Įvairenybės

Informacija gaminančiam vartotojui: kada operatorius turi įrengti apskaitos prietaisus?

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi elektros energiją gaminančio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, įpareigojo operatorių iš naujo perskaičiuoti pagamintos ir suvartotos elektros energijos kiekį, panaikinant ankstesnius pateiktus mokėjimus, nes dėl operatoriaus kaltės vartotojo objekte pavėluotai buvo įrengti pagamintą elektros energiją apskaitantys prietaisai.

Tokį sprendimą VKEKK priėmė atsižvelgusi į Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos pateiktą išvadą, kuri patvirtino, kad vartotojas pagrįstai reikalauja anuliuoti operatoriaus pateiktus mokėjimus ir iš naujo atlikti pagamintos ir suvartotos elektros energijos kiekio perskaičiavimą už laikotarpį, kai nebuvo įrengtas tam būtinas apskaitos prietaisas. Nuo 2016 m. vasario 1 d. iki balandžio 22 d. gaminančio vartotojo pagamintas elektros energijos kiekis buvo apskaitomas vienpusiu apskaitos prietaisu, bendrai sumuojant tiek suvartotos, tiek pagamintos elektros energijos kiekį.

Primename, kad operatorius apskaitos prietaisus, fiksuojančius iš elektros tinklų suvartotą savo reikmėms ir ūkio poreikiams elektros energijos kiekį bei pagamintą ir į elektros tinklus patiektą elektros energijos kiekį, privalo įrengti per tris dienas nuo sutarties su gaminančiu vartotoju sudarymu. Priešingu atveju apskaita laikoma netinkama ir tokie duomenys negali būti naudojami mokėjimams formuoti.

Pranešimą paskelbė: Aistė Griškonytė, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija

Parašykite komentarą