IT naujienos

Išmaniojo telefono apsaugos gidas: trys žingsniai užtikrinantys duomenų saugumą telefone

Ar kada pagalvojote, kiek informacijos apie jus saugo išmanusis telefonas? Dabar mobilusis nebėra tik ryšio priemonė – vienu įrenginiu atliekame vis daugiau skirtingų operacijų: savo išmaniajame saugome ne tik nuotraukas, kontaktinius dumenis, bankinius prisijungimus, slaptažodžius, bet ir kitą konfidencialią informaciją. Kaip patikimai apsaugoti duomenis, kad jie nepatektų į netinkamas rankas pasakoja išmaniųjų telefonų gamintojos „Samsung“ mobiliųjų produktų ekspertas Artūras Erbreideris.

Rinkitės saugų telefono atrakinimo būdą

Išmaniųjų telefonų savininkai gali rinktis iš kelių skirtingų telefono atrakinimo būdų, tačiau ne visi būdai yra vienodai saugūs. Šiandien vien PIN kodo, sudaryto vos iš 4-6 skaitmenų, ar grafinio užrakto apsaugoti išmaniajam tikrai neužtenka.

„Samsung“ mobiliųjų produktų specialistas A. Erbreideris sako, kad daug patikimesnis būdas apsaugoti telefoną ir jame esančius duomenis yra rinktis išmaniuosius, kuriuose integruotas piršto atspaudo ar akies rainelės skaitytuvai. Taip vartotojams nereikia įsiminti sudėtingų slaptažodžių ir juos įvesti kaskart norint atrakinti telefoną, užtenka pirštu paliesti skaitytuvą ar nuskaityti akies rainelę ir mobilusis atrakintas. Svarbiausia, kad šiomis technologijomis pasižymi beveik visi naujausi išmanieji telefonai.

„Iš tiesų, kol kas patikimiausiu telefono užraktu yra laikoma akies rainelės atpažinimo sistema. Biometriniu pagrindu paremtas skaitytuvas atpažįsta akies rainelę, kuri pas kiekvieną žmogų yra skirtinga. Akies rainelės raštas skiriasi net to paties žmogaus skirtingose akyse, todėl šis telefono atrakinimo būdas yra ypač saugus. Technologijų gamintojai atsižvelgdami į vartotojų poreikius į pačius naujausius išmaniuosius vis dažniau integruoja rainelės skaitytuvus“, – patikina A. Erbreideris.

Specialistas priduria, kad svarbiausius duomenis ir atskiras programėles kiekvienas išmaniojo telefono naudotojas gali apsaugoti papildomu sudėtingu slaptažodžiu arba juos paslėpti, kad galėtų matyti tik pats įrenginio savininkas.

Naudokitės specialiomis saugumo platformomis

Išmanieji telefonai tapo neatsiejama kiekvieno žmogaus laisvalaikio ir darbo priemone. Tai reiškia, kad juose yra sukaupiama labai daug svarbios ir konfidencialios informacijos, kurią būtina apsaugoti. Būtent dėl išaugusios mobiliųjų įrenginių reikšmės kasdieniame gyvenime, kai vis daugiau darbų atliekama išmaniuoju, naujausių technologijų gamintojai ėmė skirti didesnį dėmesį asmens duomenų saugumui.

„Dar vis pastebime tendenciją, kad didžioji dalis vartotojų bijo savo telefonuose laikyti svarbius verslo duomenis. Todėl kai kurie išmaniųjų telefonų gamintojai, siekdami užtikrinti visapusišką vartotojo telefono duomenų apsaugą, iš anksto įrenginius aprūpina specialiomis saugumo platformomis“, – teigia ekspertas. – „Pavyzdžiui, „Samsung“ įrenginių savininkai gali naudotis „Knox“ saugumo sprendimo sistema.“

Pasak A. Erbreiderio, „Knox“ yra speciali darbo aplinka, sukurta tam, kad apsaugotų įrenginį nuo įsilaužimų, kenkėjiškų programų, duomenų vagystės, nuo bandymų įsilaužti į prietaisus, kai jie yra pavagiami ar pametami, ir kitų grėsmių. Prisijungus prie paskyros ir įdiegus aplikaciją, naujausiuose telefonuose programėlė jau būna įdiegta, šia sistema gali naudotis kiekvienas „Samsung“ įrenginio vartotojas, taip užtikrindamas elektroninio pašto, kontaktų, kalendoriaus ir kitų programų saugumą.

Taip pat naujausiuose telefonuose yra įdiegtas saugus dokumentų segtuvas „Saugus aplankas“, kuriam galima sukurti atskirą slaptažodžį ir laikyti tam tikrą informaciją, kurią vartotojas nori paslėpti ar apsaugoti nuo kitų.

Nepamirškite saugaus naršymo taisyklių

Daugelis oro uoste ar kitoje viešoje vietoje aptikęs neapsaugotą bevielį tinklą juo naudojasi itin drąsiai. Ekspertas tikina, kad tai nėra blogai, jei viešuoju tinklu naudojamasi tik naršymui internete. Tačiau įspėja, kad norint patikrinti elektroninį paštą, atlikti bankinį pavedimą, reikėtų rinktis tik saugų tinklą, pavyzdžiui, asmeninius mobiliuosius duomenis. Kitu atveju, didėja duomenų vagystės tikimybė.

„Taip pat nepamirškite išjungti „Wifi“ ir „Bluetooth“ prieigų, jei jomis nesinaudojate ilgesnį laiką ir venkite atidarinėti laiškus, kurių turinys iš pirmo žvilgsnio atrodo neaiškus. Kaip ir kompiuteriu, taip ir telefonu keliauja virusai, todėl atidarius nepageidaujamą laišką iš nežinomo asmens jūs rizikuojate atskleisti savo duomenis internetiniams vagišiams“, – sako A. Erbreideris.

„Samsung“ įrenginiai jau turi integruotas antivirusines ir duomenų valymo programas, todėl vartotojams vertėtų pasikliauti šiomis programėlemis. Dažnai atsitinka, kad atsisiųstos papildomos antivirusinės programėlės ir pasėja virusus telefone. Mobiliųjų produktų ekspertas taip pat sako, kad saugiausia įvairias programėles siųstis tik iš telefonų gamintojų rekomenduojamų parduotuvių. Taip pat reikėtų vengti programėlių, kurių atsiuntimų skaičius ir reitingas yra itin žemas, greičiausiai tokios programėlės nėra apsaugotos nuo įsilaužimų.

Parašykite komentarą