Verslas

IKI skelbia metų rezultatus: finansiniai rodikliai augo

Antras pagal dydį šalies prekybos tinklas IKI 2018 m. nuosekliai augino verslą. Šio tinklo pardavimų pajamos praėjusiais metais sudarė 649,4 mln. Eur ir buvo 1,01 proc. didesnės nei 2017 m. Sparčiai augo ir įmonės ikimokestinis pelnas, kuris buvo 74,58 proc. didesnis lyginant su ankstesniais metais, ir siekė 23 mln. eurų. Pagrindiniai rodikliai, lėmę verslo augimą, – efektyvi veiklos plėtra ir nuolatinis dėmesys kokybei.

Kaip teigia IKI valdančios bendrovės „Palink“ generalinis direktorius Gerard Rog, praėję metai įmonei pateikė ne vieną iššūkį. „Reikia pripažinti, jog metų pradžia nebuvo lengva – laukta daug įvairių permainų, kurių viena svarbiausių – prekybos tinklų susijungimas. Jam neįvykus, mes negalėjome ilgai sėdėti vietoje: turėjome maksimaliai sutelkti turimus pajėgumus, išsikelti naujus ilgalaikius tikslus ir jų iškart pradėti siekti. Iš ramaus laikotarpio, kol buvo laukiama susijungimo, mes pajudėjime aukščiausia pavara. O tai, kad visi žingsniai buvo atlikti teisingai patvirtina ir finansiniai rezultatai, kurie praktiškai buvo pasiekti per šiek tiek daugiau nei pusmetį“, – sako G. Rog. 

Neįvykus vienam didžiausių sandorių Lietuvoje, bendrovė išsikėlė naujus strateginius tikslus ir susidėliojo artimiausių trijų metų plėtros planus, kuriuos įgyvendinti pradėjo jau praėjusių metų pabaigoje. Visos investicijos pirmiausia buvo kreipiamos į vidinius procesus: jau veikiančių parduotuvių atnaujinimą visoje Lietuvoje, jų modernizavimą ir koncepcijos keitimą šiuolaikinio pirkėjo patogumui, tinkamą darbuotojų kompetencijų ugdymą steigiant nuosavus IKI mokymų centrus ir kt.

Itin reikšmingas metų postūmis buvo vienos stambiausių Vokietijos mažmeninės prekybos įmonių grupės „REWE Group“ investicijų padidinimas ir tapimas didžiausia IKI valdančios bendrovės „Palink“ akcininke, kuriai šiuo metu priklauso 93,75 proc. įmonės akcijų. Antra prekybos tinklo akcininke liko „E. Leclerc“ grupei priklausanti Prancūzijos bendrovė „Unilec“.

„Šis žingsnis neabejotinai sustiprino IKI pozicijas Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje ir parodė, jog turime daug potencialo. Būdami vienos stipriausių mažmeninės prekybos grupių Europoje dalimi, turime dar daugiau galimybių semtis tarptautinės patirties ir gerąją užsienio praktiką pritaikyti Lietuvoje. Stiprėja mūsų derybinės galios, o tai yra ypač svarbu keliant viso prekybos tinklo veiklos kartelę“,  – teigia G. Rog.

„Palink“ generalinis direktorius taip pat pabrėžia, kad didžiulis sėkmingų metų nuopelnas – stipri komandinė dvasia, darbuotojų lojalumas bei atsidavimas. „Šis etapas parodė, kiek daug reiškia stipri, ištverminga komanda. Visų darbuotojų bendrystės dėka sugebėjome pasiekti tokius rodiklius ir išlikti rinkos lyderiais. Toliau dėsime visas pastangas, siekdami maksimaliai atitikti besikeičiančius pirkėjų poreikius ir užtikrinti geriausią apsipirkimo patirtį“.

Šiuo metu, anot G. Rog, IKI juda pirmyn su dar didesniais pajėgumais: naujai suformuota vadovų komanda, sėkmingai atnaujinamos esamos parduotuves, planuojami naujų atidarymai. Taip pat didelis dėmesys skiriamas prekybos tinklo socialinės atsakomybės strategijai, esamų ir būsimų darbuotojų gerovės kūrimui.

Apie „Palink“

Prekybos tinklas IKI Lietuvoje veiklą vykdo nuo 1992 metų. Nuo 2008 m. didžiausias IKI akcininkas yra Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas „REWE Group“. Įmonėje „Palink“ dirba daugiau kaip 6,5 tūkstančių darbuotojų komanda, kuri kasdien aptarnauja apie 300 tūkstančių pirkėjų. Tinklui priklauso 228 IKI ir IKI EXPRESS parduotuvės visoje Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Parašykite komentarą