Verslas

Islandijos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas prisijungia prie Nasdaq CSD SE

Nasdaq konsoliduoja centrinių depozitoriumų verslą Europoje

Reikjavikas/Ryga/Talinas/Vilnius, 2020 m. gegužės 25 d. – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) praneša, kad šiandien Nasdaq Islandijos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas prisijungia prie Baltijos šalyse veikiančio Nasdaq CSD SE (Nasdaq CSD). Po šio susijungimo įmonės vykdys veiklą kaip viena bendrovė ir teiks paslaugas Estijoje, Islandijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Po susijungimo Islandijos filialas naudos Nasdaq CSD vertybinių popierių atsiskaitymų sistemą ir tai atvers naujas galimybes vidaus bei tarptautiniams klientams. Tikimasi, jog technologinis susijungimas bus užbaigtas birželio 15 d.

„Ši diena yra ypatinga Islandijos klientams – prisijungiame prie Nasdaq CSD ir žengiame į tarptautinę vertybinių popierių atsiskaitymų rinką”, – pažymi Magnus Asgeirsson, Nasdaq CSD Islandijoje vadovas. „Tai yra vienas svarbiausių infrastruktūros ir technologinių pokyčių per pastaruosius dvidešimt metų Islandijos vertybinių popierių rinkoje, suteiksiantis galimybę diegti naujoves poprekybinių paslaugų rinkoje ir teikti kokybiškas paslaugas mūsų klientams“.

Nasdaq CSD, pirmasis depozitoriumas Europoje, veikiantis pagal pagal Europos Sąjungos centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamento (CSDR) reikalavimus, gavo priežiūros institucijų leidimą teikti paslaugas Islandijoje. Nuo šiol Nasdaq CSD Islandijos filialas integruojamas į CSDR reikalavimus atitinkantį Nasdaq CSD SE valdymo ir veiklos modelį, kuris užtikrina saugesnes, efektyvesnes ir tarptautinius standartus atitinkančias poprekybines paslaugas Islandijos rinkoje.

„Poprekybinių paslaugų rinka sparčiai kinta, todėl turime užtikrinti, kad klientams ir investuotojams būtų suteiktos aukščiausios kokybės paslaugos visose mūsų aptarnaujamose rinkose”, – sako Dalia Jasulaitytė, Nasdaq CSD SE Lietuvos filialo vadovė. „Integruodami veiklą ir operacijas su Nasdaq CSD Islandijos filialu, savo klientams sukuriame efektyvesnį depozitoriumą bei įgyjame galimybę pasiūlyti platesnį poprekybinių paslaugų spektrą. Tai taip pat leis pritraukti daugiau tarptautinių investuotojų į Baltijos šalių ir Islandijos rinkas”.

Indars Ascuks po susijungimo toliau eis Nasdaq CSD SE vadovo pareigas. Magnus Asgeirsson prisijungė prie Nasdaq CSD valdybos, taip pat vadovaus Nasdaq CSD SE filialui Islandijoje.

Apie Nasdaq

Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) yra pasaulinė technologijų bendrovė, teikianti paslaugas kaiptalo rinkoms ir kitoms pramonės šakoms. Platus duomenų, analizės, programinės įrangos ir paslaugų spektras leidžia klientams patikimai optimizuoti ir įgyvendinti savo verslo vizijas. Daugiau informacijos apie bendrovę, technologinius sprendimus bei karjeros galimybes rasite čia: LinkedIn, Twitter @Nasdaq, arba www.nasdaq.com .

Nasdaq Baltic teikia bendrus Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga, Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržų, taip pat Nasdaq CSD pasiūlymus. Daugiau informacijos rasite čia: nasdaqbaltic.com.

Apie Nasdaq CSD

Nasdaq CSD SE (Societas Europaea) yra regioninis Islandjos ir Baltijos šalių centrinis vertybinių popierių depozitoriumas, vykdantis veiklą Islandijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Jis suteikia poprekybinę infrastruktūrą ir teikia platų vertybinių popierių paslaugų spektrą Baltijos šalių rinkos dalyviams. Šis CSD yra svarbiausias Islandijos ir Baltijos šalių finansų rinkos elementas, naudojamas atsiskaityti už akcijas bei kitus bendrovių ir vyriausybių išleistus vertybinius popierius per atskiras vertybinių popierių atsiskaitymo sistemas, kurių vienos veikla reglamentuojama pagal Islandijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos įstatymus. Nasdaq CSD saugomo finansinių priemonių turto vertė siekia daugiau nei 50 mlrd. eurų, bendrovė aptarnauja daugiau 7 500 klientų Islandijoje ir Baltijos šalyse.

Nasdaq CSD yra licencijuotas pagal Europos Sąjungos centrinių vertybinių popierių depozitoriumų reglamentą (CSDR), jo veiklą prižiūri Baltijos šalių reguliavimo institucijos, bendradarbiaujančios pagal CSDR. Depozitoriumas naudoja šiuolaikinę, į Europos T2S platformą integruotą automatizuoto atsiskaitymų apdorojimo technologiją. Nasdaq CSD depozitoriumas priklauso Nasdaq įmonių grupei, kurios vadovaujančioji patronuojančioji bendrovė yra Nasdaq, Inc., kuri teikia vertybinių popierių prekybos bei poprekybines paslaugas daugiau nei 50 pasaulio šalių. Daugiau informacijos rasite čia: nasdaqcsd.com.

Įspėjamasis pranešimas

Informacijoje, pateiktoje šiame pranešime spaudai, yra į ateitį nukreiptų pareiškimų, kurie nėra aiškiai apibrėžti ir yra susiję su įvairiomis rizikomis. Nasdaq įspėja, kad bet kokia į ateitį nukreipta informacija negali būti laikoma garantija dėl bet kokių ateities rezultatų pasiekimo, ir Nasdaq nekontroliuoja veiksnių, kurie gali paveikti tokius faktinius rezultatus. Nasdaq neprisiima jokios atsakomybės viešai atskleisti bet kokių į ateitį nukreiptų pareiškimų.

Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing  yra atitinkamai reguliuojamų rinkų Nasdaq Copenhagen A/S, Nasdaq Helsinki Ltd., Nasdaq Iceland hf., Nasdaq Riga, AS, Nasdaq Stockholm AB, Nasdaq Tallinn AS, AB Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing AB prekės ženklas. Nasdaq Nordic – tai bendras Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland ir Nasdaq Stockholm rinkų ir jų siūlomų produktų bei paslaugų pavadinimas. Nasdaq Baltijos rinka – tai bendras Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga ir Nasdaq Vilnius rinkų siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas.

Pranešimą paskelbė: Daiva Taučkėlaitė, Nasdaq Lietuvoje

Parašykite komentarą