Transportas

Intensyviai planuojama, kuriuos kelius tvarkyti pirmiausia

Klaipėdos rajono savivaldybės 2020–2025 metų ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo plano rengimo darbai jau įsibėgėjo. Seniūnijos aktyviai bendrauja su seniūnaičiais, bendruomenėmis ir gyventojais bei drauge tariasi, kuriuos kelius būtina tvarkyti pirmiausia.

Parengus 2020–2025 m. ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą bus sudaryta kelių asfaltavimo eilė. Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Balnionienė, koordinuojanti Savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūros, taisymo, tiesimo ir saugaus eismo organizavimo klausimus, informavo, kad 2020–2025 m. iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, ES struktūrinių fondų ir Savivaldybės biudžeto lėšų kelių asfaltavimui planuojama skirti 20 mln. eurų. „Už šią sumą tikimasi pakloti apie 40 km kelių. Seniūnijoms lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį. Jos aktyviai įsitraukė į diskusijas su gyventojais bei bendruomenėmis, kuriuos kelius rekonstruoti pirmiausia. Kai kurios seniūnijos jau parengė preliminarius tvarkytinų kelių sąrašus, kitos dar tarsis su gyventojais, seniūnaičiais“, – teigė vicemerė.

Pasak mero pavaduotojos Audronės Balnionienės, planuojamų rekonstruoti kelių sąrašą Savivaldybei seniūnai turi pateikti iki rugsėjo 1 d. Vėliau jį tvirtins Klaipėdos rajono savivaldybės taryba.

Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė informavo, kad su gyventojais vykusioje sueigoje buvo aptarta, kurie keliai ir gatvės turėtų būti įtraukti į ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą. Pasak seniūnės, jie galutinai prioritetine tvarka bus sudėlioti rugpjūčio 5 d. vyksiančioje išplėstinėje seniūnaičių sueigoje.

Sendvario seniūnė Loreta Urbutė teigė, kad bendruomenių atstovai taip pat pateikė objektus, kuriuos ketinama įtraukti į planą. „Galutinė diskusija su seniūnaičiais planuojama liepos pabaigoje, kada ir tvirtinsime asfaltuojamų objektų sąrašą. Daugiausia kalbame su seniūnaičiais ir bendruomenėmis, kurie yra gyventojų atstovai ir geriausiai žino, kurios gatvės turėtų būti išasfaltuotos. Jų pareiga suderinti ir informuoti gyventojus apie planus. Taip pat diskutuojame su gyventojais susirinkimuose, socialiniame tinkle. Noriu pabrėžti, kad objektai atrenkami remiantis kriterijais: gyventojų skaičiumi, autotransporto intensyvumu, užstatymo tankiu, žiūrima, ar kelias veda į ugdymo įstaigas, viešuosius objektus, ar keliu važiuoja visuomeninis transportas ir pan.“ – aiškino Sendvario seniūnė.

Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė patikino, kad ir šios seniūnijos gyventojai aktyviai reiškia pageidavimus dėl kelių rekonstrukcijos, priežiūros ir remonto. „Susitarti dėl kelio rekonstrukcijos pirmumo sudėtinga, nes visur gyvena žmonės, visi nori turėti gerą kelią. Seniūnijos teritorija didelė, kai kurie seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai net nelabai įsivaizduoja, kokios yra seniūnijos ribos. Tad planuojame artimiausiu metu apvažiuoti visą seniūniją su seniūnaičiais, kad kiekvienas objektyviai įvertintų kelius. Tuomet nuspręsime dėl jų asfaltavimo eiliškumo“, – informavo Nijolė Ilginienė.

Pasiūlymus teikė ir kitų seniūnijų bendruomenės ir gyventojai. Galutiniai tvarkytinų kelių (gatvių) sąrašai bus aptarti ir patvirtinti dar vyksiančiose seniūnaičių sueigose.

„Kviečiame gyventojus aktyviai bendradarbiauti su seniūnais ir seniūnaičiais, teikti pasiūlymus ir drauge nuspręsti, kuriuos kelius jūsų gyvenvietėje reikia tvarkyti“, – ragino mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Vicemerė informavo, kad Klaipėdos rajone sėkmingai įgyvendinama 2015 m. patvirtinta tvarka, kai keliai asfaltuojami prisidedant Savivaldybei ir gyventojams. Savivaldybė kompensuoja iki 50 proc. sumos, reikalingos darbams vykdyti. „Praėjusiais metais buvo išasfaltuotos 6 rajono gatvės, o šiemet su gyventojų ir Savivaldybės prisidėjimu ketinama sutvarkyti 9 gatves. Šiai programai vykdyti kasmet biudžete buvo numatoma 250 tūkst. eurų, o kitąmet finansavimas bus padvigubintas – planuojama skirti 0,5 mln. eurų iš Savivaldybės biudžeto. Raginame gyventojus pasinaudoti galimybe ne laukti eilėje, o greičiau džiaugtis sutvarkytais keliais“, – kvietė vicemerė Audronė Balnionienė.

Pranešimą paskelbė: Rita Rapalienė, Klaipėdos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą