Teisėsauga, kriminalai

Išaiškintos nepilnametės pažeidėjos, piktybiškai trukdžiusios Bendrojo pagalbos centro darbą

Vilniaus policininkų operatyvumo ir profesionalumo, o taip pat Bendrojo pagalbos centro įdiegtų technologijų dėka buvo išaiškintos vienos sostinės gimnazijos moksleivės, kurios linksminosi be reikalo skambindamos skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Lapkričio 15 dieną 10 val. 48 min. į skambutį atsiliepusi Bendrojo pagalbos centro operatorė išgirdo pagalbos šauksmą: „Mane pagrobė. Suraskit mane.“ Po šių žodžių skambinusi mergina numetė ragelį. Operatorė kelis kartus nesėkmingai bandė perskambinti sistemoje matomu telefono numeriu, tačiau pranešėja skambutį vis atmesdavo.

Su skambučiu atėję vietos nustatymo duomenys iš pradžių rodė gana didelį 316 metrų spindulį. Po 30 sekundžių Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė paties telefono siunčiami vietos nustatymo duomenys, kurių paklaida siekė tik 19 metrų. Gautos koordinatės rodė vieną iš Vilniaus gimnazijų.

Informaciją gavę sostinės policininkai greičiau nei per valandą nustatė, kad Bendrajam pagalbos centrui skambino ir melagingai apie daromą nusižengimą pranešė penkiolikmetė vilnietė, pasinaudojusi draugės mobiliojo ryšio telefonu. Ji visai nesitikėjo, kad draugės išmanusis telefonas su Android operacine sistema gali pats nusiųsti pareigūnams savo buvimo vietos duomenis. Tuo tarpu Bendrasis pagalbos centras, patikrinęs savo informacinėje sistemoje turimus duomenis apie skambučius iš to paties telefono numerio nustatė, kad ir penkiolikmetė telefono savininkė ne kartą iki šio įvykio trukdė Bendrojo pagalbos centro darbą be reikalo skambindama skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Tokie piktavališki skambučiai, kuriais trukdoma Bendrojo pagalbos centro operatoriams, sudaro apie penktadalį visų atsakomų netikslinių skambučių. Jie ne tik daro neigiamą poveikį Bendrojo pagalbos centro operatorių darbo krūviui, bet ir užima telefono linijas, tokiu būdu trukdydami prisiskambinti tiems asmenims, kuriems pagalba iš tikrųjų reikalinga.

Už neatsakingą nepilnamečių vilniečių elgesį administracinėn atsakomybėn bus patraukti jų tėvai. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas numato, jog už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia bauda nuo 90 iki 200 eurų, o melagingas specialiųjų tarnybų (šiuo atveju – policijos) iškvietimas gali užtraukti baudą nuo 200 iki 2000 eurų.

Bendrasis pagalbos centras gyventojams dar kartą primena, kad skubios pagalbos numeriu 112 reikia skambinti tik tada, kai kyla reali grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir kai policija, ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos tarnyba ar aplinkosaugininkai turi suteikti skubią pagalbą nelaimės vietoje.

Pranešimą paskelbė : Vilma Juozevičiūtė, Bendrasis pagalbos centras

Parašykite komentarą