Verslas

INVEGA per dvejus pandemijos metus verslui skyrė daugiau kaip 400 mln. eurų finansinės pagalbos per įvairias COVID-19 priemones

Nuo 2020 m. kovo 16 d. prasidėjus pandemijai nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) suteikta finansinė pagalba verslui siekia daugiau kaip 1 mlrd. Eur. Iš jų daugiau kaip 400 mln. Eur skirtas finansavimas yra per COVID-19 pagalbos priemones. INVEGA nuo pandemijos pradžios verslui pasiūlė 9 įvairias priemones iš COVID-19 pagalbos paketo, kad padėtų spręsti versle dėl šios krizės atsiradusius finansinius iššūkius.

„Pirmi pandemijos metai INVEGAI buvo labai intensyvūs. Išmokome daug pamokų, o didžiausiu iššūkiu mums tapo laikas. Negalėjome delsti, o tuo labiau ramiai stebėti, kas vyksta rinkoje, todėl aktyviai analizavome verslo poreikius bei stengėmės, kad visos priemonės verslą pasiektų greitai ir efektyviai. Tokie patys buvo ir antrieji pandemijos metai. Negalėjome atsipūsti ir ieškojome geriausių sprendimų verslui, atsižvelgdami į jau turimą sukauptą patirtį per pirmuosius metus“, – pasakoja INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Iš visos verslui suteiktos daugiau kaip 1 mlrd. Eur finansavimo sumos vien per kovidines priemones 2020 m. verslą pasiekė beveik 386 mln. Eur, o 2021 m. – 44 mln. Eur finansinės pagalbos.

Kaip ir 2020 m. taip ir 2021 m., didžiausio suteikto finansavimo dalis verslą pasiekė paskolų forma. Daugiausiai dėmesio antraisiais pandemijos metais sulaukė INVEGOS priemonė „Tiesioginės COVID-19 paskolos“. Pirmojo etapo metu pagal priemonę „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ verslams buvo finansuota paskolų už beveik 35 mln. Eur. Suteiktos paskolos buvo skirtos mažinti susidariusį pandemijos poveikį bei finansuoti nuo COVID-19 nukentėjusių verslų apyvartines išlaidas. Tuo tarpu pagal INVEGOS dar vieną tiesioginio skolinimo „Paskolos turizmo ir apgyvendinimo paslaugų teikėjams“ priemonę, per 2020 m. ir 2021 m. iš viso verslą pasiekė daugiau kaip 19 mln. Eur. vertės finansavimas.

Tiek pirmaisiais, tiek antraisiais pandemijos metais, verslas galėjo pasinaudoti COVID-19 pagalbos priemone „Kelionių organizatorių priemonių įvykdymo užtikrinimo garantijos“. Nuo priemonės pradžios už kelionių organizatorius draudimo įmonėms ir finansų įstaigoms jau suteikta garantijų už beveik 6 mln. Eur. Šia priemone verslas vis dar gali pasinaudoti iki 2022 m. birželio 30 d.

Ne ką mažesnio susidomėjimo sulaukė ir 2021 m. atnaujinta nuomos mokesčio kompensacijos priemonė. „Nuomos pastoviųjų išlaidų dalies kompensacija vykdantiems individualią veiklą“ priemone galėjo pasinaudoti verslininkai, vykdantys veiklą pagal individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą. Verslininkams buvo kompensuotos patirtos  nuomos išlaidos už beveik 3 mln. Eur. Verslas taip pat galėjo pasinaudoti ir priemone „Darbuotojų COVID-19 tyrimų kompensavimas“. Per šią priemonę verslus pasiekė 420 tūkst. Eur dydžio kompensacijos už darbuotojų testavimus.

„Verslą, kuris vis dar jaučia pandemijos poveikį, o rinkoje paskolos negauna, kviečiame nedelsti ir kreiptis į INVEGĄ pagal atnaujintą priemonę „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ bei skolintis, jei trūksta apyvartinių lėšų ar planuojami investiciniai projektai“, ­– sako Kęstutis Motiejūnas.

Be priemonių nuo pandemijos nukentėjusiems verslams, INVEGA ir toliau teikia ilgalaikes finansavimo priemones verslui ir ieško geriausių sprendimų bei ruošiasi pasiūlyti pasinaudoti naujomis priemonėmis, apie kurias bus skelbiama ir INVEGOS svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Austėja Šutaitė, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Parašykite komentarą