Verslas

„Iki“ Vievyje atidarė pirmą tokią parduotuvę už Vilniaus ribų

Prekybos tinklas „Iki“ plečia naujos koncepcijos parduotuvių geografiją. Ketvirtadienį, gegužės 11 dieną, Vievyje po esminių atnaujinimų duris atvėrė parduotuvė „Iki Vievis“, įsikūrusi Semeliškių g. 19. Tai – pirmoji naujos koncepcijos parduotuvė už sostinės ribų. Į jos rekonstrukciją investuota daugiau nei 570 tūkst. eurų.

Pasak Nijolės Kvietkauskaitės, „IKI Lietuva“ generalinės direktorės, nauja parduotuvių koncepcija buvo kuriama itin dėmesingai įsiklausant į pirkėjus, bendradarbiaujant su Švedijos ir Vokietijos mažmeninės rinkos ekspertais.

„Galvodami apie mūsų pirkėjus ir jų poreikius, visada stengiamės būti žingsniu priekyje – imtis lyderystės įgyvendinant pokyčius, atnešant mažmenos inovacijas į Lietuvą. Pastarieji keleri metai parodė, kad keičiasi ir pats pirkėjas – tikisi dar sklandesnės apsipirkimo patirties, greičio, patogumo, drąsiai išbando technologines naujoves. Tai mus kasdien skatina keistis, naujausias mūsų kūrinys – geriausiomis rinkos praktikomis grįsta fizinių parduotuvių koncepcija, kurią įgyvendinome jau ketvirtoje parduotuvėje Lietuvoje“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Pagrindinė prekybos tinklo „Iki“ naujos koncepcijos parduotuvių idėja – sukurti tokią aplinką, kurioje klientų apsipirkimo kelionė vyktų intuityviai, mėgstamas prekes būtų galima rasti kuo greičiau ir patogiau, būtų aiškiai išskirti specialūs kainų pasiūlymai ir dar daugiau dėmesio skiriama „Iki“ stiprybei rinkoje – šviežių produktų asortimentui.

Pagal naujausius bendrovės standartus atnaujintos parduotuvės Vievyje prekybinis plotas užima 326 kv. m. Sumaniai išnaudojama erdvė ir inovatyvus išplanavimas leis joje rasti visko, ko reikia kasdieniam apsipirkimui. Vertinantiems šviežumą pirkėjams siūloma ne mažiau kaip tris kartus per dieną kepamos duonos ir bandelių.

Laiko parduotuvėje sutaupyti padės 3 savitarnos kasos „IKI Bitutė“, veiks ir paprasta kasa. Lankytojams parduotuvė atvira kasdien nuo 8 iki 22 val.

Atnaujinant parduotuvę buvo įdiegti ir energiją taupantys sprendimai – LED apšvietimas bei tvaresnė šaldymo įranga. Prekybos tinklo duomenimis, įdiegus LED apšvietimą, vienoje parduotuvėje sutaupoma maždaug 40–50 proc. jam skiriamų elektros sąnaudų. Pakeitus LED apšvietimą ir įdiegus išmanią pastato valdymo sistemą, sutaupoma dar nuo 15 iki 20 proc. energijos apšvietimui. O atnaujinus šaldymo įrangą į modernesnę ir tvaresnę, energijos suvartojimas sumažėja beveik perpus.

Dar arčiau pirkėjo – kad būtų patogiau ir šviežiau

Pirmoji naujos koncepcijos „Iki“ parduotuvė šalyje buvo pristatyta kovą, jų Vilniuje jau yra trys: Pilaitėje, Šeškinėje ir Žirmūnuose.

Naujose parduotuvėse taikomi sprendimai buvo kuriami įvertinus pirkėjų poreikius ir ypač daug dėmesio skirta apsipirkimo sklandumui, kategorijų ir prekių išdėstymui, šviežumui ir kokybei bei geros kainos pasiūlymams.

Įgyvendinant pokyčius, buvo nuosekliai peržiūrėtas parduotuvių asortimentas. Eliminuotos mažo apyvartumo prekės, padidintas mėgstamiausių prekių matomumas. Esami skyriai įrengti dar patogiau ir erdviau. Taip pat atnaujinta ir standartizuota įranga – siekiant maksimalaus energetinio efektyvumo, operacijų efektyvumo ir, žinoma, jaukumo bei patogumo klientams.

Parduotuvių interjeras atnaujintas taip, kad pirkėjo kelionė būtų aiškiai orientuota, jis visada gerai matytų tiek specialius kainų pasiūlymus, tiek šviežio maisto kategorijų produktus. Interjere dominuoja pagrindinės „Iki“ spalvos – žalia ir geltona. Žalia spalva simbolizuoja šviežumą bei paslaugų teikimo zonas, geltona spalva indikuoja gerus kainos ir kokybės pasiūlymus – pirkėjai čia visuomet ras prekes, kurioms taikomos akcijos ir nuolaidos.

Dar vienas svarbus naujos koncepcijos bruožas – aplinkos atpažįstamumas. Šio formato parduotuvės sukurtos taip, kad aplinka būtų atpažįstama visame „Iki“ tinkle, tad nusprendus užeiti į bet kurią „Iki“ parduotuvę klientai nepasimestų – loginis kategorijų išdėstymas bus analogiškas visame tinkle, tokiu būdu užtikrinant sklandžią apsipirkimo kelionę.

Prekybos tinklą „Iki“ šiuo metu sudaro 238 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile“ bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

Parašykite komentarą