Verslas

Įmonės steigimas: apie ką pagalvoti prieš žengiant lemiamą žingsnį?

Verslo pradžia gali atrodyti bauginanti ir klaidinanti – popierizmas, sprendimai, kurie vėliau gali nulemti ir pačios įmonės sėkmę. Todėl jei esate įsitikinę tuo ką darote įmonės veikimo prasme, liko susitvarkyti tik su pačiu įmonės steigimu. O prieš tai rekomenduojama atsisėsti ir apgalvoti keletą svarbių niuansų.

Įmonės pavadinimas ir prekinis ženklas

Priklausomai nuo jūsų veiklos srities, jums gali būti svarbus tiek prekinis ženklas, tiek įmonės pavadinimas jei jie yra skirtingi. O galbūt prekinis ženklas ir pavadinimas bus tas pats? Bet kokiu atveju rinkitės pavadinimą, kuris maloniai skambėtų ausiai, būtų įskaitomas, įsimenamas. Pagalvokite ir apie tai, kad galbūt po kelių metų norėsitės plėstis ir jus jau domins imoniu steigimas ir už Lietuvos ribų. Kaip tuomet bus su jūsų pavadinimu? Ar jis bus suprantamas ir skambantis užsienio rinkose? Specialistai teigia, kad lengviau įeiti su jau išdirbtu prekiniu ženklu, jei naujoje rinkoje kurti vėl viską nuo pradžių. Todėl pavadinimo pasirinkimas dažnai turi lemiamą įtaką verslo sėkmei.

Finansų tvarkymas

Kiekvienos įmonės sėkmė iš dalies priklauso nuo buhalterijos ir finansų tvarkymo. Tad pirmas darbuotojas kuris pradės savo darbą po direktoriaus yra buhalteris. Šį klausimą taip pat reikėtų apsvarstyti: ar įmonei būtų patogesnis pasirinkimas imti buhalterines paslaugos teikėjų įmonę ar nuosavą buhalterį. Tai labai priklauso nuo įmonės darbų apimties ir dokumentų kiekio. Pavyzdžiui, nedidelė specializuotų paslaugų įmonė, teikianti paslaugas įmonės, per mėnesį išrašo 10 sąskaitų, tuo tarpu prekybos įmonė per dieną aptarnaujanti tūkstančius pirkėjų, jų išrašo atitinkamai daugiau. Pirmajai tikrai neapsimoka turėti nuosavo buhalterio, antrajai nuosavas buhalteris būtų patogesnis pasirinkimas. Visgi, bet ir pastarojo tipo įmonės dabar dažnai renkasi buhalterinių paslaugų įmones dėl patogumo – nuolat atlikti darbai, nėra buhalterio atostogų ar susirgimų, mokama už atliktus darbus, o ne etatą (itin aktualu esant veiklos sezoniškumui).

Investicijos

Įmonės steigimas nereiškia, jog iškarto pasipils užsakymai ir veikla startuos su triukšmu. Aišku, toks variantas siekiamas, tačiau reikia būti ir realistais. Investicijos reikalingos įsivažiavimui – nenutrūkstamų darbų užtikrinimui, reklamai, klientų pritraukimui. Todėl reikia galvoti ne tik apie privalomąjį pradinį kapitalą, kuris reikalingas įmonių steigimui, tačiau ir pradines investicijas veiklos pradžiai. Tam galima imti paskolą laiduojant įmonės įstatiniu kapitalu arba pritraukiant investuotojus jiems perduodant dalį įsteigtos įmonės akcijų.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą