pačiame Lankasterio universitete. Jungtinės Karalystės ambasadoje VU rektorius prof. R. Petrauskas sutartį pasirašys gyvai, o Lankasterio universiteto atstovai tai padarys tiesioginės transliacijos metu savo universitete. Pasirašant sutartį dalyvaus Jungtinės Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Johnas Brianas Olley ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą